Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Akcja zalesienia w Łasku-Kolumnie w sobotę 6 kwietnia. Z pierwszą w Polsce aplikacją, która wskaże sadzącemu posadzone przez niego drzewko!

Akcja zalesienia w Łasku-Kolumnie w sobotę 6 kwietnia. Z pierwszą w Polsce aplikacją, która wskaże sadzącemu posadzone przez niego drzewko!

zielonagrabiaKolumna - to brzmi dumnie! Ta dzielnica Łasku od wielu lat żyje swoim własnym życiem. Jak twierdzą jej mieszkańcy, gdyby nie ich różnorakie inicjatywy, moc wsparcia na portalach społecznościowych i pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, już dawno by zgnuśnieli licząc tylko na władze Łasku i powiatu. Teraz chcą zazielenić Kolumnę!

 

Aby coś z tym zrobić i wesprzeć kolumnian, każdy będzie miał taką okazję. Nawet nie mieszkający w tej dzielnicy. W sobotę 6 kwietnia o godz. 10.30 przy ul KRESOWEJ w Kolumnie pomysłodawcy akcji "Zalesiamy Kolumnę" czekają na tych, którzy chcą się przyczynić do tego, aby dzielnica Łasku, jak przed II wojną światową i tuż po niej, stała się wielkim lasem i ponownie leśną oazą. Każdy z przybyłych otrzyma drzewka, które będzie mógł z innymi wspólnie zasadzić. Jest nawet możliwość, aby każde z posadzonych drzewek nosiło imię swego patrona. Powstanie też specjalna aplikacja AR (Augmented Reality), która umożliwi rozpoznanie, które drzewo było zasadzone przez każdego z obecnych. To będzie pierwsza taka akcja w Polsce powiązana z internetem!!! Będzie też wykonane wspólne zdjęcie tworzące napis KOLUMNA. Od godz. 10 do 10.30 będzie też każdy z mieszkańców osiedla mógł odebrać w Nadleśnictwie Kolumna sadzonki klonu, jaworu, jarzębiny, brzozy, buka lub dzikiej gruszy, by posadzić je także na swojej działce.
"Posadźmy nowe drzewa w Kolumnie! Na wszystkich uczestników czekają dodatkowe atrakcje" - apelują na FB (https://www.facebook.com/events/1753103668134325/) pomysłodawcy nasadzeń. Współorganizatorem akcji jest Nadleśnictwo Kolumna. Akcja ma na celu zalesienie dzielnicy. Tej gdzie trąba powietrzna powaliła kilka tysięcy drzew w 2017 roku(foto z tej tragedii z sierpnia 2017 roku na: -->https://www.facebook.com/pg/LaskOnline/photos/?tab=album&album_id=1536705406351788) . Zaś w niedzielę 7 kwietnia od godz.11 do 22 odbędzie się "Wiosenne Sprzątanie Grabi z Zieloną Kolumną". Zbiórkę zaplanowano o godzinie 11 w Parku Miejskim w Łasku (ul. Objazdowa) przy moście nad rzeką Grabią. "Czyściciele" pójdą potem wzdłuż rzeki do Kolumny, po drodze zbierając śmieci. Na miejscu zbiórki otrzymają rękawiczki ochronne i worki. Po dojściu do ulicy Plażowej przejadą busem do Baryczy, gdzie odbędzie się ognisko integracyjne. Szczegóły na: ---> https://www.facebook.com/events/2278536599134879/

KaMi S

Fot. Sylwester Florczak, Zielona Kolumna/FB
Z profilu "Nasza Kolumna": "Łódzkie promuje design thinking udostępnił: Ależ nas kupił ten projekt
Młody chłopak Tomasz Florczak wpadł na pomysł zalesienia Promuje Łódzkie, gdzie drzewa przypisane będą do...osoby
Na filmie widzimy, że przedsięwzięcie zakłada grywalizację, więc będzie się działo! My na pewno będziemy kibicować i trzymać kciuki za powodzenie tej kreatywnej i pożytecznej akcji społecznej. Stało się!!! zaczynają o nas pisać. A z Polski płyną gratulację odnośnie pomysłu. Nie możemy zawieść. Pokażmy się 06.04.2019 https://www.facebook.com/events/1753103668134325/
W 2019 zalesiamy Kolumnę
Sobota, 6 kwietnia 2019 o 10:00
ulica Kresowa, 98-100 Łask, Polska
168 weźmie udział · 270 zainteresowanych."

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDlaczego postrzelił gajowego?

Rozprawa w sądzie. Sędzia pyta oskarżonego:
- A więc oskarżony przyznaje się, że w czasie polowania postrzelił gajowego?
- Tak, przyznaję się.
- Czy oskarżony może podać jakieś okoliczności łagodzące?
- Tak, gajowy nazywa się Zając!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u