Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ŻABKA DLA PODRÓŻNYCH W FORMIE DRIVE. PIERWSZA W ZDUŃSKIEJ WOLI

ŻABKA DLA PODRÓŻNYCH W FORMIE DRIVE. PIERWSZA W ZDUŃSKIEJ WOLI

FhILzeZWIAAr96SSieć sklepów Żabka szykuje się do wprowadzenia nowego formatu swoich sklepów. To prawdziwa niespodzianka, bo chodzi o koncepcję drive-thru, w której klient ma możliwość nabycia towaru bez konieczności opuszczania samochodu. Pierwsza polska Żabka Drive ma być czynna jeszcze w 2022 roku... w Zduńskiej Woli.

 

Jak podaje portal Wiadomości Handlowe, Żabka pracuje nad koncepcją sklepu, który przeznaczony będzie dla osób podróżujących samochodami tak, aby nie musieli z nich wysiadać. Ten projekt długo utrzymywany był tajemnicy, ale ostatnio sieć zaczęła informować franczyzobiorców, że rzeczywiście coś takiego powstaje. Według rozmówców portalu prace są zaawansowane, a pierwsza placówka ma być otwarta w połowie grudnia. Biuro prasowe Żabki nie podaje natomiast konkretnego terminu i oględnie stwierdza, że otwarcie sklepu w formule drive nastąpi "w ciągu kilku najbliższych miesięcy". W Polsce obiekty typu drive-thru cieszą się sporą popularnością – mowa przede wszystkim o sieciach fastfoodowych. Ten pomysł upowszechnił w naszym kraju zwłaszcza McDonald’s. Jak jednak miałoby to działać w przypadku Żabki? Czy okienko posłuży tylko do obsługi oferty gastronomicznej (kawa, hot dogi, kanapki), czy też do w miarę całościowego robienia zakupów? Czy taki lokal będzie też przystosowany do zakupów tradycyjnych? Z informacji Wiadomości Handlowych wynika, że pierwsza Żabka Drive ma ruszyć w Zduńskiej Woli na dużym placu z dwoma szerokimi wjazdami, obok Hotelu Pod Słońcem przy ulicy Łaskiej 215. Na placu rzeczywiście stoi już pawilon handlowy, w którym trwają prace. Nie ma co prawda szyldu, jednak są już typowe dla Żabek zielone ściany i okienko drive-thru. Portal podaje też, że Żabka szykuje się do otwarcia podobnych obiektów także w kilku innych lokalizacjach, w tym przy autostradach.
Żabka to sieć ponad osiem tysięcy małych sklepów. Działa na polskim rynku od 24 lat, a jej właścicielem jest CVC Capital Partners, jeden z największych na rynku globalnych funduszy private equity. Grupa zarządza aktywami wartymi około 70 mld dolarów. W Polsce, oprócz Żabki, do funduszu należy też spółka PKP Energetyka.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZimowy dylemat zajączka

Lutowa noc. Mróz, zimno i dużo śniegu. Z lasu na polanę wyszedł zajączek. Patrzy, a tam pod sosenką stoi zapomniany, świąteczny bałwanek. Nieco jednak sfatygowany; miotła opadnięta, micha na głowie przekrzywiona, no i dla żartu ktoś marchewkę zamiast jako nos, wcisnął mu nieco poniżej pasa.
Stanął zajączek, patrzy, myśli, a bałwanek na to:
- I co tak kombinujesz, brzydzisz się?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u