Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Trzy osoby zmarły, dwanaście kolejnych zakażonych

uwlodzW województwie łódzkim jest 12 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: jednej kobiety w średnim wieku, trzech kobiet w starszym wieku, jednego nastoletniego chłopca, jednego młodego mężczyzny, pięciu mężczyzn w średnim wieku oraz jednego mężczyzny w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 13 do 85 roku życia. Zmarły trzy osoby: 75-letni mężczyzna w szpitalu w Zgierzu, 72-letni mężczyzna z powiatu rawskiego oraz 71-letni mężczyzna. Obaj zmarli w szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Łodzi.

 

Był tak pijany, że nie mógł dmuchać w alkomat

policjaPolicjant z KPP w Pajęcznie pokazał, że służbę pełni się również poza godzinami pracy. Czujność funkcjonariusza przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który spowodował kolizję drogową w Białej, po czym usiłował uciec z miejsca zdarzenia.

 

Pili w sześciu wbrew przepisom, każdy zapłacił mandat

policja1Nie dość, że się spotkali wbrew przepisom, to jeszcze pili alkohol... Sześciu mężczyzn zignorowało zakaz gromadzenia się urządzając w miejscu ogólnodostępnym spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem. W związku ze złamaniem obowiązujących przepisów mających na celu zabieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

 

#Zostań w domu i wygrywaj nagrody! Konkurs plastyczny „Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty”

wiosnaW parkach, lasach i na łąkach można już spotkać kwitnące kwiaty i krzewy. Starostwo Powiatowe w Łasku zachęca dzieci z powiatu i nie tylko, aby podzieliły się artystyczną wizją pierwszych oznak wiosny zza okna, czyli nie naruszając przepisu #zostań w domu. Ma to być rysunek lub malunek.

 

W Łasku nie ma łaski na podatki

lask_z_lotuChoć wiele samorządów z Sieradzkiego w związku z koronawirusem rozważa lub czasowo zaniechało pobierania płatności z tytułu niektórych podatków, to w Łasku nie ma zmiłuj się.

 

Szpitale otrzymały środki ochrony indywidualnej

infoCzterdzieści szpitali i innych podmiotów leczniczych z województwa łódzkiego dostało z Agencji Rezerw Materiałowych oraz od wojewody łódzkiego środki ochrony indywidualnej. Do jednostek trafiły m.in. kombinezony ochrony biologicznej, gogle ochronne, maski medyczne. Wczoraj dostarczono też ponad 900 pięciolitrowych baniaków płynu dezynfekcyjnego.

 

Dni Zduńskiej Woli' 2020 odwołane

zdwolaTo nie był żart primaaprilisowy! 1 kwietnia Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli ogłosił, że Dni Zduńskiej Woli' 2020 zostają odwołane. Planowano je zorganizować w czerwcu. Pieniądze, które wydano by na trzydniową imprezę, zostaną wykorzystane na walkę z koronawirusem, w tym na dezynfekcję przystanków autobusowych, zakup maseczek oraz środków bakteriobójczych oraz wsparcie lokalnych firm.

 

Komunikat prasowy wojewody łódzkiego

uwlodzW województwie łódzkim jest 15 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: czterech młodych kobiet, czterech kobiet w średnim wieku, dwóch starszych kobiet, jednego młodego mężczyzny, czterech mężczyzn w średnim wieku. Są to osoby w wieku od 25 do 85 roku życia.

 

Łaski Dom Kultury ogłasza "KONKURS na LEPIEJ"

Panująca w kraju pandemia wiele osób doprowadza już do depresji. W niepewności żyją maturzyści i ósmoklasiści, którzy wciąż nie mają wiedzy, czy ich majowe egzaminy odbędą się w zaplanowanym terminie. W rodzinach, które skazane są na domowe kwarantanny bywa, że ich członkowie ,,skaczą sobie niemal do gardeł''. Nastolatkowie, którym zabroniono samodzielnego wyjścia domu stają się agresywni i okupują komputerowe gry! Czy będzie jeszcze gorzej? Odpowiedź jest wielką niewiadomą. Aby podreperować psychikę i skierować nas na pozytywne myślenie Łaski Dom Kultury ogłosił właśnie "KONKURS na LEPIEJ", czyli dwuwierszowy, rymowany tekst zaczynający się od słowa "lepiej/lepsze/lepsza/lepszy".

 

Pierwszy zakażony koranwirusem w Zduńskiej Woli

mzdrowiaJest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Zduńskiej Woli. Z 2 kwietnia. Według oficjalnych danych, potwierdzono wynik pozytywny COVID-9 u jednego starszego mężczyzny, druga z nim spokrewniona osoba z podejrzeniem zakażenia została także hospitalizowana w szpitalu jednoimiennym w Zgierzu.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u