Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Agata Biernat bez korony Miss Świata' 2018. Ale jej rodzinne miasto z promocją światową!

biernatchinachPochodząca ze Zduńskiej Woli 29-letnia Agata Biernat nie dostała korony Miss Świata' 2018 podczas tegorocznych wyborów 8 grudnia, na co liczyły tysięce jej fanów. O ten tytuł Polka rywalizowała w Chinach ze 117 kandydatkami z całego świata (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9066-zduskowolanka-pretenduje-do-tytuu-miss-world-2018-w-chinach-bdzie-w-tacu-reprezentowaa-europ).

 

Złodziej akumulatorów zatrzymany po pościgu

policja2Ukradł aż dwadzieścia dwa akumulatory samochodowe z jednego z warsztatów w Wieluniu. Uciekał z miejsca przestępstwa, ale szybko został złapany przez policjantów.

 

Próba samobójcza sprawcy wypadku!

piaskiwypadekW miniony weekend pełne ręce roboty mieli policjanci i strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy uczestniczyli w ratowaniu ofiar kilku wypadków i kolizji w Zduńskiej Woli oraz na terenie powiatu zduńskowolskiego. Sprawca jednego z nich próbował popełnić samobójstwo!

 

Skrzyżowanie ulic Piwna, Paprocka i Dolna otwarte po remoncie

22007451_1941387169450254_7622881548661409126_nKierowcy w końcu mogą odetchnąć i zapomnieć o objazdach w okolicach ulicy Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. Roboty zostały tam zakończone. Wybudowano też rondo na skrzyżowaniu ulic Torfowej, Kobusiewicza, Jagiełły i Podmiejskiej, a także przebudowano ulicę Graniczną.

 

Lodowisko w Wieruszowie nie czeka na mróz, zaprasza już od wtorku?

cenywieruszowGrudzień w tym roku jest wyjątkowo ciepły. Ale to nie spowalnia prac nad sztucznym lodowiskiem w Wieruszowie. I wszystko wskazuje na to, że właśnie w tym mieście otwarte zostanie takie lodowisko jako pierwsze publiczne w regionie. I to jeszcze w tym tygodniu; we wtorek lub w środę!

 

Dla chorego Kamila - III Bieg Charytatywny w Zduńskiej Woli

44618633_1953918798235878_4824348592489627648_nJuż po raz trzeci odbył się w Zduńskiej Woli Bieg Charytatywny. Tym razem świąteczny, dla Kamila, ucznia II LO im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli. Kamil potrzebuje specjalistycznych i drogich zabiegów, które poprawią jego sprawność, bo chłopak porusza się na wózku inwalidzkim. W organizację biegu włączyło się Stowarzyszenie Biagam bo Lubię Zduńska Wola, jak i II LO w Zduńskiej Woli oraz samorządy: powiatowy, miejski i gminy Sędziejowice.

 

Ponad 2,6 mln zł dla na remont drogi w Zduńskiej Woli

drogapowiat3Piotr Pacelt, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli informuje z dumą na swoim portalu społecznościowym: Mogę to w końcu oficjalnie potwierdzić; 2.600.000 zł pozyskał Powiat Zduńskowolski na przebudowę ul. Łaskiej (odcinek Orione - Łódzka) i Świerkowej (odcinek Łaska - Jodłowa) w Zduńskiej Woli z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

 

Nauczyciele dzieciom w ,,Koncercie Mikołajkowym'' w Sieradzu

MIKO59Gdy nastał czwartkowy wieczór, w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu zgromadziły się dzieci wraz z najbliższymi, a na parking przed szkołą zajechały zaprzężone w renifery sanie Św. Mikołaja.

 

Kiedy rozpocznie się budowa kopalni Złoczew?

zloczew17Kontrowersje i spory w sprawie odkrywki węgla brunatnego pod Złoczewem nadal trwają. Po wnioskach ekologów i części mieszkańców gminy Złoczew, Burzenin i Ostrówek, sąd przychylił się do wniosku przeciwników budowy kopalni. Unieważnił studium przestrzenne gminy dotyczące odkrywki, co znowu odwlecze przyznanie wniosku o koncesję na wydobycie węgla. Taki wniosek złożyła niedawno Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, która jest ważną częścią Polskiej Grupy Energetycznej.

 

Nie powróciła do domu z zakupów i zaginęła

policja1Miała kłopoty z pamięcią. 67-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli wyszła z domu na zakupy i zaginęła. Na szczęście, szybko odnaleźli ją policjanci, kiedy błąkała się po obrzeżach miasta..

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u