Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE SIERADZKIM OD 25 MAJA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE SIERADZKIM OD 25 MAJA

plakat-dni_sieradza-2016To już ostatni majowy weekend. Zapowiada się na gorący nie tylko ze względu na temperaturę prognozowaną przez synoptyków. W czwartek przypadają uroczystości Bożego Ciała, więc propozycje podajemy już teraz. Pamiętajcie, że w czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. A co poza tym będzie się działo w regionie? Oj, będzie się działo! Warto zapoznać się choćby z propozycjami dni gmin i miast. W ten weekend zainaugurowane zostaną Dni Sieradza oraz Dni Wieruszowa. A lada dzień także obchody Dnia Dziecka. Szczegóły wydarzeń poniżej oraz na plakatach.

 

 

 

SIERADZ

25 maja. Koncert z okazji Dnia Matki. Sala koncertowa PSM I st. w Sieradzu. Początek o godz 16:30, bukietami nut obsypią swoje mamy pierwszoklasiści. Na koncert szkoła zaprasza nie tylko mamy.

25 maja. Spotkanie z Marcinem Gienieczko, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu ul. Żwirki i Wigury 4. Marcin Gienieczko mieszka w gminie Kosakowo. Specjalizuje się w dużych projektach eksploracyjnych, jest dziennikarzem, podróżnikiem i sportowcem. Wcześniej był zawodowym marynarzem morskim oraz śródlądowym. Początek spotkania o godz.18.

26 maja. II BITWA ROCK THE CITY ProRock w Sieradzu (ul. Jana Pawła II 3. Na muzyczny ring tym razem wejdą: Retrovirus z Łodzi (tworzą muzykę określaną przez zespół jako Terror Rock, definiowany też jako "połączenie progresywnego punk'a z postgrundge'owym jazzem", co dobrze oddaje różnorodność brzmienia zespołu.) Hellwood z Łodzi (równiez łodzianie, grają metal) Free Trip z Czechowic-Dziedzic - to trio, w którym każdy z członków wnosi coś swojego, ale cała twórczość w gruncie rzeczy może być zaklasyfikowana jako grunge. Trzech młodych chłopaków czerpie inspiracje z takich zespołów jak Pixies,Nirvana, Alice in Chains, blink-182 czy Kasabian. Połączenie trzech gustów muzycznych pozwala otrzymać oryginalne, szybkie i rwące brzmienie. Początek o godz. 20.

27 maja. Seanse filmowe, Teatr Miejski w Sieradzu. W repertuarze: godz. 16:00 - Dzielny Kogut Maniek (98') - Animowany/Meksyk godz. 18:00 - Młody Mesjasz (111') - Biblijny/USA godz. 20:00 - Dzień matki (119') – Komedia/USA Bilety w cenie 16 zł zwykły, 14 zł ulgowy (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl).

28 maja. Seanse filmowe, Teatr Miejski w Sieradzu. W repertuarze: godz. 16:00 - Dzielny Kogut Maniek (98') - Animowany/Meksyk godz. 18:00 - Młody Mesjasz (111') - Biblijny/USA godz. 20:00 - Dzień matki (119') - Komedia/USA. 29 maja. Inauguracja tegorocznych Dni Sieradza. Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej OSP w Sieradzu Sieradz, Rynek. Koncert odbędzie się w godz. 16 - 17.30. 29 maja. Spektakl - "FANTAZJANA - NIEKOŃCZĄCA SIĘ HISTORIA", Teatr Miejski w Sieradzu. Początek o godz. 17, bilety: 10 zł (dostępne w kasie teatru oraz na www.scksieradz.pl.).

29 maja. XV Spotkania Folklorystyczne Polski Centralnej, Sieradzki Park Etnograficzny. W wydarzeniu folklorystycznym wystąpią zespoły oraz artyści z Ziemi Sieradzkiej oraz województwa łódzkiego. Uczestnicy konkursu będą prezentować się w kategorii kapel autentycznych, kapel opracowanych, solistów-instrumentalistów oraz kapel inspirowanych folklorem.

30 maja Dni Sieradza - Koncert inauguracyjny XI Polskiego Festiwalu Fletowego. Sala koncertowa PSM I st. w Sieradzu. W ramach Dni Sieradza 2016 w Teatrze Miejskim odbędzie się koncert inauguracyjny XI Polskiego Festiwalu Fletowego. Początek wydarzenia o godz. 18.

31 maja. Dni Sieradza - VII piknik informacyjno - promocyjny "MOPS i Partnerzy", Sieradz, teren przy obiektach MOPS. Wydarzenie zaplanowano w godz. 9 - 12.

1 czerwca. Dni Sieradza - Igrzyska Sportowo - Rekreacyjne dla Sieradzkich Przedszkolaków na stadionie MOSiR. Początek wydarzenia o godz. 10.

1 czerwca. Dni Sieradza - Żakinada historyczna Sieradz, plac przed Urzędem Miasta, amfiteatr w Parku Staromiejskim. Barwny Korowód przemaszeruje sprzed Urzędu Miasta do Amfiteatru w Parku Staromiejskim. Początek wydarzenia o godz. 12.

WIERUSZÓW

28-29 maja - Dni Wieruszowa 2016. Wzorem lat poprzednich zostaną zorganizowane na tamtejszym stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki.

Program 22. Dni Wieruszowa.

Sobota, 28 maja:
16:00 – występy amatorskiego ruchu artystycznego
17:00 – Kapela Czerniakowska
17:00 – Hardcore_bieg
18:00 – przegląd młodych zespołów rockowych
20:30 – Łąki Łan
22:00 – Afromental
24:00 – Top One

Niedziela, 29 maja:
16:00 – artystyczny ruch amatorski (Wieruszowski Dom Kultury, Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc”)
18:00 – Ten Typ Mes
19:15 – bicie rekordu Polski na największą ilość osób tańczących Belgijkę
19:45 – Dawid Podsiadło
21:30 – Ørganek
23:00 – przegląd młodych zespołów.

BŁASZKI

29 maja. Wyjątkową oprawę w tym roku będzie miał Dzień Dziecka w Błaszkach. Burmistrz Gminy i Miasta Błaszki Karol Rajewski i Dyrektor Centrum Kultury w Błaszkach, Arkadiusz Kiełbasa serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na wydarzenie pt. „Kolorowy zawrót głowy”, które odbędzie się 29 maja na płycie stadionu miejskiego w Błaszkach. W programie m.in. występy Dzieci i Młodzieży z Centrum Kultury w Błaszkach, koncert Majki Jeżowskiej oraz koncert zespołu An Drego i Karina z repertuarem największych włoskich przebojów. Na dzieci czeka moc atrakcji: m.in. malowanie buziek, zabawa z Minionkiem, statek piracki, zjeżdżalnia Klaun, kule do skakania Wipe Out, plac zabaw ośmiornica. Dodatkowo, podczas wydarzenia odbędzie się Turniej Orlikowy. Start o godz. 10.

SPYCIMIERZ, GM. UNIEJÓW

26 maja. Godz. 10. Spycimierz od 200 lat kultywuje tradycję układania kwietnych dywanów na trasie procesji. Projektami dekoracji trasy na długości 2 km oraz wykonawcami są spycimierscy parafianie. W ramach uroczystości odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Alojzego Meringa – ordynariusza diecezji włocławskiej. Uroczystości odbędą się z udziałem członków włoskiego Stowarzyszenia Artystycznego Układania Kwiatów INFIORITALIA.

UNIEJÓW

25 maja. Godz. 16. W amfiteatrze przy Zamku odbędzie się coroczny koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola w Uniejowie. Mali artyści z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem, przy ogromnym wsparciu rodziców już kilka tygodni wcześniej, ćwiczą i szlifują swoje kwestie, aby jak najlepiej zaprezentować się podczas koncertu. Podczas uroczystości nie zabraknie pięknych wierszy o mamie, jak również gry na instrumentach perkusyjnych. Dzieci odnajdują się w roli tancerzy, prezentując układy taneczne. Na zakończenie wszystkie dzieci zaśpiewają mamom tradycyjne „Sto lat”. Po występach przedszkolaki wręczą laurki i złożą życzenia najukochańszym mamom. Po koncercie mali artyści otrzymują słodki poczęstunek.

SĘDZIEJOWICE, POW. ŁASKI

28 maja. Grupa motocyklowa Forever Young, Gmina Sędziejowice i GOK Sędziejowice zapraszają na 2. Piknik Motocyklowy do Sędziejowic. W programie parada motocykli, występy i koncerty. Szczegóły na plakacie. Początek godz. 15.

2 czerwca. Społeczność Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjów wraz z opiekunami na wydarzenie p. "Patriotyzm- wczoraj- dziś- jutro". Wszelkie informacje udzielane są w sekretariacie szkoły.
PROGRAM:
16:30 - Potwierdzenie rejestracji uczestników i zapoznanie z regulaminem wydarzenia.
17:00 – Powitanie uczestników przez DYREKTORA Zespołu Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach.
17:15 – „Patriotyzm to postawa…” – prelekcja.
17:30 – „Patriotyzm wczoraj – dziś – jutro” – Zajęcia warsztatowe (praca w grupach).
18:30 – Przerwa.
18:45 – Prezentacja efektów pracy poszczególnych grup.
19: 15 – Kolacja przy ognisku.
20 :30 – Konkurs drużyn szkolnych „Moja ojczyzna – wiem o niej wiele”.
21:10 – Ogłoszenie zwycięzców, wręczenie nagród.
21:30 – Nocne podchody „Z wiedzą w tle…”.
22:30 – Podsumowanie, wręczenie dyplomów.

DLA KORZYSTAJĄCYCH Z NOCLEGU:
22:45 – Cisza nocna czyli Nocne rozmowy o wszystkim w pracowni historycznej
7:00 – Pobudka
7:15 - Śniadanie
http://www.zsrgrabski.republika.pl/201516/Patriotyzm.pdf

ŁASK

27 maja. Turniej szachowy! Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do 27 maja (piątek) drogą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście w czytelni Biblioteki Publicznej w Łasku im. Jana Łaskiego Młodszego. Przy zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika oraz jego wiek. Turniej odbędzie się od godz. 10:30. Wszyscy uczestnicy mają obowiązek potwierdzenia swojej chęci do gry u organizatora przynajmniej na 20 min przed zawodami.

28 maja. 33. Młodzieżowe Spotkania Taneczne im. Józefa Ryszarda Sarosieka. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: Konkurs Tańca Solowego i 29. Przegląd Zespołów Tanecznych. Soliści i zespoły będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, od 12 do 15 lat, powyżej 16 lat.

28 maja Łaski Rynek.Od godz. 10. Miasto Łask przygotowało wiele atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka! Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/775388829261383/?active_tab=posts

29 maja. Stowarzyszenie Akcja dla Kolarstwa, Wiejskie Stowarzyszenie "Nasze sprawy", Koło Gospodyń Wiejskich, Centrum Sportu i Rekreacji, Łaski Dom Kultury i Ochotnicza Straż Pożarna w Teodorów zapraszają na III Charytatywny Marszobieg dla Sławomira Akimowa "Radości czas, jesteś wśród nas". Początek godz. 14.

31 maja. Zapraszamy serdecznie młodzież klas trzecich gimnazjów oraz zainteresowanych rodziców na „Dzień Otwarty Ekonomika” we wtorek w godzinach od 15 do 17, do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z siedzibą w Łasku przy ulicy 9 Maja 28.

1 czerwca odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Adam Piecha na jego dalszą rehabilitacje. Atrakcją będzie gość specjalny - Robert Moskwa, aktor serialu ,,M jak miłość''. Robert Moskwa umili czas najmłodszym czytaniem ich ulubionych bajek. Miejsce: Łaski Dom Kultury. Cegiełka za jedno dziecko z dorosłym rodzicem - koszt 10 złotych. Zakup cegiełki pod nr tel 722259657 Monika Ślubowska Pomaganie Jest Fajne lub Agnieszka Przybyłek Łaski Dom Kultury; 609 930 820.

ZDUŃSKA WOLA

26 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła św. Antoniego do Bazyliki Mniejszej pw. WNMP, po mszy świętej o godz. 11. Ołtarze na trasie procesji przygotowują: ołtarz I - parafia św. Antoniego; ołtarz II - parafia św. Pawła, ołtarz III – rzemiosło zduńskowolskie; ołtarz IV - strażacy. Od godz. 10.30 centrum Zduńskiej Woli będzie wyłączone z ruchu samochodowego.

Opr. MIka S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaskakujące powitanie...

Mąż wraca do domu z pracy później niż zwykle.
Po cichu otwiera drzwi i wchodzi do sypialni.
Co widzi? Spod kołdry wystają cztery nogi zamiast dwóch.
Zdenerwowany bierze kij bejsbolowy zza drzwi i wali nim w kołdrę.
Po tak wyczerpującym zadaniu idzie do kuchni, żeby się czegoś napić.
Wchodzi, patrzy a tam siedzi jego żona i czyta gazetę i mówi:
- Cześć kochanie, przyjechali dziś Twoi rodzice i położyłam ich w naszej sypialni. Mam nadzieję, że już się przywitałeś...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u