Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Do ZOO Safari można zawitać nawet zimą

Do ZOO Safari można zawitać nawet zimą

zoowigiliaZOO Safari w Borysewie nieopodal Poddębic, po raz pierwszy otwarte jest także zimą. Jak informuje Radio łódź nad Wartą, obniżając ceny biletów, właściciel tego ogrodu zoologicznego, Andrzej Pabich zdecydował się na to, by mieć pieniądze na karmę dla ponad sześciuset mieszkających tam zwierząt.

 

- Epidemii doprowadziła do tego, że wydłużyliśmy sezon, żeby zarobić na utrzymanie ogrodu - mówił w Radiu Łódź nad Wartą, Andrzej Pabich. - Każdy znajdzie ciekawe miejsce do oglądania zwierząt i do zwiedzania na świeżym powietrzu, z zastrzeżeniem wszystkich warunków sanitarno-epidemiologicznych - zapewnia właściciel. Na 26 hektarach powierzchni, można zobaczyć na wybiegach lub w pomieszczeniach niemal wszystkie zwierzęta, które zwykle pokazywano tu latem: białe lwy, tygrysy, wielbłądy, krokodyle, zebry i wiele, wiele innych. Ulubieńcem publiczności jest Dawid. To szara foka, która potrafi strzelać gole, zbierać z wody obręcze i skakać jak delfin. To robi wrażenie. - Bardzo ładnie to wygląda, widać, że zwierzę i opiekun musieli włożyć w te ćwiczenia wiele pracy - mówi zwiedzająca.
- Mimo, że Dawid jest jeszcze młody, to bardzo lubi się uczyć nowych rzeczy. To, co można było zobaczyć, to efekt trzymiesięcznej pracy z foką - wyjaśnia opiekun Dawida, Paweł Kaliszewski. Zwierząt w Borysewie z każdym rokiem przybywa. Od niedawna, można tam oglądać choćby pierwsze w Polsce lamy suri prosto z Nowej Zelandii.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u