Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Był bardzo pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów, ale nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Był bardzo pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów, ale nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

policjarPolicjanci łaskiej drogówki po pościgu zatrzymali 31-letniego kierowcę Peugeota. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu i ucieczkę przed policją grozi kara do pięciu lat więzienia.

 

Podczas patrolowania ulicy Sportowej w piątek, 12 sierpnia, tuż przed godziną 13, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z KPP w Łasku zauważyli kierowcę osobowego Peugeota, który podczas jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten, zignorował ich polecenia i gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za samochodem. Po kilku kilometrach policjanci zatrzymali pojazd we wsi Wydrzyn. Szybko wyszło na jaw, co było powodem takiego zachowania kierowcy. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu 31-latka w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ma orzeczony... dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu oraz ucieczkę przed policją grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, stanowi potencjalne zagrożenie. Apelujemy: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkami takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie. Przypominamy - niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo. Jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych, zwolnij i zatrzymaj się. Niezatrzymanie pojazdu w tej sytuacji zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

asp. sztab. Katarzyna Staśkowska
Oficer Prasowy KPP w Łasku

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u