Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności „Aforyzmy, wiersze i anegdoty”- spotkanie autorskie z Marią Duszką

„Aforyzmy, wiersze i anegdoty”- spotkanie autorskie z Marią Duszką

dus1W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli 20 bm. gościła na spotkaniu autorskim Maria Duszka - poetka, animatorka kultury, założycielka i opiekunka Koła Literackiego „Anima” z Sieradza.

 

Z wrodzoną sobie skromnością poetka opowiadała o swoim życiu, sukcesach literackich, pasji pisania, inspiracjach. Zaprezentowała również swoje wiersze z tomików „Może się przyśnisz”, „Nieopisanie”, „Galeria Świat”. Opowiadała też innych tomikach poezji, których wydała dotychczas dziewięć. Utwory poetyckie Marii Duszki zostały przełożone na wiele języków, m. in. angielski, niemiecki, litewski i esperanto. Jej poezja jest refleksyjna, nastrojowa, płynąca prosto z serca z odpowiednim rytmem, oszczędna w środki wyrazu a przy tym o zaskakującej i dowcipnej puencie.

W spotkaniu zatytułowanym „Aforyzmy, wiersze i anegdoty” udział wzięli uczniowie Technikum Ekonomicznego i Reklamowego ZSZ nr 1 w Zduńskiej Woli oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Bonex”. Rozmowę na temat twórczości poetki prowadził Piotr Spottek, dziennikarz muzyczny i radiowy. Na zakończenie zaprezentowano pokaz slajdów z podróży Marii Duszki na Litwę.

(opr. MD)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u