Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Dziecięcym wózkiem po kradzione perfumy

policja2Złodziej są bardzo pomysłowi, ale czasem zapominają o tym, że w zasadzie we wszystkich sklepach zainstalowany jest monitoring. Właśnie kamery pomogły ochronie ustalić, że pewien sieradzanin kradł markowe perfumy w drogeriach tego miasta. Łupem padły kosmetyki o łącznej wartości około 1800 złotych. Został zatrzymany dzięki czujności pracownika ochrony. Sieradzcy policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Porwanie dla okupu w Wieluniu

policja1Mimo wszystko sporo szczęścia miała 29-letnia wielunianka, którą... znajomi porwali dla okupu. Zrobili to tak nieporadnie, że szybko zgarnęli ich tamtejsi policjanci. Policjanci zatrzymali tych mężczyzn w wieku 26 i 34- lat, za to, że pozbawili wolności swoją znajomą, grozili jej pozbawieniem życia żądając zwrotu wierzytelności. Jeden z nich wpadł w ręce funkcjonariuszy, po tym jak przyszedł po odbiór pieniędzy. Drugiego zatrzymano w pokoju hotelowym, gdzie przetrzymywał kobietę. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Posterunkowy z Poddębic mistrzem świata w karate!

268-120136Michał Czechowicz, starszy posterunkowy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zdobył złoty medal w kategorii do 80 kg do 35 lat w karate kontaktowym. Puchar Świata w tej konkurencji rozegrano w Szczecinie.

 

Motorowerzysta potrącony przez samochód trafił do szpitala

250-120269Kobieta potrąciła jadącego motorowerem 60-latka na jednej z ulic Pajęczna. Wymusiła pierwszeństwo. Mężczyzna trafił do szpitala.

 

Niedziela na dożynkach wojewódzkich w Uniejowie

DSC_6046Uniejów słynie na całą Polskę także z dużych imprez, zwłaszcza rozrywkowych. Tym razem zaprasza na Dożynki Diecezjalno-Wojewódzkie, zwane po prostu Dożynkami Województwa Łódzkiego. To już w niedzielę 20 września obok Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Zaprasza Łódzki Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz Miasto i Gmina Uniejów.

 

Czy Stanisław Dziwisz zostanie Honorowym Obywatelem Sieradza?

dziwiszKardynał Stanisław Dziwisz znowu podzieli Sieradzan Na razie tylko radnych tego miasta, ale... Po kilkuletniej przerwie powrócił bowiem ,,pomysł społeczny'', a tak po prawdzie radnych prawicy, aby przyznać duchownemu tytuł honorowego obywatela miasta Sieradza. Na najbliższej sesji zapadnie decyzja w tej sprawie.

 

Kolejne utrudnienie związane z budową ronda w Sieradzu

rondonoweOd dzisiaj na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic Tulipanowej i Różanej w Sieradzu. Nowe zasady są odpowiedzią na apele mieszkańców wspomnianych ulic i mają związek z przebudową skrzyżowania ulic Jana Pawła II, 1. Maja i 3. Maja, gdzie do końca roku budowane jest rondo.

 

Poszukiwany, zatrzymany, zaskoczony wrócił do więzienia

policja2Wieruszowscy policjanci namierzyli mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wieluniu. Poszukiwanego zatrzymali na parkingu w Wieruszowie. Gagatek trafił do zakładu karnego.

 

W Dębowcu Wielkim zderzyły się dwie ciężarówki, bo kierowca zasnął

250-120121Jeden z kierowców zasnął, co było przyczyną groźnej kolizji drogowej w Dębowcu Wielkim. Doszło tam do zderzenia się dwóch tirów. Na szczęście nikomu nic się nie stało i zdarzenie zakończyło się jedynie mandatem karnym i uszkodzeniem ciężarówek.

 

Kamion inspiruje artystów po raz 21.

plener-w-kamionieOsiemnastu artystów przyjechało w minioną niedzielę do wsi Kamionu nad Wartą na 21. Plenerze Malarstwa Figuratywnego im. Jerzego Dudy-Gracza, który wielokrotnie uczestniczył w tych plenerach. W nowych wnętrzach Ośrodka Wypoczynkowego w Kamionie malarze tworzą swoje obrazy, które pokażą wiosną na poplenerowej wystawie w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMama pisze do syna w więzieniu

Matka pisze list do syna odsiadującego gruby wyrok w więzieniu: ,,Synku, może dostaniesz przepustkę, przyjedziesz i pomożesz matce, starej wdowie przekopać ogródek, posadzić ziemniaki?''
Syn odpisał: ,,Kochana Mamo! Nie da rady, naczelnik nie chce mnie puścić nawet na dzień jeden do domu. Ale pamiętaj nie przekopuj ogródka, bo znajdziesz coś takiego, że mnie podwyższą wyrok, a Ciebie też posadzą!''
Mama odpisała: ,,Synku, milicja przekopała dokładnie ogródek. Nic nie znaleźli, ale tak byli wkur...., że mi naubliżali''.
Synek opisał krótko: ,,Mamusiu, pomogłem jak mogłem, ale ziemniaki to już musisz sama posadzić''.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u