Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, doprowadziła do czołowego zderzenia

policja1Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności groźnie wyglądającej kolizji drogowej samochodów osobowych. Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę w Wieruszowie.

 

Cienko kradła, grubo wpadła

policjaPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kradzieży produktów w jednym z dyskontów spożywczych w tym mieście. Nieuczciwa klientka sklepu skradła produkty o łącznej wartości kilkunastu złotych. Za wykroczenie kradzieży grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 

Sto tysięcy złotych dla autorów najlepszych prac związanych z województwem łódzkim

lodzkieNagrody Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera odbierze szesnastu autorów najlepszych rozpraw i prac naukowych związanych tematycznie z województwem łódzkim.

 

Sklepowi złodzieje złapani na gorącym uczynku

policja2Dzięki zgłoszeniu pracownika ochrony i szybkiej reakcji dzielnicowych z Komisariatu Policji w Białej zatrzymano na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy ukradli artykuły spożywcze i przemysłowe z jednego ze sklepów samoobsługowych w Białej. Jak ustalili śledczy, była to nie jedyna taka kradzież w ich wykonaniu. Mężczyźni usłyszeli cztery zarzuty kradzieży towarów o łącznej wartości ponad 9.000 złotych. Jak się okazało, jeden z nich był poszukiwany do odbycia zaległej kary za wcześniej popełnione przestępstwo. Teraz i jemu i jego kompanowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

“Z przygodą przez świat” z podróżnikami

121331510_3861255577222219_1643783825679745911_oListopadowy wieczór pełen wrażeń! Tak można opisać spotkanie z Aleksandrą i Karolem Lewandowskimi, podróżnikami, blogerami, autorami książek, którzy opowiedzieli o swojej podróży "busem przez świat" przez drogi i bezdroża Alaski i Kanady.

 

Umów się w ZUS na e-wizytę z doradcą do spraw ulg i umorzeń

zusSale obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych są otwarte, ale już prawie 10 tys. osób, zdecydowało się na wizytę w ZUS, bez konieczności wychodzenia z domu. To klienci, którzy skorzystali z e-wizyt. Od 23 listopada do grona ekspertów ZUS, z którymi można przeprowadzić wideorozmowę, dołączyli doradcy ds. ulg i umorzeń.

 

Tylko do 30 listopada można wnioskować o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy 5.0

zusZakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina. Przedsiębiorcy, którzy chcą uzyskać zwolnienie z obowiązku opłacania składek w ramach Tarczy 5.0, mają czas na złożenie wniosku tylko do 30 listopada. Zostało już tylko kilka dni.

 

Pobili kompana od kieliszka

policja1Policjanci wydziału kryminalnego KPP w Sieradzu ustalili i zatrzymali 38–letnia kobietę oraz jej 30–letniego „wspólnika”, którzy zaatakowali swojego znajomego. Wcześniej wszyscy pili alkohol. Sprawcy pobili 68–latka, po czym ukradli mu pieniądze i zegarek. Usłyszeli zarzut rozboju, który ze względu na okoliczności czynu zakwalifikowany jest jako przypadek mniejszej wagi. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wysyp nagród dla uczniów Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli

Nagrodzona-III-miejscem-praca-Zuzanny-KlekO wyjątkowej liczbie nagród dla uczniów informuje Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Nagrodzeni zostali na trzech właśnie podsumowanych konkursach.

 

Bezpłatny internet w gminie Wieruszów

intenretSamorząd Wieruszowa pozyskał piętnaście tysięcy euro w ramach ogłoszonego przez Komisję Europejską programu WiFi4EU.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySiła sugestii

----------------

Mąż był sam w domu. Zachciało mu się pić. Zajrzał do lodówki, a tam... butelka wódki. I to prawie pełna. Nieprawdopodobne, przecież żona nie pije, jemu pić zabrania, wódki nie kupuje! Cud! Wziął błyskawicznie szklaneczkę i nalał sobie setuchnę. Wypił duszkiem i... nic nie poczuł; ani smaku, ani zapachu, choć zaraz po wypiciu powąchał szklankę. Kur... - krzyknął - mam koronawirusa!
Nie miał, kiedy wieczorem zwierzył się żonie Wtedy okazało się, że ta przechowywała tak w lodówce wodę destylowaną...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u