Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Zduńskowolscy i łascy policjanci w czołówce wojewódzkiej "Patrolu Roku"/foto/

216-92389Wojewódzkie eliminacje 26. Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku” za nami. W zawodach wzięło udział 46 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe policji z województwa łódzkiego.

 

Czy kosze będą opróżniane w terminie w Zduńskiej Woli? Czy za niesort mieszkańcy zapłacą więcej?

smiecieyfdZduńskowolanie już mieli dość takiego widoku - jak na zdjęciu poniżej. Wywalające się z koszy śmieci! Nie tylko w centrum, ale też na obrzeżach miasta. Samorząd miasta rozwiązał właśnie w trybie natychmiastowym umowę na opróżnianie koszy ulicznych z przedsiębiorstwem z Bełchatowa, bo wykonawca sobie z tym zadaniem nie radził. Miał już wcześniej trzy od zduńskowolskiego samorządu ostrzeżenia, że nie wywiązuje się z umowy. Zbagatelizował je jednak.

 

Trzech z marychą zatrzymali policjanci z Wielunia

policja1Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, policjanci z Wielunia zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźni handlowali marihuaną.

 

XIX Garden Party - MASTERS w Dworze Kamionacz - w obiektywie Tomasza Oszczędy

IMG_4492Po raz dziewiętnasty przedsiębiorcy i samorządowcy bawili się na Garden Party, biesiadzie integracyjnej, którą zorganizowała Telewizja Sieradz Studio Filmowe i portal siewie.tv. Po raz dwunasty impreza odbyła się w Dworze Kamionacz dzięki współpracy z Katarzyną i Wacławem Jamroziakami, właścicielami tego uroczego miejsca. Gwiazdą wieczoru był zespół MASTERS, a głównymi sponsorami HUSQVARNA PILMET w Sieradzu-Woźnikach i AGROSAD z Równej.

 

Szósty awans Jutrzenki Warta do IV ligi!

59234Z imponującym bilansem dwudziestu dwóch zwycięstw, siedmiu remisów i tylko jedną porażką (!) MKS Jutrzenka Warta wygrała rozgrywki sieradzkiej klasy okręgowej w sezonie 2018/2019 i awansowała do IV ligi. Gratulujemy!

 

Joanna Trzcińska laureatką The Best Artist 2019 w Winnicy

trzcinskaJoanna Trzcińska, nauczycielka Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli długo będzie wspominać zakończony niedawno Międzynarodowy Plener w Winnicy na Ukrainie. Mało tego, że została tam finalistką plenerowego konkursu, to jeszcze otrzymała w nim nagrodę główną - odznaczenie The Best Artist 2019

 

Policjanci z Wieruszowa zatrzymali poszukiwanego

policja2Policjanci z wieruszowskiej komendy policji sprawdzają i weryfikują każdą informację dotyczącą osób poszukiwanych. Tym razem z informacji kryminalnych wynikało, że 13 czerwca 2019 roku w godzinach porannych w Wieruszowie ma przebywać poszukiwany mężczyzna.

 

KOLEKCJA MACIEJA ZIENIA DLA CERAMIKI TUBĄDZIN Z MEDALEM EUROPEJSKIM 2019

ARAN-Specchio-Carrara-1Ceramika Tubądzin nagrodzona została Medalem Europejskim 2019 podczas jubileuszowej, trzydziestej edycji imprezy, organizowanej przez Business Centre Club i Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny w Brukseli. Firma otrzymała wyróżnienie za wielkoformatową kolekcję Specchio Carrara, autorstwa Macieja Zienia.

 

Dobra wiadomość dla pasażerów zduńskowolskiego MPK. Będą darmowe kursy podczas święta miasta

mpkdniezdW związku z obchodami Dni Zduńskiej Woli' 2019 w sobotę i niedzielę 15-16 czerwca Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Zduńska Wola, w uzgodnieniu z władzami miasta udostępnia specjalny autobus z bezpłatnymi przejazdami na trasie: ŁASKA/SZKOLNA – KARSZNICE – ŁASKA SZKOLNA.

 

Dwóch pancernych i czołg na ulicach Pajęczna

250-92499_mNie ułańską, a pijacką fantazją wykazał się 49-latek, który po kilku głębszych zasiadł za sterem... czołgu! Policjanci z pajęczańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie w centrum Pajęczna czołgiem T55. „Pancerny” kierowca był pod wpływem alkoholu. Trzeźwieje w policyjnym areszcie, a czołg odholowano na strzeżony parking. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym - do lat 8.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u