Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności "Pożyczyl'' sobie w Niemczech samochody o wartości pół miliona złotych!

"Pożyczyl'' sobie w Niemczech samochody o wartości pół miliona złotych!

265-100563Policjanci z Wieruszowa, o czym informuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy tamtejszej Komendy Powiatowej Policji, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przywłaszczenie na terenie Niemiec luksusowych samochodów. Do przestępstw doszło na początku października. Funkcjonariusze odzyskali utracone auta. Ich wartość oszacowano na prawie 500 tysięcy złotych. Podejrzani już usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Za przestępstwo przywłaszczenia mienia znacznej wartości grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzani zostali aresztowani.

Kilka minut przed godziną pierwszą w nocy 5 października wieruszowscy policjanci otrzymali informację, że na jednym z parkingów w Walichnowach ,,ma znajdować się skradzione audi A6''. Policjanci pojechali tam. Obserwując pozostawione na parkingu auto ustalili, że kierowca pojazdu przebywa w jednym z lokali gastronomicznych nieopodal.
Po jakimś czasie policjanci zatrzymali 33 – letniego mężczyznę, jak się okazało obywatela Rosji. Nie krył on zaskoczenia podczas wizyty funkcjonariuszy. Dzięki ich czujności okazało się, że na tym samym parkingu znajduje się jeszcze jedno podejrzane auto, To samochód marki Mercedes. Podejrzewając, że również może być skradziony, policjanci zatrzymali ukrywającego się w pobliżu 50 – letniego Rosjanina. Przy współpracy z Komendą Główną Policji, Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi oraz Interpolem funkcjonariusze z Wieruszowa potwierdzili, że na początku października rzeczywiście doszło w Niemczech do przywłaszczenia luksusowych aut. Pracując nad tą sprawą policjanci ustalili również, że obcokrajowcy nie zwrócili pojazdów do niemieckich wypożyczalni.
Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczone auta, natomiast nieuczciwi klienci wypożyczalni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Wartość rocznego Mercedesa i nowego samochodu Audi wstępnie oszacowano na łączną kwotę prawie 500 tysięcy złotych! Amatorzy cudzego mienia tłumaczyli funkcjonariuszom, że przywłaszczonymi autami zamierzali podróżować po Europie... Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Śledczy sprawdzają, czy obcokrajowcy byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Policjanci wyjaśniają w śledztwie wszelkie okoliczności tej sprawy. Czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy,,Wisienki sobie jem...''

Koń w pełnym galopie ucieka przed stadem wygłodniałych wilków! Co chwilę obraca się za siebie i widzi że wilki są coraz bliżej.
W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że nie zdoła im uciec i że jedynym ratunkiem będzie ucieczka na drzewo.
W ostatniej chwili udaje mu się tam wdrapać. Zdyszany siedzi na gałęzi, a tu - ku jego zdziwieniu - obok siedzi krowa.
Zaskoczony pyta:
-Co ty tutaj robisz?
-Wisienki sobie jem!
-Jak to? Przecież to jest grusza?
- A w słoiczku sobie przyniosłam...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u