Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 25 LISTOPADA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 25 LISTOPADA

27SIERADZListopad dobiega końca. Pogoda nie będzie ponoć nas rozpieszczać. Warto zatem zapoznać się z propozycjami wydarzeń na najbliższe dni. Co i gdzie zaplanowano w Sieradzkiem? O tym poniżej oraz na plakatach organizatorów.

 

 

LUTUTÓW

- 26 listopada, godz. 18.30, sala widowiskowa MOK w Lututowie. BORUSOWE WESELE. Koncert w wykonaniu orkiestry z OSP w Klonowej.

WIERUSZÓW

- 25 listopada - 1 grudnia. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- 25 listopada. W Wieruszowskim Domu Kultury trwa nabór wystawców na zaplanowany na 5 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy.

- 25 listopada, godz. 16.30, Miejsko-Gminna Biblioteka w Wieruszowie. Dyktando o tytuł "Wieruszowskiego Mistrza Ortografii' 2021".

ZDUŃSKA WOLA

- 25 listopada - 1 grudnia, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/

- 25 listopada - 15 grudnia. Wystawa grafik Olafa Gajewczyka, w Ratuszu, pierwsze piętro. Więcej na: -->https://www.mdk-zdunskawola.pl/wernisaz-wystawy-grafik-olafa-gajewczyka/

- 25 listopada - 17 grudnia. Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Wystawa biżuterii i malarstwa Emilii Śledzińskiej.

- 28 listopada, w godz. 9 - 14.30, hala sportowa przy SP nr 5. „Sport jest kobietą – Śniadanie Mistrzyń”, spotkanie otwarte realizowane przez fundację Otylii Jędrzejczak. Szczegóły, jak się jeszcze zapisać na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14296-niedzielne-nie-tylko-niadanie-z-mistrzyniami-olimpijskimi-w-zduskiej-woli

- 28 listopada. Ratusz, sala widowiskowa, godz. 18. Występ kabaretu NOWAKI pt. "Za granicą żartu". Bilety w cenie 75 zł.

- 3 grudnia. Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz. Twórcy i muzycy projektu Queen Symfonicznie, którzy od lat przemierzają kraj i zagranicę z repertuarem Freddiego, Briana, Johna i Rogera, postanowili zaprezentować fanom nowe wcielenie – 5-osobową grupę ,,Queentet”. Artyści zaprezentują na żywo klasyczne już utwory, takie jak: ,,Bohemian Rhapsody”, ,,We Will Rock You”, ,,We Are The Champions”, ,,I Want It All”, ,,Anoher One Bites The Dust”, ,,Radio Gaga”, ,,Somebody To Love”, ,,Keep Yourself Alive” w dynamicznych rockowych wersjach. Skład zespołu tworzą: Sebastian Machalski (wokal), Jan Niedźwiecki (gitara basowa, prowadzenie), Darek Wawrzyniak (gitara), Adam Manijak (fortepian/pianino), Tomasz Wrocławski (perkusja). W tym zestawieniu muzycy wystąpili pod koniec 2018 roku na premierze filmu ,,Bohemian Rhapsody”, a teraz ruszają w Polskę z koncertami, by również w średnich i mniejszych miastach przypomnieć fanom wspaniały dorobek grupy Queen. Skład 5-osobowej grupy ,,Queentet” tworzą muzycy, którzy od 10 lat lat wykonują piosenki ,,Queen” z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Jest to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie przy kompozycjach, które na stałe weszły do kanonu rocka. Więcej informacji o zespole oraz zdjęcia i filmy znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/Queentet-111692116908401/ . Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli o godz. 19. Bilety w cenie od 60 zł dostępne w kasie Ratusza, na www.kinoratusz.pl oraz na stronach: www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, www.ticketmaster.pl

SIERADZ

- 25 listopada - 1 grudnia. Kino w Teatrze Miejskim. Repertuar na- --> https://scksieradz.pl/aktualnosci

- 25 listopada - 3 grudnia, Biuro Wystaw Artystycznych. W godzinach otwarcia można zwiedzać wystawę malarstwa i fotografii Marzeny Hettig-Uryszek.

- 25 listopada - 3 grudnia. W BWA można obejrzeć wystawę twórczości wieloletnich pedagogów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli; Franciszka Kubiaka, Mariana Olejniczaka oraz Zbigniewa Woźniaka. Prezentowane prace zostały wybrane ze zbiorów BWA. Wystawa nawiązuje do 45-lecia PLSP w Zduńskiej Woli.

- 25 listopada, godz. 17. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi zaprasza wszystkich klubowiczów do wzięcia udziału w szóstym już dyktandzie Dyskusyjnych Klubów Książki województwa łódzkiego, które odbędzie się w całym województwie w jednym dniu i o tej samej porze. Tekst dyktanda przygotuje Wiesława Kruszek - polonistka z sieradzkiego DKK. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zasad ortografii i interpunkcji, zaprasza Powiatowa Biblioteka Publiczna (ul. Żwirki i Wigury 4) na godzinę 17.

- 25 listopada. Teatr Miejski, godz. 17. Wieczór Słowno-Muzyczny "Niebo złote ci otworzę...", dedykowany Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu.

- 26 listopada. PBP zaprasza na sto trzydzieste pierwsze spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta”, które odbędzie się w piątek o godz. 19.30 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, a dokładniej ONLINE

- 27 listopada. Teatr Miejski, godz. 16. Spektakl "Klub mężusiów" z repertuaru Teatru Capitol. Bilety w cenie 90 zł. Szczegóły na: --> https://scksieradz.pl/node/2884

- 27 listopada. Najstarsza Knajpa w Sieradzu to cykliczna impreza o tematyce historycznej, odbywająca się w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. To piąta już edycja tego ciekawego wydarzenia. Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, wznawiono "knajpę”, nawiązując tym razem do klimatu Świąt Bożego Narodzenia oraz tego, jak przed wiekami wyglądało życie w miesiącach zimowych. Czym ogrzewano się w średniowieczu, jakie spożywano potrawy w okresie przedświątecznym, skąd wzięły się piernikowe przyprawy oraz jakie aromaterapeutyczne sposoby pomagały umilić ludziom niesprzyjające, zimowe miesiące? Będzie również można dowiedzieć się o starożytnych źródłach świąt Bożego Narodzenia oraz o tym, jak Święta obchodzono w średniowieczu? Podczas imprezy nie zabraknie stoisk animacyjnych oraz degustacji potraw przygotowanych na bazie dawnych receptur. Wstęp wolny. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi.

Pełny program imprezy:
- godz. 16.00: Otwarcie V edycji Najstarszej Knajpy w Sieradzu - godz. 16.15-16.45: Stanisław Muszyński (Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej) Boże Narodzenie w średniowieczu.
- godz. 17.15-17.45: Zdzisław Koczarski (Instytut Języka Polskiego PAN) Niezwyciężone Słońce, Saturn i Dzieciątko Jezus - rzecz o starożytnych źródłach świąt Bożego Narodzenia.
- godz. 18.15-18.45: Marta K. Grochowalska (aromaterapeutka, publikuje m.in. w czasopiśmie popularnonaukowym Pharmacopola) - Aromatyczne remedia: na zimowe problemy dawne i nowe aromatyczne sposoby
- godz. 19.15-19.30: Michał Szymański (Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej) - Jak ogrzewali się dawni Sieradzanie? Piece w domach, karczmach i warsztatach.
- godz. 20. Zakończenie
Stanowiska edukacyjne: pracownia alchemika zimą; skąd się wzięły przyprawy piernikowe? średniowieczna kaligrafia, kolorowanie rycin; wyposażenie dawnej karczmy (prezentacja naczyń, mebli oraz planów); prezentacja kafli piecowych ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Degustacja potraw adwentowych na bazie staropolskich receptur przygotowana przez restaurację Zespołu Pałacowo-Parkowego w Małkowie.

- 29 listopada. Godz. 17, otwarcie wystawy i promocję książki " Stare sieradzkie historii dokumentem pisane" autorstwa Arkadiusza Balcerzaka w Powiatowej Bibliotece Publicznej. Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/stare-sieradzkie-historie-dokumentem-pisane-promocja-ksiazki,n2907.html

- 1 grudnia. Powiatowa Biblioteka Publiczna. Sto trzydzieste drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się o godz. 17 w bibliotece. Będą rozmowy o książce "Testamenty" Margaret Atwood.

- 1 grudnia godz. 17. Powiatowa Biblioteka Publiczna, spotkanie z autorem powieści kryminalnych Smak błękitu, Dłonie śmierci i Dom Pod Czerwonym Dębem.

- 12 grudnia , XIV Jarmark Adwentowy. W godz. 12-18, Rynek w Sieradzu.

WIELUŃ

- 25 listopada - 1 grudnia. Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 25 - 30 listopada. W Muzeum Ziemi Wieluńskiej czynna jest wystawa "Dzieje pszczelarstwa".

- 25 listopada - 31 grudnia. "Mongolia - w krainie Nomadów" - to tytuł wystawy czasowej, w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Jest to wystawa fotografii praszkowianki, Joanny Szczepańskiej, która z wykształcenia jest oceanografem. - 25 listopada. Biblioteka Miejska, godz. 9, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone Stanisławowi Lemowi.

- 26 listopada. Varius Manx i Kasia Stankiewicz w jubileuszowej trasie koncertowej zawitają do Wielunia. Artyści przeniosą publiczność w klimat największych przebojów zespołu. Nie zabraknie oczywiście nowości z płyty „ENT”, ale usłyszmy również dobrze znane wszystkim hity, takie jak: „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, „Orła cień”, „Pocałuj noc”, „Piosenka księżycowa” czy „Kot bez ogona” i wiele innych. Sprzedaż biletów w Wieluńskim Domu Kultury w cenie 110 zł i 95 zł.

- 3 - 23 grudnia. Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza na warsztaty związane z obrzędami bożonarodzeniowymi na Ziemi Wieluńskiej. Szczegóły zapisów na plakacie.

ŁASK

- 25 listopada - 1 grudnia. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar

- 28 listopada, godz. 16 w ŁDK ." Refleksja (Z)dziś", czyli wspomnienie życia i twórczości niezwykłej postaci, jaką bez wątpienia był Zdzisław Wegenko. W Galerii z Fortepianem Łaskiego Domu Kultury. Więcej na: --> https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/refleksja-zdzis/

KaMi S

 

23wola

25SIERADZ

25WIELUN

25wieursziw

26EZD

26WESELE

26wielun

29mammografia

29PBP

2RATUSZ

2RZASNIA

19BIZUTERIA

1PBP

1WIELUN

3queen

3SIERADZ

4LASK

4SIERADZ

6buczek

sieradzGRUDNIA

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u