Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie

Ścieżka

PIORNIK1Moja babcia często mówiła, że wiedza jest potęgi kluczem. Nie przekonywało mnie to zbytnio, jeżeli mam być szczery. Jako dziecko nie lubiłem czytać książek, robiłem to raczej z przymusu, zaliczając przy tym kolejne lektury.

 

Czy to jest moje miejsce?

PIORNIK1Miejsce, w którym znajduje się człowiek jest sumą podejmowanych decyzji, mniej lub bardziej od niego zależnych. Może to być skręt w prawo zamiast w lewo, ale również wybór ścieżki zawodowej czy zmiana miejsca zamieszkania. Wszelakim wyborom towarzyszą możliwości i konieczność wybrania spośród nich tej najlepszej. Oprócz tego trzeba również porzucić w odmęty nieznanego pozostałe opcje, często z nutką żalu w sercu. Wielokrotnie sam rozmyślałem o alternatywnych żywotach i analizowałem obrane przeze mnie ścieżki. Jak doszło do tego, że jestem tutaj i czy mnie to uszczęśliwia?

 

„We are the superheroes”

PIORNIK1XVII Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci mamy już za sobą. Możemy powiedzieć nie tylko, że odbył się 24 listopada br. w Arenie Gliwice pod pięknym hasłem "Stare the Joy". Okazało się, że jednak coś niezwykłego może zdarzyć się dwa razy, bo znowu wygrała młoda Polka. A jak tak jest, to zawsze powód do radości i - nie bójmy się tego słowa - do dumy narodowej, o której ostatnio głośno.

 

SIERADZKIE CIACHO, CZYLI BARTŁOMIEJ KUROWSKI III WICEMISTEREM POLSKI

PIORNIK1Tegoroczny konkurs na Mistera Polski przyniósł wspaniałe wieści dla Sieradza. Spośród wielu przystojnych mężczyzn do finału dostał się Sieradzanin, Bartłomiej Kurowski. Wiemy o nim, że od kilku lat mieszka w Warszawie, że studiował śpiew operowy w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Oprócz tego jest trenerem personalnym, masażystą oraz chętnie udziela się charytatywnie.

 

…UCZCIWEMU POTRZEBNE DWA...''

PIORNIK1Juliusz Słowacki poetą romantyzmu był. Jednak znacznie różnił się od typowych przedstawicieli tego okresu. Juliusz, znany też z pięknych kołnierzy koszul, nie był człowiekiem, który swoją poezją głaskał naród polski po głowie. Jego utwory zawierały przydatne w życiu nauki, czasem wytykały wady, czasem ukazywały małość zachowań społeczeństwa, a zwłaszcza jego jednostek. Nie był on jednak tylko tym, który oskarża i sądzi. W pełni utożsamiał się z narodem, co można zaobserwować w jego utworze "Grób Agamemnona", w którym napisał: "Mówię - bom smutny - i sam pełen winy".

 

Szelest sumienia

PIORNIK1Polsko, kraino cudowności i trwającej od kilku lat ułudy szczęśliwości. Kraino praworządności, monolicie jednolitości, ostojo szacunku i miłości. Scalasz w jedno mój system wartości, nie pozwalasz mieć mi wątpliwości, nieustannie przypominasz, że nie znosisz jakiejkolwiek odmienności.

 

NIETYPOWE ŚWIĘTOWANIE

PIORNIK1W miniony piątek 11 października w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sieradzu odbył się apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Jak co roku, przy tej wyjątkowo uroczystej okazji oficjalnie przyjęto uczniów klas pierwszych do szkolnej społeczności “Żeroma”. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, przyrzekając godnie reprezentować swoją szkołę, dbać o jej dobre imię, uczyć się i rozwijać.

 

Tęcza w roli aureoli

PIORNIK1Przyszli wczesnym rankiem, porankiem, bez uprzedzania, bez zapowiadania, bez telegramów wysyłania. Ktoś powie, że prostacko, że bez osobistej kultury, że tak z grubej rury. Niespodziewanie, nieoczekiwanie i niezapowiedzianie. Wbrew kultury normom, poza społecznego pożycia formą. Wbrew wszelki zasadom, poza grzeczności fasadą, bezceremonialnie, choć oficjalnie i legalnie.

 

Erekcja banana

PIORNIK1Padła główna w quizie wygrana. Wygrana banana, sztuk jedna plus dwie gratis. Banan to zagraniczny, trochę giętki, w konsystencji raczej lepki, w dotyku dostatecznie miękki. W sam raz do skonsumowania, do pogryzienia i przemielenia. W pakiecie z bananem rozkosz dla podniebienia plus instrukcja obsługi, by w sposób aseksualny dokonać konsumpcji. Najlepiej z dala od spojrzeń natrętnych, w domowych pieleszach, w ciemności, by nie widzieć owocu, by nie dostrzegać jego, tak w oczy nachalnie rzucającej się falliczności. Chwytać ostrożnie w zgięciu, by nie budzić ujarzmionego popędu. Najlepiej blenderem przed zjedzeniem potraktować, by nie zwariować. By seksem nie epatować, by z lasu nie wywoływać, niby uśpionego, ale wciąż czujnego na polską młodzież dżendera czyhającego.

 

Uczeń między młotem a kowadłem

PIORNIK1Strajk przerwano nauczycieli! Wielka szkoda, bo choć trwał dłużej niż zakładałem, a i pogoda dopisała, to nie zdążyłem się nim nacieszyć. No przysięgam, że nic mnie jeszcze wieczorową porą tak nie ucieszyło, jak wieść o strajku, i nic tak nie zawiodło, jak wieść o jego przerwaniu. Kiedy byłem młodszy, gdy oglądałem jeszcze bajki, zimą, z powodu śnieżycy, odwoływano w nich szkołę. Marzyłem wtedy, żeby moją szkołę też zasypało i żeby zamknęli ją chociaż na kilka dni. Niestety, to równało się z cudem. A jednak! Stało się to teraz, na naszych oczach i to bez śnieżycy.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMama pisze do syna w więzieniu

Matka pisze list do syna odsiadującego gruby wyrok w więzieniu: ,,Synku, może dostaniesz przepustkę, przyjedziesz i pomożesz matce, starej wdowie przekopać ogródek, posadzić ziemniaki?''
Syn odpisał: ,,Kochana Mamo! Nie da rady, naczelnik nie chce mnie puścić nawet na dzień jeden do domu. Ale pamiętaj nie przekopuj ogródka, bo znajdziesz coś takiego, że mnie podwyższą wyrok, a Ciebie też posadzą!''
Mama odpisała: ,,Synku, milicja przekopała dokładnie ogródek. Nic nie znaleźli, ale tak byli wkur...., że mi naubliżali''.
Synek opisał krótko: ,,Mamusiu, pomogłem jak mogłem, ale ziemniaki to już musisz sama posadzić''.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u