menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności MKS Zduńska Wola - Jutrzenka Warta 1:0 /foto/

MKS Zduńska Wola - Jutrzenka Warta 1:0 /foto/

DSC00178W 20. kolejce sieradzkiej klasy okręgowej spotkały się zespoły z czołówki tabeli MKS Zduńska Wola i Jutrzenka Warta. Mecz zakończył się zwycięstwem zduńskowolan 1:0. Bramkę strzelił Mariusz Juszczak '53

W pierwszej połowie Jutrzenka miała optyczną przewagę, ale niewiele z tego wynikało. To gospodarze byli skuteczniejsi i w drugiej połowie zdobyli bramkę po strzale Mariusza Juszczaka, który dostał idealne podanie od Mateusza Wrońskiego ponad linią obrony Jutrzenki. Napastnik MKS został sam na sam z bramkarzem i celnym strzałem ustalił wynik meczu. Nie zrobił tego Robert jarecki z Jutrzenki, który w 53. minucie nie trafił z bliska do bramki gospodarzy.

Jutrzenka nie wykorzystała przewagi liczebnej; od 70. minuty MKS grał w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Mikołaj Kałuda. Widzów około 200. Ciekawostką z meczu byłoto, że na trybunie zasiadł Jacek Masłowski, były hokeista ŁKS.

Po 19. kolejkach (jedna zaległa z powodu złych warunków atmosferycznych) w sieradzkiej klasie okręgowej nadal prowadzi Pogoń Zduńska Wola (49 pkt, bramki: 57:13), przed MKS Zduńska Wola (42, 44:11) i Jutrzenką Warta (41, 53:19).

Tekst i fot.: Lech Kulma