Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Zanim poleje się woda, pomysłodawcy niech pomyślą. Bo lanie może być drogie

policja2O lany, wielkanocny poniedziałek bez przekraczania granic apeluje policja. Oblewanie tych, którzy sobie tego nie życzą, to chuligański wybryk, a nie tradycja! 22 kwietnia policyjne patrole w całym kraju zwracać będą szczególną uwagę na to, czy zabawa nie przeradza się w chuligańskie wyczyny. Zwłaszcza, że zapowiada się tego dnia ciepły dzień, co może skusić amatorów wielkiego lania wody!

 

Muzeum Ziemi Wieluńskiej świętuje 55-lecie. Z tej okazji powstał też film

Zatrzymane w kadrze" to film ukazujący 55 lat odrodzonego Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. Przez te lata wiele się w tej placówce zmieniło. W filmie pojawiają się ludzie, którzy przez lata dbali o dziedzictwo kulturowe ziemi wieluńskiej. Niektórzy z nich czynią to do dziś.

 

Czy będą cztery boćki w łaskim gnieździe? A może i pięć?

3jajka2019Katolicy święcą jaja w koszyczkach, a internauci z całego świata - a jest ich blisko 4 miliony - świętują czwarte jajo, jakie pojawiło się w gnieździe bocianiej pary w Łasku. Swoje lokum ptaki mają na kominie łaskiej oczyszczalni ścieków. Bociany Magda i Wojtek jak widać nie próżnują. Pewnie chcą doprowadzić do powiększenia bocianiej rodziny jak przed rokiem. Wówczas Magda zniosła pięć jaj. Na razie ptakom sprzyja pogoda. Czy będzie jeszcze jedno jajo? Internauci na to liczą. I na co najmniej pięcioro młodych!

 

Ojciec, który zamordował syna stanie przed sądem. Nie przyznaje się do winy

policja1Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli skierowała przeciwko 61-letniemu Stanisławowi S. akt oskarżenia o dokonanie zabójstwa syna. Miało ono miejsce w nocy z 4 na 5 czerwca ubiegłego roku, w mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Piaskowej w Zduńskiej Woli (o tej sprawie informowaliśmy na: --> https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8361-ojciec-zabi-syna-5-czerwca-w-zduskiej-woli ). 61-letni Stanisław S. wkrótce stanie przed sądem.

 

Budżet Obywatelski „Łódzkie na Plus”

lodzkieDo 23 kwietnia można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Na pomysły mieszkańców Województwo Łódzkie ma 8 milionów złotych. Przedstawiamy te, które zdobyły najwięcej głosów w minionych edycjach i z jakim efektem zostały zrealizowane. Załączamy też linki do spotów promujących BO Łódzkie na Plus.

 

"Świetlikowy gaj'' animacji w Wieluńskim Domu Kultury

"Świetlikowy gaj" trwający prawie pięć i pół minuty film animowany Tomasza Pilarskiego iał przedpremierowy pokaz w Wieluńskim Domu Kultury. Niezwykłość tego obrazu polega na tym, że do jego produkcji wykorzystane były nie tylko komputery, bowiem film został wykonany klasyczną technik. A to oznacza, że na każdą sekundę projekcji składają się dwadzieścia cztery rysunki. O tym, dlaczego pierwsza projekcja odbyła się w Wieluniu opowiadali producenci filmu ze studia EGoFILM w Warszawie oraz Tomasz Pilarski - pomysłodawca, twórca scenariusza, reżyser oraz animator filmu w jednej osobie.

 

Bezduszny kierowca autobusu MPK w Sieradzu ukarany!

autobusKierowca MPK w Sieradzu, który odmówił pomocy choremu pasażerowi, został surowo ukarany! Za bezduszne zachowanie kierowcy udzielono nagany z wpisaniem do akt. Dodatkowo otrzymał karę finansową. Przed zwolnieniem uratowało kierowcę to, że miał nienaganny ponad 30-letni staż pracy.

 

WIELKI FORMAT – MAŁY PROBLEM. TUBADZIN LIDEREM SZKOLEŃ DLA GLAZURNIKÓW

szkoleniewielkoformatowychGrupa Tubądzin jako pierwsza w Polsce zaczęła produkować wielkoforamtowe płyt gresowe. Jest liderem jeśli chodzi o technologię produkcji i ilość przeszkolonych fachowców. Do tej pory w prawie 250 szkoleniach wzięło udział blisko 5000 glazurników – w Polsce i za granicą!

 

Sieradzki magistrat ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Sobieskiego i ul. Chodkiewicza

sieradzZainteresowani postępowaniem mogą składać swoje oferty do 25 kwietnia. Zwycięzca przetargu będzie musiał wykonać dokumentację umożliwiającą przebudowę wspomnianych ulic, które obecnie pokryte są nawierzchnią szutrową.

 

Sieradzkie owijoki w TVP Polonia

ImproMazurki18Podczas koncertu z cyklu "Poliż Jazz" 12 kwietnia światową premierę miały "Sieradzkie Owijoki" w jazzowej interpretacji pianisty Artura Dutkiewicza.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u