Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kto za to płaci? Pan płaci, Pani płaci! To są nasze pieniądze! Czyli refleksje nad ramówką

Kto za to płaci? Pan płaci, Pani płaci! To są nasze pieniądze! Czyli refleksje nad ramówką

Mój kolega opublikował na fejsie swoje refleksje, związane z nowymi ramówkami wiodących stacji telewizyjnych. Choć wiosna kalendarzowa zaczyna się za paręnaście dni, to ta telewizyjna zagościła na dobre na łączach.

Propozycje mają nas przekonać do... ? No właśnie, do czego? Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że za pomysły stacji telewizyjnych płacą odbiorcy. Jedni w postaci obowiązkowego abonamentu RTV, inni poruszając się po śliskim lodzie regulując jedynie opłaty za dostęp do stacji czy internetu, no i za reklamy, bo przecież są konsumentami produktów tych, którzy się w telewizji reklamują. Czyli w jakiś sposób płacą wszyscy. Jak w kultowym filmie "Rejs": Pan płaci, Pani płaci, my płacimy, to są nasze pieniądze, proszę Pana! Społeczeństwo płaci! (https://www.youtube.com/watch?v=5v43hnR6aH8)

Refleksje po rejsie po ramówkach telewizyjnych:
"Wiosenne ramówki w TV znowu ratują mi życie. Tak bym siedział upasiony serniczkami i innymi smakołykami w domu i ślepił w ekran, a tak będę hasał po lasach i gdzie się da. Mógłbym wprawdzie skoczyć za namową gwiazd z trzech metrów do wody i udowodnić sobie i innym jaki jestem boski w swojej boskości, ale wolę nie ryzykować, bo jak coś pójdzie nie tak i trafię na jakiegoś pseudo strażaka z serialu, który będzie się kłócił z drugim jak mnie ratować, to przepadnę jak kamień w wodę. Nie pomoże tu nawet jedyny w Polsce ksiądz jeżdżący na rowerze i banda skretyniałych policjantów z fragmentów najgłupszego serialu jaki mi się trafiło obejrzeć przypadkiem.

Przypadkiem chyba także trafiają dzieci - geniusze do TV. Jaka szkoda, że 40 lat temu nie było takich programów, bo to mniej więcej poziom, jak wtedy na koloniach letnich PKP na Stogach w Gdańsku. I tu pozdrawiam serdecznie wszystkie dzieci z domów kultury i szkół muzycznych. Nie martwcie się, że nie fałszujecie! Wy jesteście naprawdę zdolne i na szczęście nie macie takich nawiedzonych mamusiek, jak te trzy z nowego show, które ponoć mają być zabawne, tylko śmiać się nie ma z czego, a które mogłyby wam wmówić, że jesteście geniuszami. Chyba jakiś geniusz wymyślił też program o zdradach, z którego wynika,że każdy blok to "burdel",choć akurat tu jest pewna sprzeczność, bo tak też ostatnio określa jeden z posłów swój "zakład pracy". Relacje z tego "zakładu pracy" też są mało ciekawe, podobnie jak wizyty w innych zakładach pracy w terenie, spotkania z lokalną społecznością kandydatów na prezydentów i niezliczonych konwencji w konwencji dawnych zjazdów PZPR. Może jednak należałoby wręczać kandydatom goździki,a nie róże, byłaby wtedy przynajmniej jakaś ciągłość historyczna. I tym sposobem na ekranie zbiera się kurz, a ja wykurzam z domu na świeże powietrze, z dala też od grzybów rosnących na paznokciach i upławów w przerwach reklamowych. No to spływam. J.C>!"

Nic dodać, nic ująć... Podróże kształcą, nawet te telewizyjne i też kosztują!

(ED)

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u