Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Frekwencja wyborcza w powiatach zduńskowolskim i sieradzkim niższa od krajowej

wyborylogoWedług danych Państwowej Komisji Wyborczej frekwencja w wyborach samorządowych 21 bm. wyniosła w kraju na godz. 17 51,3 procent. W powiatach zduńskowolskim i sieradzkim na tę godzinę wynosiła ona odpowiednio: 41, 14 procent i 42,35 procent. Jest to średnia ze wszystkich komisji, jakie działały w tych powiatach. Choć w samej Zduńskiej Woli na przykład w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 15 odnotowano frekwencję na poziomie niemal 54 procent, a w OKW nr 14 bliską 60 procent.

 

Zduńską Wolę spowija od kilku dni gęsty smog!

smogezdTak ciężko oddychać jak w niedzielny wieczór (21 bm.) już dawno nie było w Zduńskiej Woli. Choć smog już od kilku dni daje się we znaki mieszkańcom!

 

Zmarł Antoni Firlit, przewodniczący Związku Sybiraków w Sieradzu

firlitW wieku 78 lat zmarł wczoraj Antoni Firlit, przewodniczący Oddziału Sieradzkiego Związku Sybiraków, nauczyciel, wieloletni dyrektor szkół podstawowych w Charłupi Małej i w Sieradzu.

 

Niepełnosprawni mogą skorzystać w Sieradzu z dowożenia na wybory

sieradzNiepełnosprawni sieradzanie, którzy chcą głosować w wyborach samorządowych 21 października, mogą skorzystać z bezpłatnego dowozu do siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej na terenie miasta.

 

Butle z gazem wybuchły w Bieniądzicach. Ciężko poparzony mężczyzna trafił do szpitala

19102018pozar09W Bieniądzicach, w powiecie wieluńskim, wybuchł wczoraj pożar budynku gospodarczego, w którym znajdowały się butle z gazem propan - butan. Kilka z nich eksplodowało. Ciężko poparzony został 35-letni mężczyzna!

 

Sprawca dwóch rozbojów i kradzieży aresztowany

264-74187Podejrzanego o dwa rozboje i kradzież zatrzymali wieluńscy policjanci. Decyzją Sądu Rejonowego na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieluniu został aresztowany na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Odpowie za kradzież rozbójniczą, bo ukradł skrzynkę piwa

policja1Policjanci z Wielunia zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna ukradł skrzynkę piwa, a następnie użył przemocy i groźby karalnej wobec właściciela sklepu, który chciał odzyskać skradzione mienie. Sprawca został tymczasowo aresztowany.

 

Policjant z Działoszyna zapobiegł tragedii w Łodzi

policja2Wyjątkową czujnością i profesjonalizmem wykazał się policjant z komisariatu w Działoszynie. Zapobiegł tragedii w Łodzi, gdzie 50-letni mężczyzna oblał się benzyną i chciał się podpalić! Policjant w ostatniej chwili powstrzymał niedoszłego samobójcę.

 

Poszukiwany sprawca uszkodzenia mienia

269-74418_gPolicjanci Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli prowadzą postępowanie dotyczące uszkodzenia rolety zewnętrznej sklepu na Łaskiej w Zduńskiej Woli, do którego doszło 20 lipca 2018 roku.

 

Odnowiona kwatera żołnierska na cmentarzu w Sieradzu

IMG_9294_1024x683Dzięki Urządowi Miasta W Sieradzu przeprowadzono remont kwatery żołnierzy Wojska Polskiego, poległych we wrześniu 1939 r., znajdującej się na cmentarzu parafialnym w Sieradzu.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyUczę się...

Nauczycielka pyta Januszka:
- Dlaczego nie uczysz się polskiego?
- Uczę się, proszę pani, uczę!
- To skąd u ciebie tyle błędów ortograficznych?
- Bo ja się uczę na błędach...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u