Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dron, modele latające, kabaret, grafiki i Maleńczuk - zduńskowolski Ratusz zaprasza

Dron, modele latające, kabaret, grafiki i Maleńczuk - zduńskowolski Ratusz zaprasza

wysta0Na nadchodzące dni Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz przygotowało kilka ciekawych imprez kulturalnych. Można przebierać między wystawą modeli latających, kabaretem, wystawą grafik czy koncertem Macieja Maleńczuka.

 

 

W ZCI można oglądać wystawę modeli latających i pływających, wykonanych przez członków sekcji modelarskiej przy MDK. Atrakcją wystawy będzie już w środę 8 kwietnia spotkanie z konstruktorami drona M-6 Barakuda Pawłem Woźniakiem i Marcinem Olasem. To wychowankowie zduńskowolskiej sekcji modelarskiej, którzy obecnie reprezentują Koło Naukowe Avionika w Warszawie. Panowie mieli ostatnio okazję uczestniczyć w zawodach modeli latających w Australii. Zapowiada się zatem ciekawe spotkanie. Początek o godz. 17, wstęp wolny. Wystawę można oglądać do 16 kwietnia.

10 kwietnia. wernisaż wystawy grafik i rysunków Urszuli Pankowskiej 10 kwietnia, godzina 18, Kawiarnia Literacka w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz, Wystawa będzie czynna do 4 maja.

URSZULA PANKOWSKA – urodziła się 4 października 1980 r. w Łasku. Studiowała Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W roku 2007 obroniła dyplom, zrealizowany w Pracowni Grafiki Warsztatowej – Druku Wklęsłego, pod kierunkiem prof. Z. Wiatra oraz dr hab. K. Winczek. W latach 2010-2012 współpracowała z wydawnictwem „Kurza Stopka”. Od 2010 r. pracuje jako instruktor-plastyk w Klubie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Bohaterka wernisażu ma w swoim dorobku udział w wystawach:
2004 – „Uwięzieni w czasie” V Festiwal Sztuki Wysokiej, Galeria Stalowe Anioły, Bytom
2005 – „Do światła” VI Festiwal Sztuki Wysokiej, Galeria Stalowe Anioły, Bytom
2006 – „Kobieto” VII Festiwal Sztuki Wysokiej, Galeria Stalowe Anioły, Bytom
2006- Wystawa Pracowni Autorskiej prof. K. Szwajkowskiej, Rue de Foch, Częstochowa
2006 – „Nadzieje”, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa
2007 – Wystawa Prac Dyplomowych Studentów Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Z. Wiatra i dr hab. K. Winczek, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa
2008 – Wystawa 30-lecia Instytutu Plastyki AJD, Miejska Galeria Sztuki , Częstochowa
2010 – „Rozmowa”- pierwsza wystawa indywidualna, Galeria pod Korabiem, Łask
2011 – 14 Międzynarodowe Triennale „Małe Formy Grafiki”, Miejska Galeria Sztuki, Łódź
2012 – 7 International Triennial of Graphic Art, Bitola
2014 – 15 Międzynarodowe Triennale „Małe Formy Grafiki”, Miejska Galeria Sztuki, Łódź
2014 – 8 Międzynarodowe Biennale Miniatury, Ośrodek Promocji Kultury – Gaude Mater, Częstochowa.

11 kwietnia. Koncert Macieja Maleńczuka z zespołem „Psychodancing” o godzinie 19. „Psychodancing” to nowy projekt jednego z najbardziej awangardowych i charyzmatycznych polskich artystów – Macieja Maleńczuka. Jest m.in. kontynuacją "Psychopopu" – płyty nagranej przez artystę z zespołem Püdelsi. Na scenie obok Maleńczuka występuje zespół Psychodancing. Kwartet gra w składzie: Maciej Muraszko – perkusja, Andrzej Laskowski – gitara basowa, Kuba Frydrych – gitara elektryczna oraz Grzegorz Stasiuk – electronic keyboard. Program obejmuje zarówno utwory Maleńczuka, jak i stare, sprawdzone, dobrze znane przeboje z repertuaru m.in. Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Stanisława Grzesiuka, Johnny'ego Casha, Franka Sinatry i innych. Wszystkie utwory, zarówno dawne piosenki Macieja Maleńczuka, jak i przeboje innych wykonawców, grane są w nowych aranżacjach. „Psychodancing” to program zarówno dla tych, którzy lubią i znają stare przeboje, takie jak: „Cicha woda”, „Wakacje z blondynką”, „Płonąca stodoła”, jak dla tych, którym nazwiska ich twórców niewiele mówią, ale lubią dobrą zabawę Jest to po prostu zestaw doskonałych piosenek w znakomitym wykonaniu.

12 kwietnia. Występ popularnego kabaretu Łowcy.B. To grupa działająca na profesjonalnej scenie od 12 lat. Rozpoznawalna m.in. z niekonwencjonalnych ubiorów, wprost z secondhandu. Swoją działalność kabaret rozpoczął z przytupem wygrywając w ciągu pierwszych dwóch lat niemal wszystkie liczące się festiwale. M.in. PAKA, gdzie zdobyli pierwszą nagrodę z Grand Prix MULATK-i, Grand Prix na Wyjściu z Cienia oraz Grand Prix Przewałki. Oprócz tego Łowcy wygrali festiwal kabaretu w Zielonej Górze i zdobyli kilka ,,koryt'' na rybnickim Ryjku. Spektakl Łowców to nie zwyczajny występ. To wybuchowa mieszanka spontaniczności i dużej ilości improwizacji. Wszystko to w oparach absurdu, którego nie powstydził by się Monty Python. Jako jedyni w swoich spektaklach grają muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Żaden instrument nie pochodzi z kradzieży. Aktualnie kabaret występuje w składzie: Bartosz Gajda, Bartosz Góra, Maciej Szczęch, Sławomir Szczęch. Nasz najnowszy program z 2015 r. nosi tytuł „Także tego…” i łączy wszystkie zalety poprzednich programów. Kto raz był na spektaklu Łowców wie, że ilość energii wydzielonej na scenie wystarczy do zasilenia małego miasteczka, a liczba spalonych kalorii jest dla chłopaków lepszym treningiem niż Chodakowska.

Opr. Mika S

Fot. ZCI Ratusz

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u