Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 25 LISTOPADA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 25 LISTOPADA

27SIERADZListopad dobiega końca. Pogoda nie będzie ponoć nas rozpieszczać. Warto zatem zapoznać się z propozycjami wydarzeń na najbliższe dni. Co i gdzie zaplanowano w Sieradzkiem? O tym poniżej oraz na plakatach organizatorów.

 

 

LUTUTÓW

- 26 listopada, godz. 18.30, sala widowiskowa MOK w Lututowie. BORUSOWE WESELE. Koncert w wykonaniu orkiestry z OSP w Klonowej.

WIERUSZÓW

- 25 listopada - 1 grudnia. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- 25 listopada. W Wieruszowskim Domu Kultury trwa nabór wystawców na zaplanowany na 5 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy.

- 25 listopada, godz. 16.30, Miejsko-Gminna Biblioteka w Wieruszowie. Dyktando o tytuł "Wieruszowskiego Mistrza Ortografii' 2021".

ZDUŃSKA WOLA

- 25 listopada - 1 grudnia, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/

- 25 listopada - 15 grudnia. Wystawa grafik Olafa Gajewczyka, w Ratuszu, pierwsze piętro. Więcej na: -->https://www.mdk-zdunskawola.pl/wernisaz-wystawy-grafik-olafa-gajewczyka/

- 25 listopada - 17 grudnia. Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Wystawa biżuterii i malarstwa Emilii Śledzińskiej.

- 28 listopada, w godz. 9 - 14.30, hala sportowa przy SP nr 5. „Sport jest kobietą – Śniadanie Mistrzyń”, spotkanie otwarte realizowane przez fundację Otylii Jędrzejczak. Szczegóły, jak się jeszcze zapisać na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14296-niedzielne-nie-tylko-niadanie-z-mistrzyniami-olimpijskimi-w-zduskiej-woli

- 28 listopada. Ratusz, sala widowiskowa, godz. 18. Występ kabaretu NOWAKI pt. "Za granicą żartu". Bilety w cenie 75 zł.

- 3 grudnia. Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz. Twórcy i muzycy projektu Queen Symfonicznie, którzy od lat przemierzają kraj i zagranicę z repertuarem Freddiego, Briana, Johna i Rogera, postanowili zaprezentować fanom nowe wcielenie – 5-osobową grupę ,,Queentet”. Artyści zaprezentują na żywo klasyczne już utwory, takie jak: ,,Bohemian Rhapsody”, ,,We Will Rock You”, ,,We Are The Champions”, ,,I Want It All”, ,,Anoher One Bites The Dust”, ,,Radio Gaga”, ,,Somebody To Love”, ,,Keep Yourself Alive” w dynamicznych rockowych wersjach. Skład zespołu tworzą: Sebastian Machalski (wokal), Jan Niedźwiecki (gitara basowa, prowadzenie), Darek Wawrzyniak (gitara), Adam Manijak (fortepian/pianino), Tomasz Wrocławski (perkusja). W tym zestawieniu muzycy wystąpili pod koniec 2018 roku na premierze filmu ,,Bohemian Rhapsody”, a teraz ruszają w Polskę z koncertami, by również w średnich i mniejszych miastach przypomnieć fanom wspaniały dorobek grupy Queen. Skład 5-osobowej grupy ,,Queentet” tworzą muzycy, którzy od 10 lat lat wykonują piosenki ,,Queen” z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Jest to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie przy kompozycjach, które na stałe weszły do kanonu rocka. Więcej informacji o zespole oraz zdjęcia i filmy znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/Queentet-111692116908401/ . Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli o godz. 19. Bilety w cenie od 60 zł dostępne w kasie Ratusza, na www.kinoratusz.pl oraz na stronach: www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, www.ticketmaster.pl

SIERADZ

- 25 listopada - 1 grudnia. Kino w Teatrze Miejskim. Repertuar na- --> https://scksieradz.pl/aktualnosci

- 25 listopada - 3 grudnia, Biuro Wystaw Artystycznych. W godzinach otwarcia można zwiedzać wystawę malarstwa i fotografii Marzeny Hettig-Uryszek.

- 25 listopada - 3 grudnia. W BWA można obejrzeć wystawę twórczości wieloletnich pedagogów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli; Franciszka Kubiaka, Mariana Olejniczaka oraz Zbigniewa Woźniaka. Prezentowane prace zostały wybrane ze zbiorów BWA. Wystawa nawiązuje do 45-lecia PLSP w Zduńskiej Woli.

- 25 listopada, godz. 17. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi zaprasza wszystkich klubowiczów do wzięcia udziału w szóstym już dyktandzie Dyskusyjnych Klubów Książki województwa łódzkiego, które odbędzie się w całym województwie w jednym dniu i o tej samej porze. Tekst dyktanda przygotuje Wiesława Kruszek - polonistka z sieradzkiego DKK. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zasad ortografii i interpunkcji, zaprasza Powiatowa Biblioteka Publiczna (ul. Żwirki i Wigury 4) na godzinę 17.

- 25 listopada. Teatr Miejski, godz. 17. Wieczór Słowno-Muzyczny "Niebo złote ci otworzę...", dedykowany Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu.

- 26 listopada. PBP zaprasza na sto trzydzieste pierwsze spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta”, które odbędzie się w piątek o godz. 19.30 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, a dokładniej ONLINE

- 27 listopada. Teatr Miejski, godz. 16. Spektakl "Klub mężusiów" z repertuaru Teatru Capitol. Bilety w cenie 90 zł. Szczegóły na: --> https://scksieradz.pl/node/2884

- 27 listopada. Najstarsza Knajpa w Sieradzu to cykliczna impreza o tematyce historycznej, odbywająca się w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. To piąta już edycja tego ciekawego wydarzenia. Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, wznawiono "knajpę”, nawiązując tym razem do klimatu Świąt Bożego Narodzenia oraz tego, jak przed wiekami wyglądało życie w miesiącach zimowych. Czym ogrzewano się w średniowieczu, jakie spożywano potrawy w okresie przedświątecznym, skąd wzięły się piernikowe przyprawy oraz jakie aromaterapeutyczne sposoby pomagały umilić ludziom niesprzyjające, zimowe miesiące? Będzie również można dowiedzieć się o starożytnych źródłach świąt Bożego Narodzenia oraz o tym, jak Święta obchodzono w średniowieczu? Podczas imprezy nie zabraknie stoisk animacyjnych oraz degustacji potraw przygotowanych na bazie dawnych receptur. Wstęp wolny. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi.

Pełny program imprezy:
- godz. 16.00: Otwarcie V edycji Najstarszej Knajpy w Sieradzu - godz. 16.15-16.45: Stanisław Muszyński (Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej) Boże Narodzenie w średniowieczu.
- godz. 17.15-17.45: Zdzisław Koczarski (Instytut Języka Polskiego PAN) Niezwyciężone Słońce, Saturn i Dzieciątko Jezus - rzecz o starożytnych źródłach świąt Bożego Narodzenia.
- godz. 18.15-18.45: Marta K. Grochowalska (aromaterapeutka, publikuje m.in. w czasopiśmie popularnonaukowym Pharmacopola) - Aromatyczne remedia: na zimowe problemy dawne i nowe aromatyczne sposoby
- godz. 19.15-19.30: Michał Szymański (Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej) - Jak ogrzewali się dawni Sieradzanie? Piece w domach, karczmach i warsztatach.
- godz. 20. Zakończenie
Stanowiska edukacyjne: pracownia alchemika zimą; skąd się wzięły przyprawy piernikowe? średniowieczna kaligrafia, kolorowanie rycin; wyposażenie dawnej karczmy (prezentacja naczyń, mebli oraz planów); prezentacja kafli piecowych ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Degustacja potraw adwentowych na bazie staropolskich receptur przygotowana przez restaurację Zespołu Pałacowo-Parkowego w Małkowie.

- 29 listopada. Godz. 17, otwarcie wystawy i promocję książki " Stare sieradzkie historii dokumentem pisane" autorstwa Arkadiusza Balcerzaka w Powiatowej Bibliotece Publicznej. Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/stare-sieradzkie-historie-dokumentem-pisane-promocja-ksiazki,n2907.html

- 1 grudnia. Powiatowa Biblioteka Publiczna. Sto trzydzieste drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się o godz. 17 w bibliotece. Będą rozmowy o książce "Testamenty" Margaret Atwood.

- 1 grudnia godz. 17. Powiatowa Biblioteka Publiczna, spotkanie z autorem powieści kryminalnych Smak błękitu, Dłonie śmierci i Dom Pod Czerwonym Dębem.

- 12 grudnia , XIV Jarmark Adwentowy. W godz. 12-18, Rynek w Sieradzu.

WIELUŃ

- 25 listopada - 1 grudnia. Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 25 - 30 listopada. W Muzeum Ziemi Wieluńskiej czynna jest wystawa "Dzieje pszczelarstwa".

- 25 listopada - 31 grudnia. "Mongolia - w krainie Nomadów" - to tytuł wystawy czasowej, w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Jest to wystawa fotografii praszkowianki, Joanny Szczepańskiej, która z wykształcenia jest oceanografem. - 25 listopada. Biblioteka Miejska, godz. 9, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone Stanisławowi Lemowi.

- 26 listopada. Varius Manx i Kasia Stankiewicz w jubileuszowej trasie koncertowej zawitają do Wielunia. Artyści przeniosą publiczność w klimat największych przebojów zespołu. Nie zabraknie oczywiście nowości z płyty „ENT”, ale usłyszmy również dobrze znane wszystkim hity, takie jak: „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, „Orła cień”, „Pocałuj noc”, „Piosenka księżycowa” czy „Kot bez ogona” i wiele innych. Sprzedaż biletów w Wieluńskim Domu Kultury w cenie 110 zł i 95 zł.

- 3 - 23 grudnia. Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza na warsztaty związane z obrzędami bożonarodzeniowymi na Ziemi Wieluńskiej. Szczegóły zapisów na plakacie.

ŁASK

- 25 listopada - 1 grudnia. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar

- 28 listopada, godz. 16 w ŁDK ." Refleksja (Z)dziś", czyli wspomnienie życia i twórczości niezwykłej postaci, jaką bez wątpienia był Zdzisław Wegenko. W Galerii z Fortepianem Łaskiego Domu Kultury. Więcej na: --> https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/refleksja-zdzis/

KaMi S

 

23wola

25SIERADZ

25WIELUN

25wieursziw

26EZD

26WESELE

26wielun

29mammografia

29PBP

2RATUSZ

2RZASNIA

19BIZUTERIA

1PBP

1WIELUN

3queen

3SIERADZ

4LASK

4SIERADZ

6buczek

sieradzGRUDNIA

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u