Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co? Gdzie? Kiedy? W Sieradzkiem od 9 do 16 lutego

Co? Gdzie? Kiedy? W Sieradzkiem od 9 do 16 lutego

grey_0W ten weekend kończą się ferie dla uczniów szkół województwa łódzkiego. Zima nie rozpieszcza, choć można poszusować na łyżwach po sztucznych lodowiskach w Wieluniu i w Sieradzu. Imprez na ten czas niewiele. O nich poniżej i na plakatach.

 

 

SIERADZ

Piątek, 9 luty. Kino TEATR Sieradzkiego Centrum Kultury, film amerykański ,,Nowe oblicze Greya''. Początki seansów: godz.15.15, 17.30. 20. Bilety w cenie 18 zł.

Sobota, 10 luty. Sala C Starostwa Powiatu Sieradzkiego, godz. 20. Bal charytatywny, na który zapraszają członkowie Społecznego Komitetu ,,Sieradzanie dla Ziemi Sieradzkiej. Całkowity dochód z balu przeznaczony jest na organizowanie warsztatów dla dzieci w Sieradz.

Sobota, 10 luty. Klub ,,Przechowalnia'' zaprasza na godz.21 na koncert duetu Olżewski & Świtała Pojekt. Na skrzypcach i gitarze elektrycznej zabrzmią znane utwory muzyki pop i rock w improwizujących ,utrzymanych w jazzowym i funkowym klimacie aranżacjach.

Sobota, 10 luty. Mecz III ligi piłki siatkowej ULKS MOSiR Sieradz – Juvenia Rawa Mazowiecka, godz. 18 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10.

Niedziela, 11 luty. Koncert Jubileuszowy Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieradzu, godz. 19 w Teatrze Miejskim w Sieradzu.

Poniedziałek, 12 luty. Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza do Teatru Miejskiego w Sieradzu na spektakl pt. ,,O niespodziewanych gościach z nieba i wojowaniu o dusze Heroda". Wystąpią członkowie Zespołu Tanecznego Ziemia Sieradzka. Cały dochód zebrany podczas tego wydarzenia zostanie przeznaczony na dofinansowanie warsztatów artystycznych dzieci i młodzieży. Koszt biletu to 10 zł. Początek o godzinie 17.30.

Wtorek, 13 luty. Po raz czwarty na scenie Teatru Miejskiego wystąpią najlepsi wokaliści i zespoły taneczne ze Spółdzielczego Domu Kultury w Sieradzu. Gwiazdą rewii będzie Studio Tańca Arabeska ze Zduńskiej Woli, które zaprezentuje specjalne taneczne show. Początek o godz. 17.30.

Środa, 14 luty. Koncert Wiedeński w Teatrze Miejskim w Sieradzu. W programie najwieksze przeboje Johanna Straussa w wykonaniu wybitnych artystów polskich scen muzycznych. Od godz. 19.

Czwartek, 15 luty. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. O godz. 10 w Wypożyczalni dla Dorosłych otwarta zostanie wystawa ,,Kultowe auta PRL-u''. To ze zbiorów Weroniki Legacz, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, ktora od dzieciństwa zbiera modele samochodów z czasów PRL-u. Jej kolekcja liczy już ponad sto modeli. Wystawę będzie można ogladać do końca marca.

Piątek, 16 luty. Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby WSPÓLNE POLE WIDZENIA Izabeli Kity i Andrzeja Brzegowego. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18.00 w Galerii Sztuki BWA przy ul. Kościuszki 3. Wystawa będzie czynna do 9 marca br.

BŁASZKI

Sobota 10 luty. Centrum Kultury w Błaszkach zaprasza w godz. 10-13 na warsztaty ,,Plastyczne origami'', w programie m.in. nauka rzeźbienia w glinie oraz wykonywania zabawek i ozdób z papieru.

ŁASK

Piątek 9 luty. Premiera spektaklu w Łaskim Domu Kultury. Teatr im. J.R. Sarosieka zaprasza na godz. 18 na premierę spektaklu pt.,,Kobiety których nie ma'', przedstawienie według tekstów Agnieszki Osieckiej.

UNIEJÓW

Poniedziałek 12 lutego. W Urzędzie Miasta o godz. 14.30 odbędzie się spotkanie, podczas którego marszałek Witold Stępień oraz Jolanta Zięba-Gzik z Zarządu WŁ przekażą burmistrzowi Uniejowa umowy wybranych do dofinansowania projektów unijnych. Dokumenty dotyczą m.in. budowy tężni solankowej wraz z pijalnią wody termalnej, utworzenia parku tematycznego Farma Alka i rozbudowy kompleksu basenowego. Dofinansowanie otrzymał też projekt „Spycimierski Gród atrakcją turystyki kulturowej i ludowej Uzdrowiska Uniejów”

Po przekazaniu umów unijnych marszałkowie wręczą certyfikat – podziękowanie za zaangażowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Otrzyma go Piotr Kozłowski, autor wybranego do realizacji projektu „Splątani miłością do muzyki. Będzie to cykl warsztatów wokalno-instrumentalnych, których efektem będą trzy koncerty 60-osobowej grupy wokalnej ze znanymi i popularnymi artystami. Celem jest wykształcenie umiejętności współpracy utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży z trzech gmin powiatu poddębickiego (Uniejów, Zadzim, Wartkowice).

WARTA

Sobota 10 luty. Warckie Centrum Kultury od godz. 9 EVENT WARTA GAMING 2018, XVIII Edycja League of Legends. Wpisowe 125 za drużynę. Ilość miejsc ograniczona.

WIELUŃ

Niedziela 11 luty. Koncert Katarzyny Groniec „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej'', godz. 18 w Kino-Teatrze SYRENA. Bilety cenie: 85 zł normalny/65 zł ulgowy, 30 zł rabatowy (dla posiadaczy biletów na Spotkania Jazzowe w cenie 60 zł) w kasie Kino-Teatru SYRENA i na stronie Bilety 24.

ZDUŃSKA WOLA

Sobota, 10 luty. Mecz III ligi piłki siatkowej MKS Zduńska Wola – Stal Głowno, godz. 18.30, hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Wileńskiej 3.

Sobota, 10 luty. Mecz I ligi tenisa stołowego IKS Start Zduńska Wola – ZKS Zielona Góra. Początek o godz. 16.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u