Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

W marcu rozpoczną się kontrole hodowli świń

swiniaW marcu rozpoczną się w całej Polsce kontrole Inspekcji Weterynaryjnej w gospodarstwach hodujących trzodę chlewną. Kontrole związane z rozprzestrzeniającym się afrykańskim pomorem świń. Tam, gdzie nie będą spełniane wymogi bioasekuracji, rolnicy będą mieli cztery miesiące na wprowadzenie zmian bądź likwidację produkcji.

 

Drugi Park Miejski w Zduńskiej Woli. Na osiedlu Południe

PARK4Hektary niezagospodarowanej do tej pory zieleni na osiedlu Południe w Zduńskiej Woli, które od lat mieszkańcy traktowali jako osiedlowy "park", otrzymają w końcu oficjalnie status Parku Miejskiego. Podobny status ma w Zduńskiej Woli Parki Miejski im. Stefana Prawdziwc Złotnickiego, sąsiadujący z główną siedzibą Urzędu Miasta między ulicami Złotnickiego a Parkową.

 

O ziemniakach i innych warzywach. Jest źle dla rolników w gminie Błaszki i Sieradzkiem

orzezynW najbliższą sobotę 24 lutego o godz.18 w sali OSP w Orzeżynie, gmina Błaszki, odbędzie się spotkanie w związku z bardzo trudną sytuacją na rynku warzyw i ziemniaków w Sieradzkiem. Spotkanie organizują Michał Kołodziejczak radny Rady Miejskiej w Błaszkach i Krzysztof Gawłowski.

 

Radni PiS ze Zduńskiej Woli o basenach na RELAKSIE

basennBaseny w Zduńskiej Woli, choć jest zima, wciąż budzą emocje. Czy już te, wpisane w topografię miasta odkryte, czy też te zakryte, które ponoć mają zostać wybudowane. Albo przy SP nr 12 albo przy ul. Kobusiewicza? Kiedy i gdzie? Nie wiadomo. Bo ten temat, czego nie kryją zduńskowolanie na forach internetowych, stał się niemal czołowym na nadchodzące wybory samorządowe.

 

Wspierajmy kulturę

IMG_2735Wspieranie działań kulturalnych w województwie łódzkim pod takim hasłem Łódzki Dom Kultury wraz z Zespołem Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu zorganizował spotkanie dotyczące rozwoju kultury i współpracy międzysektorowej w województwie łódzkim.

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 22 LUTEGO DO 1 MARCA

kinosieradzStare przysłowie mówi "Idzie luty podkuj buty!". W tym roku luty spłatał nam psikusa i mroźny będzie w swej końcówce. Zdaniem synoptyków mrozem powita nas też marzec. Na szczęście nie zamroziło kultury w regionie. Co będzie się działo w ostatnich dniach lutego i 1 marca? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

 

Zarzuty spowodowania katastrofy w ruch drogowym i pedofilii dla 33-latka z powiatu wieruszowskiego

pedofil2Prokuratura Rejonowa w Zgierzu przedstawiła zarzuty 33-latkowi z powiatu wieruszowskiego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym. Na mężczyźnie ciąży jeszcze jeden poważny zarzut: pedofilii! Bo w samochodzie woził 14-letnią dziewczynkę. Śledztwo wykazało, że wykorzystał ją seksualnie.

 

Program do rozliczania PIT

sieradzUrząd Miasta w Sieradzu wspólnie z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował specjalny program do rozliczania PIT-ów, który nie tylko w łatwy sposób pozwoli przekazać 1 proc. dochodów na rzecz organizacji działających w Sieradzu, ale także podpowiada, by PIT rozliczać w Sieradzu.

 

Miał zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego po pijaku zasiadł za kierownicą!

piles-nie-jedz33-latek w trakcie spotkania ze znajomym uznał, że polało się w kieliszki za mało alkoholu. Pozostawił kompana, wsiadł za kierownicę i pojechał na zakupy, by uzupełnić domowy barek!

 

Już drugi w lutym napad rozbójniczy w Wieluniu. Ofiarami są kobiety

policja2Do kolejnego w tym miesiącu napadu doszło w okolicach garaży, w pobliżu dawnego cmentarza ewangelickiego w Wieluniu. 19 lutego o godzinie 13 w pobliżu tego miejsca zaatakowano kolejną kobietę - 65-latkę. Sprawca uderzył ją butelką w głowę, ukradł torebkę i uciekł. Do podobnego napadu doszło 9 lutego. Wówczas ofiarą nieznanego do tej pory sprawcy padła 25-latka. Mężczyzna pobił ją i uciekł.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki sobie szmonces

Kieszonkowiec Jankiel wstąpił do synagogi aby się pomodlić. Z przyzwyczajenia jednak ukradł rabinowi zegarek.
- Powiedz mi, Jankielu - zagadnął go rabin - coś tam ostatnio nagrzeszył?
- Ukradłem zegarek dobremu człowiekowi. Chcesz, rabbi, to ci go oddam.
- Nie. Trzeba go zwrócić temu, do kogo należy.
- A jeśli on go nie chce?
- W takim wypadku zachowaj go i już się tym nie przejmuj.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u