Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Policja poszukuje świadków włamania do sklepu w Łyskorni

policja2Policjanci z KPP w Wieluniu i KP w Białej poszukują świadków włamania do sklepu w Łyskorni, w gminie Biała. Sklep okradziono wczorajszej nocy - informuje Radio Ziemi Wieluńskiej.

 

Spece od katalizatorów zatrzymani

269-126960Operatywni funkcjonariusze ogniwa interwencyjnego zduńskowolskiej komendy po telefonie od świadka zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w nocy wycięli katalizator z zaparkowanego samochodu. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

Będzie w Zduńskiej Woli skwer imienia Pawła Królikowskiego

krolikpawelUrodzony w Zduńskiej Woli przed 59 laty, 1 kwietnia 1961 roku, z rodziców - zacnych nauczycieli Jadwigi i Jana - aktor Paweł Królikowski będzie miał skwer, którego będzie patronem. Skwer to tak naprawdę część miejsca przy pasażu Powstańców Śląskich, miedzy ulicami Złotnickiego a Łaską, znanego już zduńskowolanom z projektu "Senior 60 plus smart city" ( https://zdunskawola.pl/skwer-zaprojektowany-na-ulicy/), który ma być wykonany według potrzeb mieszkańców jeszcze w tym roku.

 

,,Bukiet róż'' na święto kobiet

news-2687-aZapraszamy wszystkich dorosłych mieszkańców naszego powiatu do udziału w konkursie z okazji Święta Kobiet. Do wygrania bukiet róż, który organizator - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, dostarczy wybrance zwycięzcy.

 

"WIERSZE" Z SZUFLADY SKLEPOWEJ. DEBIUT LITERACKI BOGUSI MAJKOWSKIEJ

bmfotoczoloOficjalnie Bogumiła Majkowska. Ale woli, zdrobnienie tego imienia: Bogusia. I tak też mówią do niej znajomi. Choć - jak sama przyznaje - gdyby była Bogusławą, to szła by za nią sława, na co nieskromnie ciut liczy. Ale bardzo ostrożnie...

 

Chłopięce głosy ze zduńskowolskiego "Na Pięterku" docenione /FOTO/

KUSWIKWokaliści z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury „Na pięterku” w Zduńskiej Woli, Natan Gryga i Norbert Kuświk brali udział w VII International Vocal and Choral On-Line Competition and Festival „VICTORIA” w Kijowie, na Ukrainie. W kategorii muzycznej Pop Vocal oraz w swoich kategoriach wiekowych Natan Gryga zdobył II miejsce, a jego starszy kolega 17-letni Norbert Kuświk zajął III miejsce.

 

Alpaki covidowi się nie dają

alpakiuniejowWiele wskazuje, że jeszcze w tym roku, mimo pandemii gmina Uniejów wzbogaci się o kolejne gospodarstwo agroturystyczne. Tym razem z alpakami. W ofercie będą zajęcia terapeutyczne, edukacyjne, ale też rekreacja. Ot choćby taka, podczas której będzie można zabrać alpakę na spacer. Oczywiście, wszystko w obowiązującym reżimie sanitarnym. Dezynfekcja, maseczki, dystans...

 

COVID-19 W REGIONIE. DANE MZ OD 26 LUTEGO DO 3 MARCA

koronawirusPoniżej dane z dobowych raportów Ministerstwa Zdrowia od 26 lutego do 3 marca obrazujące jak dynamiczna jest liczba zachorowań i jak zwiększa się liczba zgonów nie tylko w kraju, ale i w województwie łódzkim oraz w Sieradzkiem. A umierają ostatnio nie tylko seniorzy (bo wielu jest już zaszczepionych, zwłaszcza z grupy 80+ i 70+), ale także ludzie w pełni wieku, nawet w przedziale od 30 do 40 lat!

 

Kazimierz Górski, który wczoraj obchodził by 100. urodziny, zagrał kiedyś w Wieluniu

gorski-legia-wielunWczoraj minęło sto lat od dnia narodzin Kazimierza Górskiego, słynnego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej, który zdobył z reprezentacją złoty (w Monachium w 1972 r.) i srebrny medal olimpijski (w Montrealu w 1976 r.) oraz trzecie miejsce na Mistrzostwa Świata w 1974 r. w RFN. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, warto przypomnieć, że urodzony 2 marca 1921 r. we Lwowie Kazimierz Górski jako piłkarz zagrał kiedyś w Wieluniu.

 

Niewybuch straszył i zagrażał w Krzeczowie

264-126924Wieluńscy policjanci zabezpieczyli wczoraj miejsce odnalezienia niewybuchu pochodzącego z okresu II wojny światowej. Jednocześnie apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u