Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Reprodukcja obrazu słynnego artysty na płytach Ceramiki Tubądzin

Reprodukcja obrazu słynnego artysty na płytach Ceramiki Tubądzin

UMot_Stefan_Brajter_1Wkrótce podwórko przy ulicy Więckowskiego 4 w Łodzi przypominać będzie prawdziwe dzieło sztuki. Korzystając z projektu Urzędu Miasta Łodzi - „Miasto Kamienic” - elewację kamienicy ozdobi obraz wybitnego artysty – Wojciecha Siudmaka pt. „Narodziny Dnia”. Jest to światowa premiera dzieła, które powstało specjalnie z myślą o przeniesieniu na płyty ceramiczne. Docelowo projekt ma pojawić się na gresach wielkoformatowych Ceramiki Tubądzin, które łącznie zajmą powierzchnię około 400 metrów kwadratowych.

 

Wojciech Siudmak z Wielunia to artysta, rzeźbiarz oraz malarz, który jest uważany za czołowego przedstawiciela realizmu fantastycznego. Jego dzieła są rozpowszechniane na całym świecie i wykorzystywane jako okładki płyt i książek. Stały się symbolami graficznymi tak prestiżowych imprez jak festiwale filmowe w Cannes, Montrealu i Paryżu. Teraz jedną z prac artysty będą mogli podziwiać także łodzianie. Obraz zostanie przeniesiony na trzy ściany budynku, a cały proces będzie prowadzony w ścisłej współpracy i pod nadzorem autora dzieła.

- Jako jedyna firma w kraju dysponujemy technologią pozwalającą produkować gresy w rozmiarze sięgającym nawet 120 x 240 cm, które mogą być montowane na elewacji. Ceramika Tubądzin współpracuje z Wojciechem Siudmakiem od dwóch lat i będzie to kolejna realizacja jego dzieł na płytach ceramicznych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zaawansowanych urządzeń zdobniczych i druku cyfrowego, którymi dysponujemy w nowej fabryce - informuje Joanna Nowak, projektant wzornictwa Ceramiki Tubądzin.

Ceramika Tubądzin to jeden z liderów na rynku płytek ceramicznych w Polsce, firma z ponad 35-letnią historią. Pod koniec 2016 roku uruchomiła w Sieradzu najnowocześniejszą w tej części Europy fabrykę, pozwalającą produkować pierwsze polskie gresy wielkoformatowe. Imponujący rozmiar płyt i doskonałe parametry pozwalają na montowanie ich nie tylko wewnątrz budynków, ale również na elewacjach. Możliwości nowej fabryki pozwalają na realizację naprawdę indywidualnych pomysłów, które przelane na płytkę ceramiczną dają architektom szansę na poprawę wizerunku polskich miast. Gotowy projekt powinien być ukończony jeszcze w tym roku.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksyjna przygoda u dentysty

Siedziałam w poczekalni u dentysty, do którego przyszłam po raz pierwszy. Z nudów rozglądałam się. Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego imię i nazwisko. Wtedy przypomniał mi się wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym imieniu i nazwisku, który chodził ze mną do tego samego liceum jakieś 30 lat temu.
Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam?
Jednak kiedy go zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli.
Ten prawie łysy facet z siwymi włosami, wydatnym brzuszkiem i twarzą pełną zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolegą ze szkoły.
A może jednak? Po tym, jak mi przejrzał zęby, zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do XXVI LO.?
Tak. Owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się.
A w którym roku Pan zdawał maturę? - zapytałam.
- W siedemdziesiątym czwartym. A dlaczego Pani pyta?
- Ach, to Pan był w mojej klasie! - powiedziałam zachwycona.
Wtedy dentysta zaczął mi się uważnie przyglądać.
Po chwili ten grubawy, pomarszczony staruszek zapytał:
- A czego Pani uczyła?...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u