Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wakacje - czas remontów w szkołach

Wakacje - czas remontów w szkołach

sieradzKilkanaście dni temu zakończył się rok szkolny, a to oznacza nie tylko dwumiesięczny okres wakacyjnej laby dla uczniów. W większości szkół, przedszkoli i innych placówkach oświatowych zaczęły się wakacyjne remonty.

 

Łącznie na remonty i inwestycje w placówkach oświatowych Sieradza przygotowano w budżecie blisko 650 tys. zł. Na wakacyjne prace remontowe w sieradzkich placówkach, które należą do najlepiej wyposażonych i zmodernizowanych tego typu obiektów w województwie łódzkim, miejscowy Urząd Miasta przeznaczył ponad 363 tys. zł. W ramach tej kwoty wykonane zostaną m.in. remonty dachów, korytarzy, malowanie sal, wymiana oświetlenia czy łazienek (szczegóły w załączniku)

Jak nas informuje Michał Sitarek z Referatu promocji UM w Sieradzu, magistrat wyda również w tym roku ponad 283 tys. zł na inwestycje w szkołach i przedszkolach. Blisko 50 tys. zł kosztować będzie przygotowanie dokumentacji projektowej modernizacji sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4. 125 tys. zł przeznaczyć będzie trzeba na nowe ogrodzenie przy Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8, gdzie w tym roku oddana została do użytku nowa sala gimnastyczna. W Szkole Podstawowej nr 1 za kwotę prawie 100 tys. zł przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, a w Szkole Podstawowej nr 9 zbudowana zostanie wiata na pojemniki śmieciowe.

Oczywiście we wszystkich placówkach oświatowych przeprowadzone będą drobniejsze naprawy, remonty, takie jak malowanie, czy drobne naprawy.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u