Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Mateusza Dobosza postacie fotograficzne

wystawaMatW czwartek 21 lutego warto wybrać się do Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18), gdzie o godz. 18 rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii Mateusza Dobosza z Kalisza, animatora ciekawej sztuki.

 

Wspomnienie Stanisława Klingera w 87. rocznicę jego urodzin

46884697_1925611687555081_4687544082996658176_nO znanych i lubianych nie przestajemy mówić. Tak stanie się ze Stanisławem Klingerem, znakomitym zduńskowolskim plastyku, muzyku i poecie, którego miasto pamięta i cały czas podziwia. Dowodem na to jest choćby ławeczka Stasia Klingera. Tę postawiono jesienią w ubiegłym roku obok zduńskowolskiego Ratusza ( http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9045-qaweczka-stasia-klingeraq-ju-stoi-w-zduskiej-woli). Ale jej uroczyste odsłonięcie odbędzie dopiero teraz. Na urodzinowej uroczystości Pana Stasia.

 

Zapraszamy do projektu ,,Budka dla skrzydlatych''

budkaUrząd Miasta Sieradza zaprasza zainteresowanych do udziału w projekcie „Budka dla skrzydlatych”, organizowanego w ramach ,,Edukacji ekologicznej sieradzan 2019''. Projekt ten w pierwszej kolejności przewiduje udział w zajęciach stacjonarnych w formie wykładu. Ale nie tylko.

 

INNE HORYZONTY KINA W SIERADZU Z "FUGĄ" AGNIESZKI SMOCZYŃSKIEJ

20SPOTKANIEW przyszłym tygodniu w Teatrze Miejskim w Sieradzu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Inne horyzonty kina". W środę 20 lutego zaprezentowany zostanie polski film Agnieszki Smoczyńskiej "Fuga". O godz. 19. Zaplanowano także spotkanie z Gabrielą Muskałą, aktorką i zarazem współautorką scenariusza do tego obrazu. Spotkanie poprowadzi Anna Seriukow - dziennikarka związana z magazynem Zwierciadło, Elle, Wysokie Obcasy Extra, a także dyrektorka artystyczna Festiwalu Filmowego Cinergia.

 

Pejzaż zimowy w obiektywie młodych fotografików

Kola03Dwudziestu sześciu uczestników wzięło udział w konkursie fotograficznym „Pejzaż zimowy”. Do organizatora - Ochotniczego Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli - wpłynęło aż 118 prac fotograficznych z Poddębic, Łasku i Zduńskiej Woli.

 

Nieostrożny wjechał pod ciężarówkę, dwie kobiety trafiły do szpitala

policja2Ten wypadek mógł skończyć się tragicznie! Na szczęście tak się nie stało, choć wczoraj na obwodnicy Wielunia jeden z kierowców jechał tak ,,niefrasobliwie,,, że dwie ranne trafiły do szpitala.

 

Na studia pielęgniarskie do Wielunia?

czepek_pWiemy, jak bardzo brakuje w naszym kraju pielęgniarek. Głupotą, bo inaczej nie można tego nazwać, było likwidowanie szkół medycznych, kształcących w tym kierunku. Usiłują to zmienić w Wieluniu, gdzie jest szansa, aby utworzyć możliwość studiów na kierunku pielęgniarstwo!. W tej sprawie trwają rozmowy z Państwową Wyższą Szkołą Medyczną w Opolu. Jak informuje Alina Frejusz z Radia Ziemi Wieluńskiej, uczelnia zainteresowana jest tym, aby taki kierunek otworzyć jeszcze w tym roku. A na dodatek w trybie dziennym i bezpłatnym!

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 13 LUTEGO DO 19 LUTEGO

15WALENTYNKIO przysłowiu "Idzie luty podkuj buty!" w tym roku, przynajmniej w Sieradzkiem można na razie zapomnieć. Trwające od niemal tygodnia ferie zimowe są tego przykładem. Aura niemal wczesnowiosenna, od zimy daleka! Niestety bez śniegu i z pogodą przypominającą przedwiośnie. A do wiosny, tej choćby kalendarzowej, jeszcze grubo ponad miesiąc. W nadchodzącym, drugim tygodniu ferii wciąż można skorzystać z wielu atrakcji. Przypominamy, że dziś Walentynki. Atrakcje na zakochanych czekają m.in. w Galerii Sieradzkiej i w Pałacu w Małkowie. Jakie? O tym poniżej, a także na plakatach.

 

Sztuka naiwna, sztuka prawdziwa

zaproszenienaiwnaCiekawie rozwija się współpraca Sieradzkiego Klubu Kolekcjonera i Hobbysty z tamtejszym Muzeum Okręgowym. Tym razem ci partnerzy prezentują zbiór prac malarstwa naiwnego ze zbiorów Tomasza Szymczaka, hobbysty ze Złotoryi obejmujących przede wszystkim wybranych artystów polskich tego nurtu. Wystawę można oglądać od 12 marca do końca kwietnia w Muzeum Okręgowym, w sali od ulicy Zamkowej.

 

Skandal ze spalaniem śmieci w Karsznicach. Przez piec przeszły tony zmielonych odpadów!

51730750_5328567467309961_5893871452934897664_nW miniony poniedziałek po godzinie 20 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli podczas kontroli w ramach ochrony środowiska w kotłowni należącej do jednej ze Wspólnot Mieszkaniowych na os. Karsznice potwierdzili, że dochodziło tam do spalania znacznej ilości odpadów. Wydano polecenie natychmiastowego wygaszenia pieca. Z uwagi na bardzo dużą ilość - co najmniej 20 ton spalanych odpadów - w postaci zmielonych płyt MDF, płyt pilśniowych, folii i plastiku - spawa została przekazana policji jako przestępstwo z art. 183 §1 KK. Spalanie tego typu materiałów i w takiej ilości powoduje istotne obniżenie jakości powietrza, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDlaczego panny są szczuplejsze niż mężatki?

Dlaczego panny są szczuplejsze niż mężatki?
Bo panna przychodzi do domu, patrzy co ma w lodówce i idzie do łóżka.
Mężatka przychodzi do domu, patrzy co ma w łóżku i idzie do lodówki...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u