Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Pechowy piątek pod Pajęcznem

250-142306Kierowca wjechał do rowu ciężarówką, zablokował drogę. Niemal w tym samym czasie i tym samym miejscu doszło do drugiego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch innych pojazdów osobowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Młodzieniec z narkotykami

policjaaWnikliwe ustalenia wieruszowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mieszkaniec tego powiatu usłyszał już zarzut. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Nie ma już miejsc na wieluński bieg WOŚP

bieg-wosp-wielun-750x375Ogromne zainteresowanie wywołał Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Wieluniu. Nic więc dziwnego, że - jak podaje Radio Ziemi Wieluńskiej - kilka dni przed terminem wyczerpała się pula miejsc na Bieg WOŚP w Wieluniu.

 

Szczepmy się! Covid jest nadal groźny!

image015Wczoraj rozpoczął się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 16 rok życia.

 

Pomaganie jest dziecinnie proste, więc wspomóżmy WOŚP

godzinscaukcxjaCzy wiecie, że #PomaganieJestDziecinnieProste? My w zeszłym roku obchodziliśmy swoje 30-lecie, więc rok 2022 postanowiliśmy zacząć od wsparcia 30-stego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak pisze do nas pani Elżbieta Godzińska-Pająk.

 

Jechał pijany, bez uprawnień i jeszcze uderzył w kamienicę

ALKOMATSieradzcy policjanci zatrzymali 39-latka, który pijany, bez uprawnień kierował samochodem Audi i uderzył w kamienicę. Mężczyzna zaatakował interweniujących policjantów. Wcześniej kilkanaście razy ukradł paliwo na stacjach benzynowych w powiecie sieradzkim. Usłyszał on zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia funkcjonariuszy, za co objęty został policyjnym dozorem. Odpowie również za kolizję, jazdę bez uprawnień oraz kradzieże.

 

Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu ponownie z kierunkiem technikum organizacji turystyki

tablicaJak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, technik organizacji turystyki – to profil szkoły średniej, który ponownie będzie dostępny dla rozpoczynających naukę w wieluńskim Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza. Oprócz dodatkowych kursów, w tym intensywnej nauki języka angielskiego, dla uczniów kierunku przygotowano m.in. zagraniczne praktyki w Grecji.

 

Wyeliminował z ruchu pijanego kierowcę

policja2Tylko refleks i zimna krew świadka zapobiegły wypadkowi, gdy nietrzeźwy kierowca Fiata jechał na czołowe zderzenie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz wysokie kary finansowe.

 

Niedoszły samobójca uratowany przez policjantów

policjawozSzybka reakcja patrolowa sieradzkich policjantów uratowała życie 25-latka, który próbował popełnić samobójstwo. W takich sytuacjach liczy się każda minuta. Mimo braku informacji o miejscu, w którym może znajdować się desperat, policjanci dotarli na czas. Dzięki ich zaangażowaniu nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

 

Świecił oczami? A ponieważ był pijany i jechał na rowerze, zapłaci 2 500 złotych

policjaaO surowości nowego taryfikatora, który obowiązuje od 1 stycznia, przekonał się pewien zduńskowolanin, który za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWesoły staruszek wychodzi z przerębli i...

Siarczysty mróz. Grupka grubo odzianych gapiów stoi wokół przerębla, w którym kąpie się staruszek w bardzo, ale to bardzo podeszłym wieku. Wychodzi w końcu z wody na lód, zaczyna wycierać pomarszczone, przygarbione ciało ręcznikiem i głośno mruczy:
- Byle do setki, byle do setki, byle do setki.
Ktoś z trzęsących się z zimna gapiów pyta staruszka: - A po setce?
- A po setce? Wypijemy z żoną coś mocniejszego jak wrócę do domu!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u