Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Na szczęście, rowerzysta przeżył

Na szczęście, rowerzysta przeżył

policja2Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Wieluniu na ul. Fabrycznej na drodze dla rowerów. W wyniku zdarzenia 14- letni rowerzysta z obrażeniami ciała przewieziony został do wieluńskiego szpitala. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze, zarówno do kierujących samochodami jak i rowerzystów.

Do zdarzenia doszło 22 czerwca około godz. 13.25. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policyjnych, kierujący samochodem Renault Kangoo 43- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego jechał ul. Fabryczną i wykonywał manewr skrętu w lewo. Podczas tego manewru zderzył się z 14- letnim rowerzystą, który jechał drogą dla rowerów wzdłuż ul. Fabrycznej. W wyniku zdarzenia 14- latek z obrażeniami ciała przewieziony został do wieluńskiego szpitala.

Policjanci apelują do kierujących o zwracanie szczególnej uwagi na rowerzystów w trakcie jazdy. W związku z rozpoczęciem się wakacji na drogach pojawiło się więcej nastoletnich rowerzystów. Bierzmy to pod uwagę przejeżdżając przez obszar zabudowany, jak i poza nim. Pamiętajmy, że każde zderzenie pojazdu z niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego czyli pieszym lub rowerzystą, nawet z małą prędkości kończy się dla niego obrażeniami ciała.

Do rowerzystów policjanci zwracają się z apelem o przestrzeganie podstawowych przepisów ruchu drogowego. W przypadku nastoletnich rowerzystów pamiętajmy, że to na rodzicach spoczywa ciężar podjęcia decyzji, czy dziecko pomimo posiadania karty rowerowej jest na tyle odpowiedzialne, aby samodzielnie i bezpiecznie poruszać się po drodze publicznej.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u