Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kate Ryan, Enej, No Mercy z Marty Cintron'em na III Krajowym Święcie Truskawki w Buczku

Kate Ryan, Enej, No Mercy z Marty Cintron'em na III Krajowym Święcie Truskawki w Buczku

plakat-truskawka-2017-1Niezmiennie od kilkunastu lat w ostatni weekend czerwca w gminie Buczek obchodzone jest Święto Truskawki. Ranga święta wzrasta z roku na rok. W tym roku impreza zapowiada się równie imponująco jak w latach ubiegłych. I będzie w Buczku nie tylko truskawkowo! Dość wysoką cenę owoców osłodzić mają gwiazdy, jakie zjadą do Buczku. A będą to m.in. Kate Ryan, Enej i No Mercy z Marty Cintron'em.

 

Będzie też Discopolowanie oraz szereg imprez towarzyszących jak Truskawkowa Liga Piłkarska czy Truskawkowy Wyścig. Warto już teraz zaplanować sobie pierwszy wakacyjny weekend 24-25 czerwca i wybrać się do Buczku!

Od roku 2009 Święto Truskawki jest świętem wojewódzkim. W tym roku pod Patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Łódzkiego odbędzie się III Krajowe Święto Truskawki pn.: ”Buczkowska truskawka – marką województwa łódzkiego”. W imprezie plenerowej z roku na rok bierze udział coraz więcej ludzi. W ubiegłym organizatorzy doliczyli się 15 tysięcy osób z całego kraju i z zagranicy. Święto tego jakże smacznego owocu ma na celu przedstawić truskawkę w jak najlepszym świetle oraz poprzez zabawę zintegrować społeczeństwo. Jest to święto podsumowujące zbiory truskawek oraz przygotowane z nich produkty tj. dżemy, nalewki, ciasta, zupy itd. Gmina Buczek postrzegana jest jako jedno z większych „zagłębi truskawkowych” w Polsce, dlatego święto to stało się tradycją tej gminy.

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWakacyjne telegramy

Szef firmy wysyła telegram do pracownika. Szef jest skąpy, więc terść jest krótka: PPPPPPP W odpowiedzi otrzymuje telegram. Też krótki: DUPA
Po powrocie z wakacji szef zaprasza pracownika na dywanik...
- To ja pisze elegancko: Po Przyznaną Premię Proszę Przyjechać Pociągiem Pospiesznym, a Pan mi tu wulgaryzmy pisze!
- Ja? Wulgaryzmy? Ależ ja tylko odpisałem szefowi: Dziękuję Uprzejmie Przyjadę Autobusem.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u