Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pandemia w Działoszynie. 57 nowych zakażeń. Zamykane są urzędy i szkoły

Pandemia w Działoszynie. 57 nowych zakażeń. Zamykane są urzędy i szkoły

wirusdzialoszynCOVID-19 zaatakował powiat pajęczański z niespotykaną dotąd siłą. W fabryce mrożonek i lodów w Działoszynie potwierdzono 57 zakażeń koronawirusem! Wśród chorych są zarówno mieszkańcy powiatu pajęczańskiego, jak i powiatów ościennych. Większość przechodzi chorobę bezobjawowo. Wszyscy wraz z rodzinami trafili na kwarantannę. Starosta pajęczański powołał w trybie pilnym sztab kryzysowy i zwrócił się do wojewody łódzkiego z apelem o utworzenie moblinego centrum pobieranie wymazów w Działoszynie ( https://www.powiatpajeczno.pl/asp/pliki/aktualnosci/komunikat__z_dnia_04.06.2020.pdf) .

 

Burmistrz Działoszyna Rafał Drab 4 czerwca zdecydował o natychmiastowym zamknięciu dla petentów Urzędu Miasta oraz wszystkich jednostek miejskich, w tym m.in. szkół i przedszkoli, MOPS-u, biura wodociągów i domu kultury. Do odwołania. Powód? W działoszyńskiej fabryce "Anita" pracują członkowie rodzin osób zatrudnionych w jednostkach samorządowych. Zarząd firmy, gdzie wykryto kilka dni temu koronawirusa u jednego z pracowników, na własny koszt zdecydował o przebadaniu całej załogi. I tak okazało się, że zakażonych jest 57 osób. Według danych PSSE w Pajęcznie na dzień 3 czerwca stwierdzono tylko w tym powiecie (http://www.psse.pajeczno.com/index.php?p=p5 ):
- Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową - 196
- Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową - 1
- Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym - 34
- Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 0
- Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim – 3
- Liczba ozdrowieńców – 11.

Nijak się to przekłada na dane z czwartku, 4 czerwca. Jak poinformowały z kolei w wieczornym komunikacie służby wojewody łódzkiego, potwierdzono ostatniej doby 47 nowych zakażeń w powiecie pajęczańskim, 21 w powiecie wieruszowskim i jedno w wieluńskim. Wzrosła także liczba potwierdzonych zakażeń w powiecie zduńskowolskim. To dwoje nowych chorych. W poddębickim i sieradzkim z kolei są 3 nowe przypadki zachorowań na COVID-19...

Zarządzenie Nr 58/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn z dnia 4 czerwca 2020 r. w sprawie podjęcia działań zapobiegawczych w związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie Miasta i Gminy Działoszyn
Na podstawie art. 31 i art. 33 ust. 3 i 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 713) oraz § 15 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (t.j. Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.) zarządzam, co następuje:
§1.1. Mając na uwadze bezpieczeństwo pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Działoszynie, pracowników jednostek podległych oraz petentów w związku z działaniami mającymi zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 na terenie Miasta i Gminy Działoszyn, postanawiam ograniczyć dostęp petentów do budynków:
- Urzędu Miasta i Gminy w Działoszynie
- Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Działoszynie
- Placówek Oświatowych na terenie Miasta i Gminy Działoszyn
- Hali Sportowej w Działoszynie łącznie z boiskiem Orlik i Stadionem Miejskim
- Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Działoszynie
- Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn
- Środowiskowego Domu Samopomocy w Niżankowicach
- Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Działoszynie
2. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i Gminy Działoszyn postanawiam ograniczyć dostęp do obiektów użyteczności publicznej tj.: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Działoszynie, parków, boisk wielofunkcyjnych, siłowni zewnętrznych, placów zabaw itp.
3. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i Gminy Działoszyn postanawiam zamknąć Targowisko Gminne w Działoszynie do odwołania. (więcej o wprowadzonych ograniczeniach na: ---> https://www.dzialoszyn.pl/news,1070,zarzadzenie-nr-582020-burmistrza-miasta-i-gminy-dzialoszyn-z-dnia-4-czerwca-2020-r.html )

Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn, mgr Rafał Drab

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u