Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Abolicja w sieradzkiej bibliotece! Bez kar oddawajcie książki spóźnialscy!

Abolicja w sieradzkiej bibliotece! Bez kar oddawajcie książki spóźnialscy!

PBPSIERADZFOTOUWAGA CZYTELNICY POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SIERADZU! Od poniedziałku 2 grudnia do końca stycznia 2020 roku w tej bibliotece ogłoszono abolicję. W tym czasie dłużnicy książnicy będą mogli zwrócić przetrzymywane - nawet przez lata - książki bez żadnych konsekwencji finansowych.

Podpowiadamy, że warto z tej okazji skorzystać. Jak informuje PBP w Sieradzu, od 1 stycznia 2009 roku do 20 października tego roku już 1.167 czytelników zalega ze zwrotem 3.675 książek, a kary, które system komputerowy nalicza automatycznie, wynosiłby łącznie ponad 58 tysięcy złotych! Co daje statystycznie niemal 50 zł kary na książkowego dłużnika!
- Szanowni Państwo! Książka stanowi wartość nie tylko intelektualną, ale i materialną. Obowiązkiem nas, bibliotekarzy, jest dbałość o powierzone nam publiczne dobro oraz podejmowanie wszelkich skutecznych działań, aby nie zostało ono zaprzepaszczone, lecz mogło służyć ogółowi czytelników. Dotychczas nie skorzystaliśmy z usług profesjonalnej firmy windykacyjnej, wierzymy bowiem, że w większości przypadków zaległości powstały przez chwilowe zapomnienie lub niedopatrzenie naszych dłużników. Czekamy na Państwa – z pewnością uda się nam dojść do porozumienia nawet w przypadku zagubienia lub zniszczenia przetrzymywanej książki. Zapraszamy do biblioteki od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.
Przypominamy też, że termin zwrotu wypożyczonych materiałów można przedłużyć w dowolnej chwili poprzez swoje internetowe konto czytelnika lub poprzez e-mail za potwierdzeniem odbioru ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ), a w godzinach pracy biblioteki także telefonicznie (43 822 36 70) lub osobiście. Skorzystanie w porę z którejś wymienionych możliwości pozwoli zarówno Państwu, jak i nam, bibliotekarzom, uniknąć nieprzyjemnych dla obu stron sytuacji. Terminu zwrotu nie można przedłużyć jedynie w przypadku tych pozycji wydawniczych, na które oczekuje kolejka zainteresowanych.
Od stycznia 2020 roku w naszej bibliotece obowiązywać będzie nowy regulamin korzystania ze zbiorów, który został ujednolicony dla wszystkich działów – tym samym wprowadza więc kary za przetrzymanie książek, także w oddziale dla dzieci, gdzie dotychczas nie były one stosowane. To jedyna istotniejsza zmiana w dotychczasowym regulaminie, a jego nowa wersja dostępna jest w Internecie oraz w siedzibie biblioteki - apeluje Hanna Krawczyk, dyrektor PBP w Sieradzu.

Leon

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u