Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci - Festiwal Filmowy w Sieradzu

Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci - Festiwal Filmowy w Sieradzu

retrospektywaW imieniu prezydenta miasta Sieradza oraz organizatorów Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci zapraszamy na jego Retrospektywę, która odbędzie się w Sieradzu w czwartek 9 grudnia. Tym razem mottem przewodnim festiwalu jest 40. rocznica stano wojennego.

 

Festiwal Filmowy Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci odbywa się zawsze na przełomie września i października, jednak jego echa rozbrzmiewają przez cały rok. Jest to związane m.in. Z festiwalowymi Retrospektywami. To forma Festiwalu w wersji skróconej. Organizatorzy Retrospektyw jeżdżą po Polsce z wybranymi filmami prezentowanymi w Gdyni. Widzowie mogą liczyć także na niespodzianki w postaci pokazów specjalnych czy premier. Projekcjom towarzyszą liczne inicjatywy, jak np. warsztaty i konkursy filmowe oraz stylizacji modowych, a także konkurs teatralny w ramach projektu Młodzi dla Historii, wystawy, koncerty, żywe lekcje historii oraz warsztaty aktywizujące lokalne środowiska pozarządowe.Retrospektywy są także okazją, aby podczas uroczystej Gali uhonorować bohaterów niepodległościowych i wolnościowych z danego regionu statuetkami: Sygnet Niepodległości oraz Drzwi do Wolności.Również w Sieradzu statuetkami zostaną uhonorowani bohaterowie lokalnych wydarzeń oraz uczestniczka Powstania Warszawskiego. W załączeniu przesyłam informacje o festiwalu, szczegółowy program oraz zaproszenie. Festiwal odbędzie się w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Początek o godz. 14.

Michał Sitarek
Referat Promocji UM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZimowy dylemat zajączka

Lutowa noc. Mróz, zimno i dużo śniegu. Z lasu na polanę wyszedł zajączek. Patrzy, a tam pod sosenką stoi zapomniany, świąteczny bałwanek. Nieco jednak sfatygowany; miotła opadnięta, micha na głowie przekrzywiona, no i dla żartu ktoś marchewkę zamiast jako nos, wcisnął mu nieco poniżej pasa.
Stanął zajączek, patrzy, myśli, a bałwanek na to:
- I co tak kombinujesz, brzydzisz się?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u