Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Dzień... baniek mydlanych w Wieluniu

banki02Bubble Day, czyli dzień baniek mydlanych po raz kolejny zorganizowano na Placu Legionów w Wieluniu. Okazało się, że to znakomita zabawa dla ludzi w każdym wieku. Pogoda wyjątkowo sprzyjała mydlanym harcom, więc bawili się i duzi, i mali.

 

Poszukiwany Artur Stefański

259-59987Policjanci z KPP w Sieradzu poszukują 41-letniego Artura Stefańskiego, mieszkańca Klonowej. W piątek 20 kwietnia około godz. 15 mężczyzna wyjechał rowerem z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie wrócił.

 

Przedszkolaki recytowały w Szadku

20180419_135311Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Szadku zorganizowały VII Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków. Udany, choćby dlatego, że uczestniczyło w nim 111 maluchów z trzech gmin.

 

,,Drogi do niepodległej'' sieradzkich harcerzy

flaga,,Drogi do niepodległej'' - do udziału w projekcie patriotycznym o takiej nazwie zapraszają harcerze z Hufca ZHP w Sieradzu. Inicjatywa polega na odwiedzaniu miejsc chwały i męczeństwa narodu polskiego w kraju lub na świecie, i przywiezieniu do Sieradza garści ziemi z każdego z tych miejsc. Całość zostanie złożona w symbolicznej szkatule.

 

Sieradzkie Wrota Czasu otworzą się już jutro

wrota-2018_wwwZnowu będzie można przenieść się na kilka godzin w czasy średniowiecza, kiedy to Sieradz był jednym z najważniejszych miast w Polsce. Tę podróż w czasie można odbyć w sobotę 21 kwietnia dzięki kolejnej edycji Sieradzkich Wrót Czas.

 

System ostrzegawczo - informacyjny zadziałał - zaginionego odnaleziono

259-59730Technika elektroniczna okazała się przydatna. Zadziałał SMS-owy system ostrzegawczo - informacyjny, dzięki czemu odnaleziono zaginionego mężczyznę. 70-latek z Sieradza cały i zdrowy powrócił do domu.

 

Poszukiwana Sabina Sobała

265-59852Policja z Wieruszowa poszukuje zaginionej dwa dni temu 73-letniej mieszkanki Dzietrzkowic. To Halina Sobała. Osoby, które wiedzą cokolwiek o miejscu pobytu zaginionej kobiety proszone są o niezwłoczny kontakt z policją.

 

Nowy-stary zarząd Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli

towarzystwoWybrano nowe władze Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli. Stało się to w środę 18 kwietnia w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Mickiewicza 4, gdzie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków TPZW.

 

Złodziej z jajami!

jajapokoraTen złodziej to dopiero miał jaja! I to dosłownie! Na jakiś czas przywłaszczył sobie aż tysiąc sto jaj! Radość z ich posiadania nie trwała jednak długo.

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 26 KWIETNIA

19-sieradzTo ponoć ostatnie ciepłe dni w kwietniu. Niektórzy meteorolodzy zapowiadają, że na czas wielkiej majówki pogoda ma się załamać. Przyjdą deszczowe i chłodniejsze dni. Ale to nic pewnego. Warto zatem korzystać ze sprzyjającej spacerom aury, nie zapominając o tym, co proponują w Sieradzkiem nie tylko placówki kultury. A będzie się działo! W Wojsławicach już w czwartek 19 bm. rozpoczną się trzydniowe Ogólnopolskie Spotkania Teatralne "WTOOPA". Gościem specjalnym będzie pochodzący ze Zduńskiej Woli aktor Rafał Królikowski. Zaś w Zduńskiej Woli jubileusz 20-lecia świętować będzie Studio Tańca ARABESKA Anety Barton. Z tej okazji zaplanowano w ZCI RATUSZ aż trzy prezentacje. W Wieluniu będzie się można spotkać z aktorką Grażyną Szapołowską. W tym mieście wystąpi także zespół "Raz, Dwa, Trzy.". Tam też w hali WOSiR-u odbędzie się Festiwal Tańca Towarzyskiego. Co poza tym będzie się działo? Polecamy zapoznanie się z propozycjami organizatorów. Szczegóły także na plakatach.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyW kwestii loda mama zdania nie zmieni...

Rzecz dzieje się w supermarkecie. Kilkuletni Jaś patrzy łakomym wzrokiem w lodówkę z lodami:
- Mamo, ja chcę loda?
- Nie!
- Mamooo! Ale ja bardzo chcę loda!!!
- Powiedziałam nie i już! - matka pozostaje nieugięta.
Oczy Jasia kierują się więc na ojca. A ten zbolałym głosem stwierdza:
- Jak mama mówi, że loda nie będzie, to uwierz mi, zdania nie zmieni...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u