Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kolumna zwiera szyki w walce o tę dzielnicę Łasku

Kolumna zwiera szyki w walce o tę dzielnicę Łasku

kolumna-stawW Łasku- Kolumnie mieszkańcy tej dzielnicy zbierają podpisy pod pismami skierowanymi do Burmistrza Łasku. To dwa pisma. Są do wglądu i podpisania w sklepie przy stacji z szyldem A. Pawlicka (sklep Witczaków) - ul. Piotrkowska 31. W ten sposób kolumnianie chcą wymóc na włodarzu i radnych działania, aby dzielnica nabrała blasku. A tego ich zdaniem dawnemu kurortowi brakuje...

 

Pierwsze dotyczy starego przedszkola w Kolumnie i terenu wokół zlikwidowanej placówki. Mieszkańcy żądają, aby wspomniany budynek i plac nie były wystawione przez gminę na sprzedaż, a przekazane lokalnej społeczności. Na przykład na takie cele społeczne, jak utworzenie centrum rodzinnego z placem zabaw, miejscami do piknikowania, grillowania, boiskiem do siatkówki plażowej, amfiteatru lub muzeum Kolumny. Wspominają także o dzielncowym Domu Kultury. Swoje żądania opierają na złożonej przed laty przez łaskich włodarzy obietnicy, że właśnie ten teren i budynek zostaną mieszkańcom Kolumny przekazane. Obietnice nazywają jak na razie "obietnicami bez pokrycia".

Drugie pismo to prośba do władz samorządowych o pomoc przy sprzątaniu tzw. Małego Stawu przy ulicach Błękitnej, Brzeźnej, Brackiej i Bocznej. Mieszkańcy Kolumny chcą, aby miasto zapewniło pogłębiarkę pomocną podczas oczyszczenia i odmulenia dna stawu. Deklarują, że sami posprzątają obiekt oraz zorganizują worki, rękawiczki i "ręce do pracy, skoro wyznaczone do tego służby nie są w stanie od lat wykonać tego należycie". Prace porządkowe planowane są w najbliższych tygodniach.

Więcej o inicjatywie mieszkańców Kolumny na:
http://www.naszakolumna.pl/
www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1572-nasza-kolumna-jest-dla-nas-najwazniejsza-mieszkancy-marza-o-oddzieleniu-sie-od-lasku

ED

Fot. naszakolumna.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u