Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Prokuratura szykuje akt oskarżenia wobec Pawła Osiewały. Za ucieczkę po potrąceniu kobiety

osiewWe wrześniu Paweł Osiewała, prezydent Sieradza stracił prawo jazdy. W przyszłym roku ma stanąć przed sądem. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, jak zapowiada prokuratura, ma zostać przedstawiony prezydentowi akt oskarżenia. Chodzi o spowodowanie kolizji drogowej w niedzielny poranek, 24 marca tego roku, w którym potrącił starszą kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. 82-latka przewróciła się na chodnik. Paweł Osiewała po trzech miesiącach twierdził, że nie usłyszał, aby potrącił samochodem sieradzankę. Nie widział też, że upadła. Dlatego nie uciekł, a jedynie odjechał.

 

Zduńskowolski Escobar w areszcie. Na razie na 3 miesiące

269-104632Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zatrzymali 27-letniego zduńskowolanina podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

 

Zakochany w drogich kosmetykach. Okradł drogerie na ponad 4 tysiące złotych

policja2Mężczyzna przed czterdziestką zaczyna dbać o siebie. Wielu wręcz ciuła grosz do grosza, aby zakupić markowe kosmetyki. Ale tak nie było z 36-letnim mieszkańcem powiatu wieluńskiego. Ten czy dla siebie, czy dla zysku ze sprzedaży kradł markowe perfumy w sieradzkich i łódzkich drogeriach. Warte - jak się okazało - ponad 4 tysiące złotych!

 

Standupowy wtorek. W Zduńskiej Woli i Sieradzu. Z górnej półki

10zduniaKto lubi ostry humor i komediową formę artystyczną w postaci monologu przed publicznością, czyli dwoma słowami STAND UP, ma ostatnią okazję, by zobaczyć na scenie znanych, charyzmatycznych satyryków. We wtorek 10 grudnia będzie taka okazja zarówno w Zduńskiej Woli, jak i w Sieradzu.

 

Melodie Straussa zabrzmią w styczniu w Wieluniu. Ruszyła sprzedaż biletów

8koncertTo będzie niezapomniany, muzyczny wieczór w regionie! I wcale nie chodzi o sylwestra! W podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia oraz magicznego świata operetki, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, zaprasza już teraz Teatr Syrena w Wieluniu. 8 stycznia w pełnych zachwytu dźwiękach, będzie można usłyszeć na wieluńskiej scenie szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosne westchnienia w alkowach.

 

Kolejny festiwal i kolejny sukces wokalisty z „Pięterka”

NorbertKuBiaystokWłaśnie zakończył się trwający przez cały weekend, XXXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku. Uczestniczyli w nim wokaliści z Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji i Polski. Jurorów zachwycił 16- letni wykonawca z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury „Na pięterku” w Zduńskiej Woli – Norbert Kuświk.

 

Młodzi mieszkańcy mają już swoją wizję Wieruszowa przyszłości

76957848_778698769219607_5541553507527557120_nMłodzi wieruszowianie: Piotr Mazurowski, Rafał Kowalczyk i Kacper Bartodziejski stworzyli nieformalną grupę, która postawiła sobie wyjątkowo ambitny cel: pokazać wizję Wieruszowa za kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt lat. Do kolejnych pomysłów powstają wizualizacje, które są publikowane na stronie internetowej wizjamiasta.pl oraz na fanpage'u Wizjonerzy Wieruszowa. Do tej pory zaprezentowali 30 pomysłów, które ich zdaniem staną się inspiracją dla planowania rozwoju miasta.

 

Wiceburmistrz Złoczewa i były Burmistrz Pajęczna skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku

tokarskiNa rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, grzywnę i czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych skazał Sąd Rejonowy w Wieluniu Wydział w Pajęcznie byłego burmistrza tego miasta, Dariusza Tokarskiego. Wyrok nie jest prawomocny. Sprawa dotyczyła śmiertelnego potrącenia 17-latka.

 

17-latek, a już rozbójnik, złodziej i chuligan

policja2Zaczęło się od drobnej kradzieży, a skończyło Dzięki szybkiej reakcji pracowników ochrony oraz policjantów będących po służbie doszło do zatrzymania 17- latka, podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Młody człowiek usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej , uszkodzenia ciała i naruszenia nietykalności cielesnej pracowników ochrony przy czym jego zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim.

 

Pomnik "Pogromcom hitleryzmu" zniknął z Parku Miejskiego w Wieluniu

78503928_1385779381604848_5269197571020029952_nW centrum Wielunia, w Parku Miejskim im. Żwirki i Wigury, przy placu Kazimierza Wielkiego nie ma już od soboty - 7 grudnia - pomnika "Pogromcom hitleryzmu". Samorząd miasta musiał wykonać decyzję wojewody łódzkiego i usunąć z przestrzeni publicznej postument, który stał tam od 1966 roku. Samorządowcy początkowo bronili się przed decyzją wojewody, który opierał ją na ustawie dekomunizacyjnej oraz opinii IPN. Mieli nawet możliwość odwołania się od niej, ale ostatecznie z niej nie skorzystali.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNa deptaku niekoniecznie w Ciechocinku

Sanatorium w niewielkim miasteczku, kawiarnia na uzdrowiskowym deptaku. Pani z pretensjami zalotnie pyta pana:
– Panie Krzysiu! Niech mi pan, taki elegancki mężczyzna, znawca damskiej urody powie powie: czy pana zdaniem kobieta po pięćdziesiątce może jeszcze się podobać?
– Naturalnie, pani Jadwigo. A po dwóch... to jeszcze bardziej!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u