Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Baraka, czyli matko myślę o twojej śmierci - spotkanie z poetą Romanem Tomaszewskim w Zapolicach

Baraka, czyli matko myślę o twojej śmierci - spotkanie z poetą Romanem Tomaszewskim w Zapolicach

TOMASZEWSK-PLAKATW przeddzień Dnia Matki w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zapolicach odbędzie się wyjątkowe spotkanie poetyckie. Bohaterem będzie zduńskowolski poeta Roman Tomaszewski.

 

W maju nakładem Wydawnictwa PPI INTROGRAF Ewy i Jarosława Buss z Łasku ukazała się kolejna książka Romana Tomaszewskiego - „Baraka, czyli matko myślę o twojej śmierci” . To poetycko-filozoficzny obraz życia widzianego poprzez pryzmat matki. Recenzentami książki są: dr Ewelina Wejbert Wąsiewicz z Uniwersytetu Łódzkiego, Marek Wawrzkiewicz – Prezes Związku Literatów Polskich oraz Jerzy Fryckowski – poeta, filolog (redaktor wydania). Książka ukazała się jako pierwsza z Serii Wydawniczej Zduńskowolan. Okładkę zdobi zdjęcie dziennikarza, fotografa i podróżnika Jurka Pawlety.

Książka promowana będzie w Radio Łódź i w Warszawie w Teatrze Kamienica. Instytucje te objęły całą serię patronatem medialnym. Mecenasami książki są Prezydent Miasta Piotr Niedźwiecki, Pracownia Gemmologiczna Jacka Ożdżeńskiego z Katowic i Strefa Funduszy Europejskich Andrzeja Gabrycha z Łodzi.

Audycji promującej książkę w Radio Łódź będzie można wysłuchać 26 maja, w Dzień Matki, w godz.21-22. Promocja książki z udziałem autora, który szerokiej publiczności znany jest także jako malarz, odbędzie się 24 maja o godz. 18 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zapolicach przy ul. Głównej 14.

Siewie.tv poleca!

Więcej o autorze na:
http://www.literaci.eu/index.php/felietony-i-komentarze/3412-roman-tomaszewski-a-koniu-przykro.html
http://www.zdunskawola.pl/www/portal?id=63058
http://www.zd-wola.pl/wywiad-z/wywiad-z--romanem-tomaszewskim-620

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u