Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli na 2022 rok

BUDZETDo 30 września mieszkańcy Zduńskiej Woli mogą brać udział w głosowaniu na zadania zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego miasta na rok 2022. Poza głosowaniem na specjalnych kartach można również swój głos oddać drogą elektroniczną. Szczegóły i instrukcja, jak to zrobić, dostępne są pod linkiem: --> https://zdunskawola.pl/ruszylo-glosowanie-na-projekty/

 

Kto zabił mężczyznę jadącego motorowerem?

policjaaOd wczoraj policjanci z Błaszek i Sieradza poszukują sprawcy śmiertelnego potrącenia motorowerzysty, do którego doszło w sobotę 25 bm. wczesnym rankiem w Słomkowie Suchym, w powiecie sieradzkim.

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 24 WRZEŚNIA

BYCZYNAPrzed nami pierwszy, jesienny weekend' 2021. Wiele wskazuje na to, że końcówka września znów nam pokaże słoneczną, polską jesień. Tym, którzy nie chcą korzystać ze spacerów polecamy wydarzenia pod dachem. Najbliższe dni zapowiadają się bowiem koncertowo. W regionie wystąpią m.in. Andrzej Grabowski (Wieruszów), Tomasz Makowiecki (Łask), Leszek Możdżer (Zduńska Wola) oraz Łódzka Orkiestra Barokowa (Sieradz). Odbędą się także koncerty uczniów szkół muzycznych ze Zduńskiej Woli i Sieradza. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli świętuje jubileusz 45-lecia działalności. I po 45 latach rozstaje się z placówką Zbigniew Woźniak, utytułowany w kraju i na świecie karykaturzysta, a w szkole nadzorujący pracownię ceramiki. Specjalną wystawę z tej okazji zaplanowano na dziś, 24 września.

 

Czyste powietrze

sieradySieradz jest jednym liderów w województwie łódzkim jeżeli chodzi o ilość wniosków złożonych w programie "Czyste powietrze". Do tej pory w naszym mieście złożona blisko 630 wniosków na dofinansowanie wymiany starych, węglowych pieców. Co dokładnie oferuje program "Czyste powietrze" będzie można dowiedzieć się już w najbliższą sobotę na sieradzkim Rynku

 

Prezydent Uzbekistanu Shawkat Mirzijojew wygłosił wiadomość wideo pierwszego dnia ogólnej debaty 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

1Głowa państwa przedstawiła społeczności międzynarodowej swoją wizję aktualnych kwestii agendy regionalnej i globalnej, roli ONZ w skonsolidowanym reagowaniu na współczesne zagrożenia i wyzwania, a także przedstawiła szereg ważnych propozycji i inicjatyw

 

Kolejny laur dla Marioli o Henryka Burczyńskich - strażackich kronikarzy z Rossoszycy

burczynscySą z aparatem fotograficznym na każdej uroczystości strażackiej w gminie Warta, dokumentują akcje gaśnicze, czy inne działania ratownicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Miło nam poinformować, że Mariola i Henryk Burczyński z OSP w Rossoszycy otrzymali kolejną nagrodę za swoją pracę kronikarzy.

 

Tajemnicza śmierć 24-latka ze Zduńskiej Woli w Olsztynie

24-latekMiał przed sobą całe życie... Czy była to udana próba samobójcza, czy ktoś zabił zduńskowolanina? To wciąż wyjaśnia policja.

 

Ukrywał narkotyki w kuchennych szafkach i w łazience

policja2Sieradzcy policjanci przejęli ponad 225 gramów środków odurzających i zatrzymali 43-letniego sprawcę, który w szafkach kuchennych i w łazience swojego mieszkania ukrywał narkotyki oraz akcesoria do ich dystrybucji. Usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi do 10 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

 

Międzynarodowe psie wdzięki na wystawie w Sieradzu

galerie_38Tylu piękność na raz Sieradz dawno nie widział! Owczarki niemieckie, jamniki, teriery, buldogi, spaniele, szpice - niemal sto psów uczestniczyło w II Międzynarodowym Pokazie Specjalnym Psów Rasowych w Sieradzu. Szansę na puchar miały psy wykazujące typowe cechy rasy. Wymagana była doskonała postawa i budowa, bo w tej rywalizacji liczył się przede wszystkim wygląd zwierzęcia.

 

Noworodek znaleziony w wieluńskim Oknie Życia

okno-zyciaJak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, w piątek nad ranem w Oknie Życia, w ścianie klasztoru sióstr Antoninek w Wieluniu, pozostawiono noworodka. To zdrowa dziewczynka porzucona przez zdesperowaną matkę.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzychodzi karzeł do księgarni...

---------------------------------

Przychodzi karzeł do księgarni i pyta:
- Czy są jakieś książki o dyskryminacji karłów?
- Oczywiście, o, tam, na najwyższej półce.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u