Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sklepowi złodzieje złapani na gorącym uczynku

Sklepowi złodzieje złapani na gorącym uczynku

policja2Dzięki zgłoszeniu pracownika ochrony i szybkiej reakcji dzielnicowych z Komisariatu Policji w Białej zatrzymano na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy ukradli artykuły spożywcze i przemysłowe z jednego ze sklepów samoobsługowych w Białej. Jak ustalili śledczy, była to nie jedyna taka kradzież w ich wykonaniu. Mężczyźni usłyszeli cztery zarzuty kradzieży towarów o łącznej wartości ponad 9.000 złotych. Jak się okazało, jeden z nich był poszukiwany do odbycia zaległej kary za wcześniej popełnione przestępstwo. Teraz i jemu i jego kompanowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

27 listopada 2020 roku dzielnicowi z komisariatu w Białej zostali poinformowani przez pracownika ochrony jednego ze sklepów samoobsługowych w tej osadzie, iż aktualnie na terenie sklepu przebywają dwaj mężczyźni podejrzewani o wcześniejszą kradzież sklepową. Dzielnicowi natychmiast pojechali na miejsce i we współpracy z ochroną obserwowali młodych ludzi.
Jak się okazało, mężczyźni załadowali do sklepowego wózka artykuły spożywcze i przemysłowe o wartości ponad 1900 złotych i omijając linię kas próbowali wyjść ze sklepu. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych obaj zostali zatrzymani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Byli to 27 i 35- letni mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego. Skradziony towar powrócił do sklepu.
Jak ustalili śledczy, to nie jedyne ich przewinienie. Tylko w listopadzie br. mężczyźni trzykrotnie kradli na terenie sklepów samoobsługowych w Białej i w Wieluniu. Ich łupem padł sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze i przemysłowe.
Obaj usłyszeli już zarzuty czterech kradzieży towarów o łącznej wartości ponad 9000 złotych. Ponadto 35- latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi – Północ do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Wobec 27- latka prokurator zastosował dozór policyjny.

KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u