Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Najlepszy chór, najlepszy dyrygent - z Wielunia na festiwalu w Koziegłowach i Częstochowie

chorPodwójny sukces osiągnął Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu z Wielunia. Zajął I miejsce na X Międzynarodowym Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej, który odbył się 19 i 20 października w Koziegłowach i Częstochowie. Zaś Jakub Jurdziński został najlepszym dyrygentem festiwalu.

 

Uczniowie ze szkół średnich z powiatu zduńskowolskiego nie chcą chodzić na lekcje religii?

reigiaszkoly34,3 procent uczniów szkół, czyli więcej niż co trzeci z tych podlegających Starostwu Powiatowemu w Zduńskiej Woli, nie uczęszcza w tym roku szkolnym na lekcje religii. A to dopiero początek z tendencją rosnącą! To o blisko 16 do nawet 25 procent więcej, w zależności od szkoły, niż w latach ubiegłych.

 

Realizacja euroatlantyckich aspiracji Ukrainy

ukrainaOd 8 do 10 października 2019 r. w Kijowie (Ukraina), na terenie Międzynarodowego Centrum Wystawowego odbyła się 16. Międzynarodowa Specjalistyczna Wystawa „Broń i Bezpieczeństwo - 2019”. W trakcie tego wydarzenia, w związku z „Mapą drogową Ukraina – NATO dotyczącą współpracy w zakresie obronności i sprzętu wojskowego”, odbyło się spotkanie Grupy Roboczej ds. Procesów Programowych NATO. Grupa ta działa pod patronatem Konferencji Krajowych Dyrektorów do Spraw Uzbrojenia NATO.

 

Zakończyła się modernizacja sieradzkiego parku linowego. Inwestycja kosztowała 185 tys. zł

IMG_1239_1200x800Sieradzki park linowy powstał w 2011 r., ma więc za sobą dziewięć sezonów intensywnej działalności, po których konieczna stała się jego modernizacja. Skierowana przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa i komfortu korzystania z parku. Drugi powód to zminimalizowanie skutków oddziaływania instalacji parku linowego na drzewa. Właśnie w związku z tym, gdy zaszła konieczności wyłączenia z użytkowania trzech drzew na trasie dziecięcej, szlak ten wymagał przeniesienia.

 

Srebrne odznaki dla opiekunów SKO w Czechach!

PA181113Kolejny sukces odniosła Szkolna Kasa Oszczędności działająca w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach w Ogólnopolskim Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli za rok szkolny 2018/2019. Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbyła się w miniony piątek, 18 października w auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

 

Wciąż nie odnaleziono 73-letniej mieszkanki Dobrej. Zaginęła 3 października

zaginiona5Od osiemnastu dni trwają poszukiwania 73-letniej Danuty Kaźmierczak, mieszkanki miejscowości Dobra w gminie Sędziejowice, powiat łaski, która wyszła do pobliskiego lasu z domu w czwartek 3 października i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Kobieta miała problemy z pamięcią.

 

Budowa krytego basen w Zduńskiej Woli idzie pełną parą/foto/

72278585_2470581723020254_5344175867373289472_oNajpóźniej za rok, jesienią 2020 mieszkańcy Zduńskiej Woli oraz przyjezdni będą już mogli skorzystać z krytego basenu i innych atrakcji dla rodzin. Basen budowany jest przy ul. Kobusiewicza. W marcu tego roku wylano tam fundamenty, a teraz roboty, które mają się zakończyć latem 2020 roku, idą wciąż pełną parą.

 

Rodak z USA gościem sieradzkiej Muzycznej

S32W Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu gościli wyjątkowego muzyka. Sławomir Dobrzański - pianista i wybitny badacz biografii Marii Szymanowskiej i Antoniego Kątskiego - przyleciał do Polski z USA. W Stanach Zjednoczonych jest profesorem gry na fortepianie w Kansas State University, gdzie był kierownikiem katedry instrumentów klawiszowych w latach 2009 – 2013. Do jego obowiązków w Kansas należą również wykłady o literaturze fortepianowej oraz nauka muzyki kameralnej i akompaniamentu.

 

TUBĄDZIN OFICJALNYM PARTNEREM W BICIU WYJĄTKOWEGO REKORDU!

72414581_2599534923439718_4108423715144859648_o16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W Łodzi odbyło się bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wielu miejscach w Polsce – największe takie wydarzenie w Europie, które co roku organizuje w różnych miejscach Polski WOŚP. Grupa Tubądzin aktywnie włączyła się do akcji.

 

Policja apeluje! Ignorujmy podejrzane maile. Oszuści nie odpuszczają!

policja1Wielu oszustów działa nie tylko w tak zwanym terenie, gdzie wykorzystując naiwność swych ofiar bezczelnie je okradają na różne sposoby: na wnuczka, na policjanta, na pracownika opieki, na administratora, czy ostatnio na hydraulika. Coraz prężniej działają także w internecie. Policja apeluje, aby ignorować maile, jakie docierają na nasze skrzynki elektroniczne z wezwaniem do zapłaty drobnych kwot, rzekomo zaległości wobec kontrahentów, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy nawet portali aukcyjnych. Właśnie oszustwo na zaległość wobec jednego z portali stało się głośne w całej Polsce!

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u