Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ukraińscy lekarze będą pracować w szpitalach sieradzkiego?

Ukraińscy lekarze będą pracować w szpitalach sieradzkiego?

stetoskopMyśleli i wymyślili! Sposób na deficyt kadry lekarskiej w polskich szpitalach. Możliwość leczenia bez nostryfikacji dyplomu i egzamin uprawniający do posługiwania się tytułem lekarza chce wprowadzić resort zdrowia. Jak pisze o tym Alina Frejusz na stronie Radia Ziemi Wieluńskiej, ministerstwo przygotowało projekt, w którym mowa o tym, że szpitale, borykające się z brakiem lekarzy, będą mogły zatrudniać specjalistów spoza Unii Europejskiej. Opinie w tej sprawie podjęto wczoraj w Brzezinach na Konwencie Starostów Województwa Łódzkiego.

 

- Mamy wydać opinię odnośnie przyjmowania lekarzy z państw trzecich, aby świadczyli pracę u nas. Ma im w tym pomóc uproszczona procedura certyfikacji. Myślę, że przy takim dużym deficycie lekarzy jest to słuszny projekt, który jest przygotowany przez Ministerstwo. I myślę, że ta opinia będzie jak najbardziej pozytywna. Zresztą stanowisko Konwentu jest takie, że to, co jest dobre, to zawsze popieramy – mówił w RZW starosta wieluński, Marek Kieler, który uczestniczy w konwencie. – Jest to wyjście naprzeciw kłopotom, które mają dyrektorzy szpitali, a przy tym jednocześnie samorządy, które prowadzą szpitale. Wieluński szpital nie uniknął tych kłopotów. Był czas, że z placówki odeszło kilku lekarzy naraz. Okazało się, że podjęli pracę w innych szpitalach, gdzie zaproponowano im lepsze warunki płacowe. Groziło to zamknięciem oddziałów i odsyłaniem pacjentów do innych placówek medycznych, oddalonych nawet o 100 km.
Wszyscy znamy te problemy związane z kadrą lekarską. Brakuje lekarzy, niektórzy są „podkupywani” przez dyrekcje innych szpitali. Na naszym rynku jest ogromna potrzeba lekarzy. Ich brak blokuje pewne możliwości oraz powoduje, że działalność medyczna jest wręcz ograniczana bądź wstrzymana. To nie jest dobre dla społeczeństwa – wyjaśnia starosta Marek Kieler. Resort zdrowia w uzasadnieniu nowego projektu jest przekonany, że ma to być sposób na załatanie dziur kadrowych. Zwłaszcza tam, gdzie jest zagrożenie zaprzestania działalności z powodu braku lekarzy specjalistów.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDziadek przestał chrapać...

Zakłopotany syn zwraca się do ojca:
- Mam dwie wiadomości...
- Pewnie dobrą i złą?
- ...tak jakby, ale dwie w jednej...
- Jak to?! - Ano, dziadek przestał chrapać...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u