Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Posiadał broń bez zezwolenia. Teraz odpowie przed sądem

Posiadał broń bez zezwolenia. Teraz odpowie przed sądem

policjaAktem oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie z powiatu wieluńskiego Prokuratura Rejonowa w Wieluniu zakończyła śledztwo dotyczące nielegalnego posiadania broni i amunicji, którą znaleziono 9 września 2017 roku w miejscu zamieszkania wspomnianego Mariana O. Zgodnie z art. 263 § 2 kk przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do lat ośmiu jest posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej lub amunicji.

- Przeprowadzone działania minersko-pirotechniczne, oględziny miejsca oraz badania broni i badania z zakresu balistyki potwierdziły, że zatrzymany u podejrzanego karabinek jest bronią szczególnie niebezpieczną w rozumieniu ustawy z dnia 21 maja 1999 roku o broni i amunicji. Ujawnione blisko 3.000 sztuk nabojów wypełnia definicję amunicji. Podejrzany przyznał się do zarzutów oraz wskazał na hobbystyczne zainteresowania balistyczne - informuje Jolanta Szkilnik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

Przypomnijmy, że mężczyzna wpadł na targowisku miejskim w Wieluniu. Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą wydziału kryminalnego wieluńskiej komendy dowiedzieli się, że handluje się tam "lewym" tytoniem oraz alkoholem. Podejrzenia potwierdziły się 9 września ubiegłego roku, kiedy policjanci z Wielunia wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi skontrolowali wówczas jeszcze 51-latka i znaleźli u niego kilogram tytoniu oraz alkohol w butelce bez polskich znaków akcyzy. W trakcie dalszych działań zabezpieczono jeszcze blisko 65 kg tak zwanej krajanki tytoniowej, ponad 20 litrów alkoholu bez akcyzy oraz urządzenie do produkcji wysokoprocentowego alkoholu. Wartość tytoniu i alkoholu została oszacowana na 44 tys. zł, natomiast straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wynoszą 51 tys. zł.

W trakcie przeszukania garażu podejrzanego policjanci znaleźli także broń palną długą z tłumikiem oraz amunicję. Zabezpieczono blisko 3 tysiące sztuk amunicji różnego rodzaju. Część była ukryta w... ulu znajdującym się w ogrodowej pasiece (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5749-lew-amunicj-trzyma-w-ulu-a-wpad-na-wieluskim-targowisku). Na posiadanie broni palnej 52-latek nie posiadał stosownego zezwolenia. Ponadto mężczyzna przechowywał 17 sztuk broni długiej pneumatycznej. Policjanci zabezpieczyli także pieniądze w kwocie 123 tys. zł oraz 2,5 tys funtów brytyjskich. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma trafić na wokandę pod koniec lutego.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u