Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czy lekarz nie chciał zrobić cesarki? Chłopczyk zmarł

Czy lekarz nie chciał zrobić cesarki? Chłopczyk zmarł

szpitalzdwolaJeszcze nie opadły emocje po tragicznej śmierci noworodka w skierniewickim szpitalu, która miała miejsce dokładnie trzy miesiące temu. Maluch zmarł z niedotlenienia, bo lekarz nie chciał zrobić jego matce cesarki. Czy w zduńskowolskim szpitalu było podobnie?

 

 

Prokuratura Rejonowa właśnie rozpoczęła postępowanie w sprawie zgonu Stasia w zduńskowolskiej lecznicy. We wtorek do Prokuratury Rejonowej wpłynęło zawiadomienie o możliwych nieprawidłowościach podczas porodu chłopca. Kobiecie rzekomo odmówiono rodzenia przez cesarskie cięcie.
Na potrzeby śledztwa zabezpieczono dokumentację medyczną z pobytu matki zmarłego dziecka w szpitalu, jak też całą dokumentację z historią przebytej ciąży. Zabezpieczono także zwłoki zmarłego chłopczyka. Sekcja zwłok ma być przeprowadzona jeszcze w tym tygodniu, najprawdopodobniej w czwartek. Pozwoli ustalić dokładną przyczynę śmierci noworodka oraz wstępnie potwierdzi, bądź obali ustalenia zasadności wszczęcia postępowania. Postępowanie w tej tragicznej sprawie prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci małoletniego Stanisława oraz narażenia jego matki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za te czyny sprawcy grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
W przypadku kobiety, która rodziła w skierniewickim szpitalu już wiadomo, że lekarze popełnili błąd w ocenie ciąży i zbyt późno zdecydowali się na cesarskie cięcie podczas porodu. Czy z błędem lekarskim mamy także do czynienia w Zduńskiej Woli? To wykaże śledztwo.

 

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u