menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Po raz dziewiąty grali o puchar wójta gminy Sieradz

Po raz dziewiąty grali o puchar wójta gminy Sieradz

Obraz139Rekordowa liczba 32 zawodników startowała w sobotę 13 kwietnia w IX Turnieju Tenisa Stołowego w Chojnem o Puchar Wójta Gminy Sieradz. W hali tamtejszej szkoły podstawowej dominowali gracze Klubu Tenisa Stołowego Sieradz. Dominowali, ale tylko w liczbie startujących, bowiem sportowo turniej odbywał się pod dyktando braci Szyszków z Lututowa. W półfinale Kamil Szyszka zwyciężył Bogumiła Kamińskiego z Turku 3:0, zaś jego brat w takim samym stosunku wygrał z Nikodemem Żbikiem KTS Sieradz. W bratobójczej walce finałowej Kamil Szyszka wygrał z Rafałem Szyszką 3:0.

Puchary i nagrody wręczał najlepszym wójt Gminy Sieradz Jarosław Kaźmierczak. Puchary ufundował sam wójt, zaś fundatorem nagród była Firma ATRAKCJA z Sieradza. Ciekawostką turnieju był fakt, że występowali w nim zawodnicy z kilkunastu miejscowości m.in. z Sieradza, Turku, Zduńskiej Woli, Lututowa i Czech. Dzień wcześniej w tej samej hali rozegrano mistrzostwa szkół podstawowych gminy Sieradz w tenisie stołowym także o puchar wójta J. Kaźmierczaka. Wśród najlepszych reprezentantów tych szkół znalazło się 16 chłopców i 9 dziewcząt. Najlepszą okazała się Natalia Piecyk ze SP w Chojnem przez Lidią Pabich ze SP w Chojnem, Marleną Wolak ze SP w Kłocku i Izabelą Bąk ze SP w Dąbrowie Wielkiej. Wśród chłopców wyraźnie dominował Kamil Bartosik przed Kacprem Sobczakiem i Mateuszem Krawczykiem (wszyscy ze SP w Chojnem). Czwarte miejsce zajął Kajetan Płachta ze SP w Charłupi Małej. Na podkreślenie zasługuje znakomita organizacja zawodów, o którą zadbali przede wszystkim nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Chojnem, Piotr Drajling oraz Wacław Jamroziak z KTS Sieradz.