Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W Błaszkach znów gorąco! Grzeje burmistrz - słońce Błaszek...

W Błaszkach znów gorąco! Grzeje burmistrz - słońce Błaszek...

rajewskikJak donoszą regionalne media, zdaniem błaszkowskich samorządowców, duże zaniepokojenie wśród członków Komisji Rewizyjnej w Radzie Miasta i Gminy Błaszki wzbudziły rekordowe plany inwestycyjne burmistrza Błaszek, Karola Rajewskiego na 2018 rok. No i cieszące się sporą popularnością Błaszkowskie Noce. W związku z powyższym Komisja Rewizyjna planuje skontrolować skrupulatnie dotychczasową działalność burmistrza.

Zdaniem portalu blaszki,pl: "Nie ma co się dziwić, że radni ze zdumieniem przecierają oczy, bo choć rok 2017 jest dopiero trzecim rokiem urzędowania obecnego burmistrza, to budżet inwestycyjny na 2018 rok już przekroczy sporo ponad 4 miliony złotych! Co dziwne, zaniepokojenia Komisji Rewizyjnej nie wzbudzają zupełnie plany inwestycyjne poprzedniej władzy na 2015 rok, które niemal sięgnęły dna i było ich bardzo mało, tylko za kwotę 430 tysięcy złotych. W związku z powyższym burmistrz skierował (17 bm.) pismo do Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej o skontrolowanie kilku zadań inwestycyjnych i działań poprzedniego Burmistrza Gminy i Miasta Błaszki.

Burmistrz chce, żeby radni sprawdzili, czy środki publiczne były wydawane celowo, oszczędnie i z zachowaniem zasady uzyskiwania najlepszych efektów. Do kontroli na 2018 rok burmistrz wskazał następujące inwestycje: „Rozbudowa strażnicy OSP w Zawadach” za kwotę 312 653, 39 zł, „Podniesienie walorów estetycznych i funkcjonalnych wsi Kamienna – Wieś poprzez modernizację Wiejskiej Świetlicy Środowiskowej i budowę ciągu pieszego oraz miejsc postojowych przy boisku sportowym” za kwotę 866 664, 27 zł, „Budowa wiejskiej świetlicy środowiskowo – rekreacyjnej w Sędzimirowicach” za kwotę 433 068, 75 zł, „Podniesienie jakości życia lokalnej społeczności oraz poprawa estetyki centrum wsi poprzez remont pokrycia dachu i elewacji na budynku Świetlicy Wiejskiej w Brończynie” za kwotę 90 488, 09 zł oraz „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Błaszki” za kwotę 663 191,60 zł. Burmistrz poprosił również o skontrolowanie wydatków na organizowane przez poprzednią władzę „Dożynki Gminne” w latach 2010 – 2014.

Miejmy nadzieję, że kontrola tych inwestycji i działań poprzedniej władzy, będzie pomocna przy rzetelnej ocenie pracy obecnego burmistrza." KaMiS

źródło: blaszki.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyAnegdota teatralna o polskiej polityce

W jednym z warszawskich teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów, więc szybko podszedł do nie strażak i powiedział: - Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić!. A Jędrusik, jako Jędrusik, z wdziękiem odparła: - Odpier... się, strażaku! Ten oniemiał, strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny Jędrusik tylko Barbara Rylska. Jednak strażak tego nie zauważył, bo oczy zaszły mu bielmem z wściekłości. Krzyknął do Rylskiej: - Ja też potrafię przeklinać, ty ku...o stara! Kompletnie zdumiona pani Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu, i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: - A pan jest c...j! Przy czym strażak na posterunku też już był inny. Więc tak wygląda życie polityczne w naszym kraju... Tę anegdotę opowiadał wielki polski aktor, Gustaw Holoubek.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u