Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dla tych co produkują i promują wyróżnienia starosty wieluńskiego

Dla tych co produkują i promują wyróżnienia starosty wieluńskiego

16012017spotkanienoworoczne23Finalistka konkursu Miss Polski, II Wicemiss World Poland 2015, Katarzyna Włodarek, czyli - jak zaznaczył wicestarosta wieluński, Marek Kieler - najpiękniejsze oblicze wieluńskiej służby zdrowia, uświetniła spotkanie z przedsiębiorcami z powiatu wieluńskiego. Co roku takie spotkania organizuje starosta wieluński, Andrzej Stępień, wyróżniając przy tej okazji najprężniej działające firmy oraz osoby, które promują powiat wieluński w kraju i za granicą.

Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, szczególne gratulacje i wyrazy uznania za godne promowanie powiatu wieluńskiego przypadły absolwentce I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu, już lekarzowi medycyny, Katarzynie Włodarek, która rywalizację o tytuł najpiękniejszej rozpoczęła w 2007 r. od konkursu Miss Polski Nastolatek. W tym samym roku została finalistką Miss Polski Internetu. W roku 2014 zdobyła tytuł I Wicemiss Województwa Łódzkiego, rok później otrzymała tytuł II Wicemiss World Poland 2015. W tym samym roku, podczas Międzynarodowego Konkursu Piękności Model of The World w chińskim Shenzen panna Katarzyna zdobyła tytuł najpiękniejszej cery. W roku ubiegłym została II Wicemiss Polonia 2016.
- Brałam udział już w kilku konkursach miss na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej i później nawet międzynarodowej. Zawsze podkreślałam to, że jestem z Wielunia, zawsze starałam się jak najlepiej reprezentować mój rejon. Dlatego to wyróżnienie jest dla mnie bardzo ważne i bardzo serdecznie za nie dziękuję, za tę pamięć i za to, że zostało to docenione w taki sposób. Nie chcę zapeszać, ale myślę, że to jeszcze nie koniec mojej przygody z konkursami - powiedziała Katarzyna Włodarek w RZW. Wśród wyróżnionych znalazło się przedsiębiorstwo, które w minionym roku obchodziło 20-lecie swojej działalności. Zatrudnienie w tej firmie sięga 2 tysiące osób, z czego 1250 osób zatrudnionych jest w Wieluniu, w tym jest aż 150 inżynierów. W 2016 r. firma osiągnęła dynamiczny rozwój poprzez zakup aktywów francuskiej spółki i przyjęciu włoskiej Viberti. Otworzono Centrum Badawczo - Rozwojowe, które jest jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków w Europie. Produkty firmy są widoczne na drogach całego świata. To firma Wielton S.A. Wyróżnienie z rąk przedstawicieli Zarządu Powiatu Wieluńskiego odebrał prezes Mariusz Golec oraz Paweł Szataniak, Przewodniczący Rady Nadzorczej Wielton S.A.
- My jako firma, jako ludzie pracujący w firmie jesteśmy dumni z tego, że możemy przede wszystkim tworzyć taką organizację, jaką jest Wielton. Organizację, która liczy się w Europie. Jesteśmy 10. firmą na świecie w naszej branży, a więc jesteśmy z tego niesamowicie dumni. Ta duma jest spotęgowana jeszcze bardziej tym, że pochodzimy tutaj, z tego małego miasteczka Wielunia. Ja jestem prawie wielunianinem, pochodzę z powiatu wieluńskiego, mieszkam w tej chwili w Wieluniu. To mnie napawa jeszcze większą dumą, że zbudowaliśmy razem z naszymi ludźmi, z naszymi pracownikami taką organizację, taką firmę, która jest liczącym się konkurentem, liczącym się partnerem w branży transportowej. Na pewno cały ten rozwój zawdzięczamy temu, że w naszej firmie, w firmie Wielton, pracuje coraz więcej ludzi z taką naturalną prawdziwą pasją - mówił podczas uroczystości Paweł Golec, prezes Wieltonu. Grupa Wielton jest jednym z trzech największych producentów przyczep i naczep w Europie, znalazła się w dziesiąttce największych firm tej branży na świecie. Wielton wszedł na nowe rynki poprzez założenie spółek w Niemczech; Wielton GmbH i Wielton Africa z siedzibą w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Firma została wyróżniona wieloma nagrodami w 2016 roku podczas XIV edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, która odbyła się w Rzeszowie, otrzymała z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy nagrodę w kategorii Narodowy Sukces. Wyróżnienie otrzymało również Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Ryszard Graczyk, prezes PKS Wieluń:
- Takie są fakty, tak wynika z naszych wewnętrznych rankingów transportowych, że udaje się nam dawać radę na tym trudnym rynku. Powiem szczerze, że udało nam się prawie w 90 proc. wymienić tabor autobusowy, czego większości firm nie udało się dokonać. Jako jedyni w kraju oddaliśmy nowy dworzec autobusowy, a generalnie dworce się likwiduje. My postanowiliśmy go wybudować dla mieszkańców wieluńskiego i udało się. Udało się zagospodarować tamten cały teren, który już trochę straszył, a teraz można powiedzieć, że jest taką wizytówką tej części Wielunia, blisko centrum położonej. Nadzieja taka, że uda się dalej rozwijać i pracować dla dobra mieszkańców, żeby dzieci mogły dojechać do szkół wieluńskich z każdego zakątka, pracownicy którzy nie korzystają indywidualnie ze swojego transportu, żeby dowiezieni byli do pracy, żeby mogli zarabiać. Tego sobie życzymy, my jako firma i życzymy to naszym klientom - pasażerom, żeby mogli zawsze na nas liczyć, bo to o to chodzi. Spokojnie znajdujemy się w pierwszej "10" tych dużych firm transportowych. Duże firmy transportowe w Polsce nadal nie mogą się odnaleźć na tym bardzo trudnym rynku. Jesteśmy, powiedzmy, ewenementem w skali Europy na pewno z brakiem prawa przewozowego i z taką ilością firm transportowych. Nadal proceduje się kolejną ustawę przewozową i nie wiemy w sumie, w oparciu o jakie akty prawne będziemy funkcjonować. Rocznie przewozimy około 2,5 mln pasażerów. PKS Wieluń Sp. z o.o. to firma blisko 70-letnią historią i z wieloletnim doświadczeniem w branży przewozowej i motoryzacyjnej. W 2014 r. Przedsiębiorstwo oddało do dyspozycji podróżujących nowoczesny dworzec. PKS Wieluń jest jedną z największych firm w transporcie drogowym osób w kraju, posiadająca 90 autobusów i autokarów, co rocznie przewożąca około 2,5 mln pasażerów, wykonująca około 5 mln kilometrów rocznie. PKS Wieluń współpracuje z wieloma firmami, instytucjami, z samorządem oraz wieluńskimi placówkami oświatowymi organizując dla uczniów praktyczna naukę zawodu. Firma realizuje przewozy użyteczności publicznej na rzecz mieszkańców Ziemi Wieluńskiej ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej i pracowników wieluńskich przedsiębiorstw takich jak Korona, Wielton. Sponsoruje wielu młodzieżowym klubom sportowych, takich jak MKS Wieluń, WKS Wieluń, MLKS Wieluń. Wychodzi naprzeciw pojawiających się na rynku nowinek technicznych, nie boi się zmian, na bieżąco uatrakcyjnia ofertę swoich usług dopasowując je do oczekiwań podróżujących poprzez wymianę taboru, rozwoju zaplecza technicznego serwisu motoryzacyjnego oraz doszkalaniu pracowników. 10 czerwca 2007 roku firma uzyskała zgodność Systemu Zarządzania Jakością - norma ISO 9001:2001. W marcu 2010 roku odbyła się certyfikacja i potwierdzono zgodność Systemem Zarządzania Jakością z normą ISO 9001:2008.

Silum Sp. z o.o., którą kieruje Kordian Zawadzki, w minionym roku obchodziło 25-lecie swojej działalności. Podstawowym jej kierunkiem jest produkcja odlewów ciśnieniowych ze stopów Al-Si i Zn-Al. Odlewy należą do grupy odlewów średniej wielkości o masie od kilku do 9000 g. Wielkość rocznej produkcji wynosi około 4000 ton odlewów. Ofertę produkcyjną odlewni wzbogacają Fabryka Narzędzi „SILTOOL”, która wykonuje oprzyrządowanie odlewnicze oraz Zakłady Mechaniczne „SILBIKE” wykonujące obróbkę wiórową odlewów oraz wyroby metalowe technologią obróbki skrawaniem. Firmy „SILTOOL” i „SILBIKE” powstały w roku 1997 w wyniku wyodrębnienia z Odlewni „SILUM”. W ciągu tych lat klientami firmy były znane marki m.in. Mercedes, Volkswagen, Polar Wrocław, Amica czy Samsung. Ta ostatnia w 2016 roku wyróżniła firmą Silum tytułem „Najlepszego Dostawcy”. W ciągu tych lat przeszliście Państwo długą drogę, twórczo rozwijając nowe pomysły i wdrażając kolejne rozwiązania. Wyróżnienie odebrali Paweł Zawadzki i Wiesław Walczak. Jak powiedział podczas uroczystości Wiesław Walczak:
- Praktycznie zbudowaliśmy firmę od zera, na gruzach polskiego komunistycznego rolnictwa, bo tak to wygląda. To był POM - Państwowy Ośrodek Maszynowy, który powoli na naszych oczach upadał. Myśmy zbudowali i rozwijali na jego terenie firmę. Oczywiście to, co wykupiliśmy z tego POM-u, stało się w ciągu dwóch lat za małe i musieliśmy bez przerwy coś dobudowywać. W ten sposób doszliśmy do takiej sytuacji, że firma zatrudnia 450 pracowników. Mamy nowych kontrahentów, ale mamy również nowe projekty, które nasi dotychczasowi kontrahenci u nas lokują. W szczególności ci najwięksi, jak firma Samsung, która produkuje pralki we Wronkach, jak firma Ficomirrors i cały przemysł motoryzacyjny, z którym współpracujemy, tak że tutaj mamy nowe projekty i jesteśmy w zasadzie dzisiaj spokojni, że nie zabraknie nam pracy. Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie jest instytucją szeroko znaną społeczności powiatu wieluńskiego, nie tylko od strony swojej działalności finansowej, ale w głównej mierze jako partner wspomagający działalność wszelkiego rodzaju stowarzyszeń i organizacji pozarządowych w realizacji ich inicjatyw i przedsięwzięć.
- Starostwo Powiatowe wielokrotnie spotkało się z pełną życzliwości i zrozumienia przychylnością kierownictwa banku w Lututowie, z jego prezesem, Marianem Fitą na czele. Działamy na terenie czterech powiatów: wieluńskim, wieruszowskim, sieradzkim i ostrzeszowskim w województwie wielkopolskim. Obsługujemy 15 samorządów gminnych i powiatowych. Mamy około 45 tys. rachunków osób fizycznych i firm. Jest to już duża ilość klientów. Z wyróżnienia jestem bardzo zadowolony i tu serdecznie dziękuję, i staroście, i całemu Zarządowi Powiatu, a także sekretarzowi powiatu wieluńskiego, bo to jest jednak dla nas wyróżnienie. 110 lat będziemy obchodzić bankowości spółdzielczej w tym roku i 15 lat obecności w Wieluniu. Tak że tu już 15 lat jesteśmy, gdzie byliśmy bardzo miło przyjęci. Obsługujemy starostwo, samorządy i oczywiście klientów. Jesteśmy bankiem lokalnym i dla wszystkich klientów, zarówno rolników, osób fizycznych, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Również współpracujemy ze szkołami podstawowymi z terenu czterech powiatów. Mamy 62 szkolne kasy oszczędności, w których gromadzą pieniążki uczniowie, uczą się oszczędzania i to są nasi przyszli klienci - mówił nam podczas uroczystości prezes RBS w Lututowie, Marian Fita.

Firma Europart Polska S.A. powstała w 2008 r. jako spółka joint venture, w wyniku współpracy partnerskiej EUROPART oraz Karola Proznera. Konsekwentnie buduje pozycję krajowego lidera w dystrybucji części zamiennych oraz wyposażenia warsztatów dla pojazdów użytkowych. Europart Polska jest jednym z największych dystrybutorów części zamiennych do przyczep, samochodów ciężarowych oraz autobusów w Polsce. Atrybutem siedziby głównej w Wieluniu jest korzystna lokalizacja w centralnej Polsce. Strategiczne umiejscowienie magazynu centralnego zapewnia możliwość szybkiego reagowania na wnioski oraz zapytania pochodzące od klientów. Firma po raz czwarty została wyróżniona „Najlepszą Markę 2016“ przez czytelników fachowych magazynów lastauto omnibus, trans aktuell i Fernfahrer spośród sprzedawców części zamiennych do samochodów ciężarowych i autobusów. Czytelnicy specjalistycznego czasopisma „PROFI Werkstatt” przyznali firmie EUROPART tytuł „Najlepszej Marki 2016” w kategoriach „Dystrybucja części do pojazdów użytkowych” oraz „Czyszczenie i pielęgnacja”. Stwarzając taki wizerunek Firmy, który cieszy się zasłużoną renomą wśród kontrahentów, stajecie się jednocześnie jednym z największych pracodawców w powiecie wieluńskim. Jesteśmy głęboko przekonany, że nie tylko władze samorządowe, ale wszyscy mający wpływ na funkcjonowanie gospodarki będą sprzyjać dalszemu jej rozwojowi - tak przedstawiano firmę podczas uroczystości,a tak mówił o niej prezes Karol Prozner:
- Mija 9. rok naszej działalności w Polsce. Wraz z moimi wspólnikami w 2008 roku stworzyliśmy tutaj spółkę Joint Venture. Wystartowaliśmy z 20 oddziałami handlowymi w Polsce. Zajmujemy się sprzedażą części do samochodów ciężarowych i naczep. To, co nas odróżnia od całej konkurencji w Polsce, to jest nasza marka własna. Jesteśmy jedyną firmą, która części zamienne i produkty które sprzedaje nazywa nazwą swojej firmy. Sprzedajemy produkty pod marką Europart. Nikt w Polsce oprócz nas tego nie robi, ponieważ myślę, że jest to z obawy o bezpieczeństwo i jakość sprzedawanych części. Troszeczkę może ryzykuję tym co mówię, natomiast zmierzam do tego, że Europart nie boi się nazywać produktów, które sprzedaje swoją nazwą, ponieważ procedury kontrolne i jakościowe są tak restrykcyjne, że chcemy sprzedawać Polakom i nie tylko Polakom bezpieczeństwo. Samochód ciężarowy to jest potężna siła na drodze i nie możemy pozwolić sobie na to, żeby coś się stało z hamulcami czy z innymi częściami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Dlatego bierzemy to na siebie nazywając nasze produkty naszym imieniem. Jestem bardzo zadowolony, bardzo zaskoczony. Taka nagroda, takie wyróżnienie to z jednej strony zobowiązanie w stosunku do powiatu, do miasta, do ludzi, ale również motywacja dla mnie i na pewno mojego zespołu do dalszej ciężkiej pracy. "Zakład Usług Sprzętowo-Transportowych s.c. A.Bator, M.Bator" to firma działająca od lipca 1991 r., po przejściu części wspólników na emeryturę w 2015 r. stała się firmą rodzinną zarządzaną przez Pana Andrzeja Batora i jego syna Mateusza. W minionym roku firma rozszerzyła swoja działalność o hurtownię materiałów hydraulicznych. Efektem ponad 25-lecia działalności są setki kilometrów uzbrojeń terenu w sieci wodno -kanalizacyjnych, budowy inżynierskie jak np. Most na Kanale Wieluńskim w m. Bieniądzice, stacja hydroforni w Nowym Świecie czy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Osjakowie. Firma dysponuje wykwalifikowanymi, doświadczonymi pracownikami. Zaletą przedsiębiorstwa jest jakość, wysoki standard, terminowość wykonywanych zleceń. Za Wasze starania i trud składam najszczersze gratulacje, życząc Firmie dalszego prężnego i dynamicznego rozwoju. Andrzej Bator, Zakład Usług Sprzętowo-Zakładowych:
- Jestem wręcz zaskoczony. Firma działa ponad 25 lat, ciągle w tym samym miejscu. Niektórzy odchodzą na emeryturę, my pracujemy dalej. Dobrze się stało, że akurat syn wrócił i po pewnych nabytych doświadczeniach, od półtora roku prowadzimy firmę wspólnie. Myślę, że będzie to nowy zastrzyk, nowa siła do tego, żeby realizować te zadania, a ja będę pomagać ile będę mógł. Syn skończył dwa fakultety inżyniersko-magisterskie w Łodzi. Pracował w dużej firmie BudInż w Łodzi. Tam uzyskał pierwsze doświadczenia. Tak jak mówił Car, w domu można się szybko nauczyć, przejąć wszystko, bo nie ma żadnych tajemnic, ale trzeba przynieść coś nowego, żeby można było dalej egzystować i pracować - powiedział podczas uroczystości Andrzej Bator, współwłaściciel Zakładu Usług Sprzętowo-Zakładowych. Wyróżnienie otrzymała również Firma Usługi Transportowe Sławomir Nowak, działająca na rynku prawie 20 lat, współpracująca z samorządami, zajmująca się zbieraniem odpadów innych niż niebezpieczne, prowadząca działalność związaną zagospodarowaniem terenów zieleni. Z roku na rok wspólnymi siłami rozbudowała niewielkie z początku przedsiębiorstwo w okazałą firmę z ustabilizowaną pozycją na lokalnym rynku. Jest dowodem, że rodzinne przedsiębiorstwo, jego zaangażowanie w środowisko lokalne przyczyną się do rozwoju polskiej gospodarki.
- Spotykamy się na cyklicznym, dorocznym spotkaniu władz samorządowych powiatu wieluńskiego z przedstawicielami biznesu działającego na terenie powiatu wieluńskiego i również z pracownikami jednostek organizacyjnych starostwa powiatowego. Również z samorządowcami, wójtami gmin powiatu wieluńskiego. Cieszę się, że po raz kolejny mam okazję spotkać się i wyróżnić, uhonorować znaczące podmioty działające nie tylko na polskim, ale i europejskim, światowym rynku, które poprzez to, że tak prężnie się rozwijają, to z jednej strony dają pracę naszym mieszkańcom, ale również dają wspaniałą promocję. Są ambasadorami, czy to Wielunia, czy to powiatu wieluńskiego i stąd nasze tutaj spotkanie. W tym roku postaraliśmy się, aby obok tych firm wyróżnionych znalazła się oczywiście Kasia Włodarek, która uzyskała tytuł drugiej Wicemiss Polonia. Mieszkanka i wychowanka naszej ziemi. Identyfikuje się i podkreśla, że tu się wychowała, w Wieluniu. Chcieliśmy również pokazać, że widzimy nie tylko te duże firmy, które pod względem ilości zatrudnionych są ważne, ale są również ważne te mniejsze. Myślę, że to jest to, że trzeba dziękować tym podmiotom. Dzięki temu, że one są, zatrudniają ludzi, płacą podatki, możemy szczycić się tym, że Ziemia Wieluńska posiada zasobnych gospodarzy, zasobne przedsiębiorstwa i one budują bogactwo naszego regionu - podkreślał w rozmowie z RZW starosta powiatu wieluńskiego, Andrzej Stępień. Spotkanie zakończyło się wspólną kolacją.

(opr. KJB)

foto: Radio ZW

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u