Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ze Zduńskiej Woli i Sieradza dojedziemy już wkrótce do Krakowa, Katowic, Szczecina i Świnoujścia

Ze Zduńskiej Woli i Sieradza dojedziemy już wkrótce do Krakowa, Katowic, Szczecina i Świnoujścia

PKP2Od 11 czerwca zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów PKP. Dla pasażerów ze Zduńskiej Woli i Sieradza oznacza to m.in. powrót połączeń dalekobieżnych. Będą zatrzymywać się w tych miastach pociągi Intercity.

 

Bezpośrednio ze Zduńskiej Woli i Sieradza ponownie dojedziemy do Szczecina, Świnoujścia, Krakowa i Katowic. Spółka PKP Intercity w związku z całkowitym zamknięciem dla ruchu na czas modernizacji odcinka międzynarodowej magistrali E20 na trasie Kutno-Poznań, zmuszona jest skierować pociągi objazdami. W przypadku połączeń w relacji Kraków/Łódź/Katowice – Szczecin/Świnoujście trasa objazdowa wyznaczona została przez Zduńską Wolę, Kalisz i Jarocin.

Początkowo przewoźnik chciał, by na odcinku Łódź Widzew – Poznań zatrzymywały się jedynie w Kaliszu i Jarocinie. Po interwencji jaką podjął portal (http://www.zwk.org.pl/) Zduńskowolskie Wieści Kolejowe, przy wsparciu władz samorządowych szczebla miejskiego, powiatowego i wojewódzkiego w Ministerstwie Infrastruktury PKP Intercity zmieniły zdanie. Dla pasażerów w okresie wakacyjnym na całe szczęście!

Od 11 czerwca mieszkańcy regionu ponownie uzyskają bezpośrednie połączenia do Szczecina i Krakowa, a w czasie letnich wakacji także do Świnoujścia. W Zduńskiej Woli i Sieradzu zatrzymają się następujące pociągi:
- IC Włókniarz Łódź Fabryczna – Zduńska Wola (6:37) – Sieradz (6:48) – Szczecin, pociąg kursuje od poniedziałku do soboty
- IC Barbakan Kraków – Zduńska Wola (10:17) – Sieradz (10:28) – Szczecin/Świnoujście. Ze względu na prace remontowe na Centralnej Magistrali Kolejowej i konieczność przejazdu trasą okrężną na odcinku Kraków – Łódź Widzew w dniach 10 VII-10VIII ze Zduńskiej Woli pociąg odjedzie o godzinie 10:48, a z Sieradza o 10:59.
- IC Portowiec Katowice – Zduńska Wola (14:04)– Sieradz (14:15) – Szczecin. Do Szczecina pociąg pojedzie codziennie, a w okresie 15-18 VI, 24 VI-1 IX do Świnoujścia.
- IC Wawel Kraków – Zduńska Wola (18:21) – Sieradz (18:32) – Szczecin. Ze względu na prace remontowe na Centralnej Magistrali Kolejowej i konieczność przejazdu trasą okrężną na odcinku Kraków – Łódź Widzew w dniach 10 VII-10VIII ze Zduńskiej Woli pociąg odjedzie o godzinie 18:34, a z Sieradza o 18:45
- IC Portowiec Świnoujście/Szczecin – Sieradz (13:29) – Zduńska Wola (13:40) – Łódź Widzew – Katowice. Ze Szczecina pociąg kursował będzie codziennie, dodatkowo w dniach 16-19 VI, 25 VI – 2 IX pojedzie ze stacji Świnoujście.
- IC Wawel Szczecin – Sieradz (9:36)– Zduńska Wola (9:47) – Łódź Widzew – Tomaszów Mazowiecki - Kraków. Ze względu na prace remontowe na Centralnej Magistrali Kolejowej, w dniach 10 VII-10VIII pociąg pojedzie trasą okrężną przez Częstochowę, z pominięciem stacji Tomaszów Maz. Opoczno Południe i Włoszczowa Północ
- IC Barbakan Szczecin – Sieradz (17:28) – Zduńska Wola (17:39) – Łódź Widzew – Kraków. Ze względu na prace remontowe na Centralnej Magistrali Kolejowej, w dniach 10 VII-10VIII pociąg pojedzie trasą okrężną przez Częstochowę, z pominięciem stacji Tomaszów Maz. Opoczno Południe i Włoszczowa Północ.
- IC Włókniarz Szczecin – Sieradz (21:34) – Zduńska Wola (21:45) – Łódź Fabryczna, pociąg pojedzie codziennie oprócz sobót.

Zmiany nastąpią także w obsłudze połączeń dalekobieżnych w kierunku Wrocławia i Warszawy. Do najważniejszych należą:
- pociąg IC Słowacki kursujący dotychczas w relacji Wrocław – Lublin – Wrocław od 11 czerwca z uwagi na zamknięcie dla ruchu linii kolejowej Pilawa – Lublin pojedzie w skróconej relacji Warszawa – Wrocław – Warszawa:
- pociąg IC Konopnicka relacji Białystok – Wrocław - Białystok od 11 czerwca pojedzie w wysłużonej relacji Białystok – Węgliniec i Węgliniec – Białystok. Dzięki tej zmianie mieszkańcy regionu ponownie uzyskają połączenie z Legnicą
- pociąg IC Dąbrowska kursujący w relacji Warszawa – Ostrów Wlkp. - Warszawa, w okresie od 10 lipca do 10 sierpnia pojedzie w wydłużonej relacji Warszawa – Wrocław i Wrocław – Warszawa. W okresie kursowania do Wrocławia pociąg będzie kursował codziennie.

Niestety nie będzie można dojechać bezpośrednim pociągiem na Hel czy do Ustki. Pociągi te zatrzymują się na najbliższej dla Sieradza i Zduńskiej Woli stacji w Pabianicach. Warto dodać, iż Pociąg Express Intercity Premium (EIP) oraz Express Intercity Odra będą przez wakacyjny miesiąc (10.07.- 10.08.2017) kursowały trasą przez Łódź Widzew - Zduńską Wolę – Sieradz. Jednak nie będą się zatrzymywały na w/w stacjach.

Z małą ściągę podajemy także z przybliżonymi godzinami przejazdu odjazdy pociągów: przez Sieradz oraz Zduńską Wolę pociągu EIP Pendolino i EIC Odra złożonego ze składu wagonowego:
- EIP 6104 Warszawa Wschodnia - Jelenia Góra Zduńska Wola ok. 17:50 - Sieradz ok, 18:00
- EIP 6104 Jelenia Góra - Warszawa Wschodnia Sieradz ok. 9:15 Zduńska Wola ok. 9:25
- EIC Odra 6120 Wrocław Główny - Warszawa Wschodnia Sieradz ok. 18:45 - Zduńska Wola ok. 18:55
- EIC Odra 1621 Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny Zduńska Wola ok. 7:45 – Sieradz ok. 7:55.

Warto tę w.w. wiedzę zachować i się jej trzymać co najmniej do jesieni. Siewie.tv naszym Czytelnikom życzy udanych podróży!

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u