Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Druh ochotnik z Brąszewic bohaterem

Druh ochotnik z Brąszewic bohaterem

druhZarząd Powiatu Sieradzkiego podziękował druhowi Łukaszowi Dąbkowi z OSP w Brąszewicach za bohaterską postawę i uratowanie życia 30-latkowi, który w połowie maja zasłabł na polu.

 

Jadąc samochodem, strażak zauważył leżącego na polu młodego mężczyznę. Jak się później okazało, 30-latek zasłabł i stracił przytomność.
– Zdaję sobie sprawę, że zachowanie zimnej krwi w takich sytuacjach nie jest łatwe. Udzielając pierwszej pomocy w pewnym sensie bierzemy odpowiedzialność za życie drugiego człowieka, dlatego tym bardziej należy docenić postawę kogoś, kto szybko przystąpił do działania i ocalił ludzkie życie – powiedziała Kazimiera Gotkowicz, wicestarosta sieradzki, podczas spotkania w Starostwie Powiatowym. Łukasz Dąbek udrożnił czynności oddechowe mężczyzny i przywrócił jego funkcje życiowe, doskonale wykorzystując pierwsze, najważniejsze chwile po wypadku. Na miejsce zdarzenia przyjechali też inni druhowie z OSP Brąszewice i Zespół Ratownictwa Medycznego. W akcji brał również udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Władze powiatu zaprosiły bohaterskiego druha do sieradzkiego starostwa, by w symboliczny sposób podziękować mu za postawę. Wicestarosta Kazimiera Gotkowicz, członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego Tomasz Baliński oraz radny powiatowy Michał Ławniczak – prezes OSP w Brąszewicach, wręczyli Łukaszowi Dąbkowi pamiątkowy topór strażacki wraz z pisemnym podziękowaniem od starosty Mariusza Bądziora.

Opr. KaMi S, źródło: powiat-sieradz.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u