Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pozytywne wskaźniki... bezrobocia

Pozytywne wskaźniki... bezrobocia

sieradzrynekBezrobocie kojarzy nam się źle, ale czasem z tym określeniem związane są dobre wiadomości. Szczególnie o tym, że spada... A własnie tak jest w Sieradzu, gdzie jeszcze kilka lat temu wskaźnik bezrobocia sięgał aż 15 procent!

Od grudnia 2015 r. z list zarejestrowanych bezrobotnych na terenie Sieradza ubyło blisko 900 osób. Dobra koniunktura na rynku pracy w stolicy regionu sieradzkiego przekłada się pozytywnie na statystyki bezrobocia w całym powiecie. W tymże grudniu Powiatowy Urząd Pracy w Sieradzu odnotował 2125 bezrobotnych mieszkańców miasta. Na koniec przedostatniego kwartału tego roku liczba zarejestrowanych bez pracy sieradzan spadła do 1226 osób.

To, że coraz więcej mieszkańców naszego miasta ma pracę, to konsekwentna realizacja obietnic wyborczych, poparta konskwentnymi działaniami samorządu. Robimy bardzo dużo, by miejsc pracy w naszym mieście przybywało. Dbamy nie tylko o sprowadzanie nowych inwestorów, ale także o tych już tutaj działających i pozytywny klimat wokół Sieradza – mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Jak informuje nas Michał Sitarek w Referatu Promocji UM w Sieradzu, kolejny rok może przynieść dalszy spadek bezrobocia, bowiem w mieście pojawią się nowe inwestycje. Dobra koniunktura na rynku pracy w stolicy regionu sieradzkiego, pozytywnie wpływa również na statystyki bezrobocia w całym powiecie. Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy, na koniec września 2017 r. stopa bezrobocia w powiecie sieradzkim wynosiła 6,1 proc. To piąty wynik w całym województwie łódzkim (dwa inne powiaty: bełchatowski i łowicki mają identyczne statystyki). Dla porównania na koniec września 2017 r. bezrobocie w powiecie zduńskowolskim wynosiło 7,8 proc., w wieluńskim 7,2 proc. a w łaskim 9,5 proc. Spośród 24 powiatów i miast na prawach powiatu województwa łódzkiego, najwyższe bezrobocie notowane jest w powiecie kutnowskim (9.9 proc.). Najlepiej sytuacja wygląda w powiecie skierniewickim (4,3 proc.). Bezrobocie, liczone dla całego województwa łódzkiego, na koniec września wynosiło 7,1 proc., zaś w całym kraju - 6,9 proc.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u