Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czwarty z kolei komendant Straży Powiatowej w Zduńskiej Woli???? Czemu służą te rotacje od stycznia br.?

Czwarty z kolei komendant Straży Powiatowej w Zduńskiej Woli???? Czemu służą te rotacje od stycznia br.?

strazStrażacy zawodowi ze Zduńskiej Woli nie chcą się wypowiadać publicznie, ale mają obawy co do dalszych losów powiatowej straży pożarnej, w której pracują, często z narażeniem zdrowia i życia. A te zmiany, o których jest głośno medialnie, raczej nie sprzyjają pracy w zduńskowolskiej jednostce! Choćby z tego powodu, że strażacy mają wiedzę, jak częste następują zmiany na stanowisku kierujących strażnicą i ich pracą.

Po dwóch miesiącach mają nowego komendanta! Czwartego od końca stycznia, a tak naprawdę od początku lutego. Statystycznie wychodzi, że każdy po Wiesławie Kopytku kierował strażą w Zduńskiej Woli po dwa miesiące. I niemal się zgadza z historią tej jednostki PSP! Od 1 sierpnia ma kolejnego szefa. To czwarty od czasu, kiedy na emeryturę przeszedł Wiesław Kopytek! St. bryg. Wiesław Kopytek był komendantem PSP w Zduńskiej Woli od lipca 2007 roku. W straży pożarnej służył od 1989 roku, gdy rozpoczął naukę w Szkole Głównej Pożarnictwa.

Jak podaje portal naszemiasto.pl, tym razem to Mariusz Rosiński został powołany do pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. Młodszy brygadier Mariusz Rosiński pełni obowiązki komendanta od kilkunastu dni. Jego zastępcą jest st. kpt. Łukasz Drzewiecki, który te same obowiązki pełnił od 1 czerwca. Mariusz Rosiński w zduńskowolskiej komendzie był wcześniej naczelnikiem wydziału operacyjno - prewencyjnego.

Po odejściu na emeryturę komendanta Wiesława Kopytka, w styczniu obowiązki powierzono najpierw Łukaszowi Drzewieckiemu, od kwietnia obowiązki pełnił bryg. Radosław Jadwiszczak, a od czerwca ponownie Łukasz Drzewiecki. Czy w straży coś się "pali", o czym nie wiedzą mieszkańcy? Czy też jedni się wypalili na stołkach i robią miejsca dla nowych?

Jack

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u