Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 8 DO 14 LISTOPADA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 8 DO 14 LISTOPADA

1SIERADZOd czwartku 8 listopada do sylwestra dzieli nas tylko 50 dni! A zanim żegnać będziemy 2018 rok przed nami jeszcze wyjątkowe dni. Związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. I to z całkiem wiosenną, nie zwyczajową dla listopada aurą. Bo temperatura w najbliższe dni, co najmniej do wtorku nie powinna zejść w ciągu dnia w regionie poniżej 13 stopni Celsjusza! W Sieradzkim odbywać się będą uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie braknie też koncertów, biegów niepodległościowych oraz wystaw. Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? Szczegóły poniżej oraz na plakatach.

 

SIERADZ

8 - 16 listopada. Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz zaprasza na WARSZTATY HAFTU SIERADZKIEGO, organizowane w ramach programu „Mikrogranty w Łódzkiem”. "Nie zgadzamy się z postrzeganiem tradycyjnego rękodzieła jako reliktu przeszłości, dlatego pragniemy pokazać haftowanie jako ciekawą formę spędzania czasu wolnego - atrakcyjną alternatywę, dającą wiele satysfakcji, pozwalającą się zrelaksować i wyciszyć. Chcemy zachęcać również do łączenia tradycji ze współczesnością poprzez nanoszenie tradycyjnych wzorów na przedmioty codziennego użytku, przede wszystkim ubrania i dodatki, aby wzory te stały się obecne w naszej codziennej przestrzeni." Warsztaty przeznaczone są dla mieszkańców miasta Sieradz, którzy ukończyli minimum 15 lat. Podzielone będą na dwie części i odbędą się w dwóch grupach. Poprowadzić je będzie twórczyni ludowa, Kazimiera Balcerzak. Ponadto dla każdej z grup pierwsze warsztaty rozpocznie wstęp teoretyczny, który zaprezentuje pan Paweł Kieroń.

Zajęcia dla grupy I
8 listopada – część 1.
16 listopada – część 2.
Miejsce: Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18)
Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/340191733408314/

Zajęcia dla grupy II
9 listopada – część 1.
15 listopada – część 2.
Miejsce: ESESEMKA, ul. Bohaterów Września 61 PH.
Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/331556624295107/
Zapisy: 43 677 72 14, INFO: 511 457 144

Po zakończeniu całego cyklu warsztatów zorganizowana zostanie wystawa prac oraz konkurs. Osoby oglądające wystawę będą mogły oddać głos na pracę, która spodoba im się najbardziej, a praca, która uzyska najwięcej głosów zostanie nagrodzona podczas oficjalnego finisażu. Po zakończeniu wystawy uczestnicy otrzymają swoje dzieła na własność. Organizator zapewnia wszystkie materiały niezbędne do wykonania pracy artystycznej. Każdy z uczestników zobowiązany będzie do uczestniczenia w obydwu częściach zajęć i wykonania pracy artystycznej oraz pozostawienia jej organizatorom w celu przeprowadzenia wystawy powarsztatowej w Centrum Informacji Kulturalnej. Po wykonaniu pracy artystycznej – zwrotu pozostałych materiałów i akcesoriów.

9 listopada, o godzinie 18 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu przy ul Jana Pawła II 48. Uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej zapraszają na koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W programie utwory polskich kompozytorów między innymi Chopina, Moniuszki, Paderewskiego i Wieniawskiego.

9 - 14 listopada, Kino Teatr: godz. 17:00 – Planeta Singli 2, godz. 19:30 – Planeta Singli 2 Bilety w cenie: normalny 17 zł , ulgowy 15 zł do kupienia w kasie SCK lub online na scksieradz.pl.

10 listopada. W gody. 10.30 - 13 Bieg Ulicami Sieradza dla uczczenia 100-lecia Niepodległości. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Prezydenta Sieradza Pawła Osiewały. Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu Stowarzyszenie Grupa Biegowa „Sieradz Biega”.Ambasador Biegu: Artur Kozłowski - zawodnik MULKS MOS Sieradz, maratończyk i biegacz długodystansowy. Olimpijczyk z Rio de Janeiro, dwukrotny Mistrz Polski w Maratonie, zwycięzca Orlen Warsaw Marathon 2016, wielokrotny mistrz i medalista Mistrzostw Polski w półmaratonie, biegu na 10 km i na 5 km.
W ramach imprezy zaplanowano dwa biegi:
- bieg młodzieżowy (13-16 lat) na dystansie 1 km /jedna pętla/ START – pl. Wojewódzki – ul. Kościuszki, ul. Ogrodowa, ul. Krótka, ul. Rynek, ul. Rycerska, ul. Żwirki i Wigury – pl. Wojewódzki META
- bieg główny (od 17 lat) na dystansie 5 km /jedna pętla/ START - pl. Wojewódzki – ul. Piłsudskiego – Al. Pokoju – Zajęcza – ul. Targowa – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Olendry Duże – ul. Opłotki – ul. Wierzbowa – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Podrzecze, ul. Podzamcze – ul. Zamkowa– ul. Rynek – ul. Rycerska – ul. Żwirki i Wigury – pl. Wojewódzki META

11 listopada o godz. 16 na sieradzkim Rynku, "Spotkanie z historią i pieśnią". Będzie koncert w wykonaniu PSM I stopnia w Sieradzu (ze wspólnym śpiewaniem) - "Zaśpiewajmy bohaterom w takt wolności"; gra miejska i konkursy z nagrodami, a także pierwszy publiczny pokaz listy z nazwiskami sieradzan, którzy walczyli w kampanii wrześniowej w 1939 r.
PROGRAM:
16.00 – 19.00
- warsztaty, spotkania, wystawy
- konkursy z nagrodami – Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu
- „Bohaterowie sieradzkiej ziemi” – spotkanie z detektywami pól bitewnych: Maciejem Milakiem, Robertem Kielkiem i Wojciechem Józefiakiem/pokaz munduru wojskowego
- historyczna gra planszowa i puzzle - ZHP
- wystawa sprzętu strażackiego OSP
- pokaz sprzętu służby więziennej
- wystawa fotograficzna
- grochówka.
Wcześniej, bo o godz. 10.30 rozpoczną się oficjalne obchody Dnia Niepodległości: Msza w Bazylice Mniejszej, uroczystości pod pomnikiem Piłsudskiego i Bieg Niepodległości.

14 listopada. PSM w Sieradz. Kolejny koncert muzyki jazzowej z cyklu „Poliż Jazz” w szkole muzycznej w Sieradzu. Tym razem najpopularniejsze standardy jazzowe zaprezentuje Trio Jazzowe w składzie Piotr Biskupski, Karol Szymanowski i Paweł Krasiński. Dr hab. Piotr Biskupski, profesor nadzwyczajny, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. J. Zgodzińskiego. Laureat nagród indywidualnych konkursów jazzowych / Złota Tarka, Jazz nad Odrą/ Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej: Z. Namysłowski, W. Karolak, T. Szukalski, a ponadto z R. Rossem, M. Hendrix, D Brown, B. Molenhofem, S Weinert. Od wielu lat współtworzy większość projektów artystycznych W. Nahornego, J. Strobla, M. Bogdanowicza. Często zapraszany jest do współpracy przez wykonawców różnych gatunków muzycznych. Jest poszukiwanym muzykiem studyjnym. Nagrał ponad 30 płyt. Jest bardzo wysoko cenionym pedagogiem. Prowadzi klasę perkusji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie jest adiunktem. Wykłada na licznych kursach perkusyjnych i jazzowych. Propaguje muzykę jazzową w cotygodniowej autorskiej audycji „ Jazz po północy” na antenie rozgłośni Polskiego Radia PIK. Aktywnie pisuje artykuły do fachowych pism muzycznych min. Top Drummer i Muzyk. Odznaczony medalem za szczególne osiągnięcia dla kultury narodowej Gloria Artis.
Dr hab. Karol Szymanowski, profesor nadzwyczajny – czołowy polski wibrafonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog. Studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa (dyplom z wyróżnieniem). Jest autorem sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie, która umożliwia prezentację gatunków muzycznych wcześniej dla wibrafonistów niedostępnych. Walory nowej techniki wykorzystuje zarówno w utworach na zespoły kameralne (duety, tria) jak i symfoniczne. Ponadto jest pomysłodawcą rozszerzenia skali wibrafonu poprzez połączenie go z najniższą oktawą marimby, co – dzięki współpracy z francuską firmą Bergerault – zaowocowało powstaniem instrumentu Bass Vibe. Paweł Krasiński - multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie perkusji dr.hab. Piotra Biskupskiego. Dodatkowo doskonalił swoje umiejętności na międzynarodowych kursach pod okiem i.in. Bennego Greba, Thomasa Langa, Marka Forda, Dava Samuelsa, Davida Friedmana, Johna Becka, Skippa Hydena. Posiada bogatą praktykę sceniczną głównie jako perkusista oraz basista. Koncertował solo, a także w różnych zespołach kameralnych grających muzykę klasyczną, jazzową czy rockową na terenie całej Polski oraz poza nią. Dodatkowo zajmuje się kompozycją i aranżacją oraz prowadzi warsztaty muzyczne. Nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia, Towarzystwie Muzycznym Fermata w Sieradzu oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Koncert odbędzie się 14 listopada (środa) o godzinie 18 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48. Organizatorem koncertu jest PSM i Towarzystwo Muzyczne FERMATA. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie szkoły w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 18.

WIELUŃ

8 - 14 listopada. Kino Syrena. Pełny repertuar na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2018/07/repertuar-syreny

8 listopada. Wieczór z Niepodległą, godz. 16.30, I LO.

9 listopada. Koncert dla Niepodległej, godz. 11, hala sportowa w Wieluniu.

10 listopada. Godz. 9. Młodzi Patrioci, o godz. 9, Podwale.

10 listopada. Muzeum Ziemi Wieluńskiej, od godz. 17, wystawa "Co mi w duszy gra".

WIERUSZÓW

8 - 14 listopada. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

SZADEK

10 listopada.. II Przegląd Piosenki Patriotycznej, MGOK w Szadku, od godz. 13. Dodatkowe informacje na stronie internetowej: http://mgokszadek.naszgok.pl/ogloszenia-2/n,przeglad-piosenki-patriotycznej-matecznik-1

11 listopada. Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Od godz. 13 w hali szkoły w Szadku. Szczegóły na plakacie.

ZDUŃSKA WOLA

8 - 14 listopada. Kino Ratusz, pełny repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

8 listopada. Kolejne wydarzenie związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Promocja książki pt. „Społeczeństwo i dzieje ziem powiatu zduńskowolskiego w walce o niepodległość”. Pozycja została wydana staraniem Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli. Książką ukazała się pod redakcją Jarosława Stulczewskiego. Spotkanie promocyjne odbędzie się w sali kameralnej zduńskowolskiego „Ratusza”. Początek o godz. 17.

8 - 14 listopada. Z okazji przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zorganizowała ekspozycję tematyczną zatytułowaną „Stulecie Niepodległości”. Wystawa przygotowana na podstawie materiałów historycznych, składa się z 14 plansz które ilustrują i opisują wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku, sylwetki wybitnych Polaków tamtego okresu oraz książki nawiązujące do ducha polskiej wolności znajdujące się w zbiorach biblioteki. Wystawa prezentowana będzie w Saloniku wystawowym Biblioteki do 21 listopada w godzinach otwarcia placówki przy ul. Łaskiej 12.

10 listopada Dom Kultury LOKATOR, godz. 18.30. Wieczór autorski z Witoldem Świątczakiem i Markiem Smugą.

11 listopada. VII Powiatowy Bieg Niepodległościowy. Od godz. 13 z placu Wolności w Zduńskiej Woli. Pobiegną uczestnicy wzdłuż ul. Kościelnej, ul. Widawskiej, dalej drogą aż do Zapolic. Meta wyznaczona została przy pomniku upamiętniającym niepodległość Polski w Strońsku. Do pokonania zawodnicy będą mieli dystans 10 km. Zaplanowano także bieg rodzinny. Dzieci będą miały do przebiegnięcia trasę wyznaczoną na pl. Wolności wokół Ratusza. Do udziału w biegu można zapisywać się do 8 listopada. Obowiązuje opłata startowa w wysokości 35 zł, dla dzieci bezpłatnie. Szczegóły i regulamin na: --> http://rajsportactive.pl/zapisy/powiatowy-bieg-niepodleglosci

11 listopada. Godz. 10, hala SP nr 7, Otwarty Turniej tenisa stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada. Godz. 18. Spektakl "Wola Niepodległej". Scenariusz: Tomasz Stolecki. Opieka historyczno-merytoryczna, kostiumy: Tomasz Polkowski. Reżyseria: Edyta Kulda i Zbyszek Rudecki. Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz, pl. Wolności 26. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki (rezerwacja i potem odbiór w kasie Ratusza).

13 listopada. Godz. 16. ZCI Ratusz, Sploty Teatralne II edycja "Naprawdę jaka jesteś...".

ŁASK.

10 listopada. Godz. 19. Od nocy do nocy - Koncert Joanny Aleksandrowicz.

11 listopada. Godz. 18, Kufer Pamięci Narodowej. Spektakl teatralny w wykonaniu grupy teatralnej "Pospolite Ruszenie" pt.: "Kufer Pamięci Narodowej". Grupa "Pospolite Ruszenie" istnieje w ŁDK już ponad 25 lat. W jej skład wchodzą głównie uczniowie I LO w Łasku. Nad "Pospolitym" czuwa od samego początku Ela Wojtacka - Ślęzak. Repertuar grupy to głównie spektakle o charakterze patriotycznym. Autorem scenariuszy jest Zdzisław Wegenko - opiekun grupy literackiej "Na Progu". Ten spektakl będzie wyjątkowy z dwóch względów: Po pierwsze, został przygotowany specjalnie z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. A po drugie, będzie to ostatni spektakl w wykonaniu legendarnej grupy teatralnej "Pospolite Ruszenie".

11 listopada, Łaski Dom Kultury, godz. 18, Galeria z Fortepianem, otwarcie wystawy fotografii Kamili Rosińskiej.

UNIEJÓW

10 listopada. I Otwarty Marsz Nordic Walking na dystansie 1918 m., Godz. 10. Start przy Szkole Podstawowej w Uniejowie.

10 - 11 listopada. Znakomita artystka, znana przede wszystkim z występów w kabarecie Hrabi oraz w programie telewizyjnym „Spadkobiercy” – Joanna Kołaczkowska, odwiedzi Uniejów. Zapowiadają się ciekawe warsztaty! Warsztaty są częścią projektu pt. „SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI”, finansowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2018 rok. Realizacja projektu to efekt wspólnych działań mieszkańców trzech gmin: Uniejowa, Wartkowic oraz Zadzimia. Uczestnikami projektu są utalentowani uczniowie ze szkół podstawowych z tych gmin. Stawkę 60 osób uzupełniają niepełnosprawni, utalentowani artyści korzystający ze wsparcia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie. Pierwsza część projektu zakończyła się 16 czerwca koncertem z zespołem Raz Dwa Trzy przy uniejowskim zamku. Efektem drugiej części warsztatów będą dwa koncerty. Pierwszy 1 grudnia w Wartkowicach oraz 15 grudnia w Zadzimiu. Zajęcia wokalne z grupą prowadzą: Danuta Pydyńska (choreografia), Andrzej Czechowicz, Dorota Sowińska, Magdalena Derlacz , Marta Kozanecka, Anna Marciniak i Renata Klimczak (próby sekcyjne), Martyna Kaźmierczak (multimedia). Grupie towarzyszą lokalni instrumentaliści: Marcin Jaśkiewicz (gitara), Bartosz Wroniszewski (perkusja), Łukasz Mosiagin (gitara basowa), Maksymilian Milczarek (puzon) oraz Maciej Janecki (instrument klawiszowy). Projekt koordynuje Mirosław Madajski (trąbka, prowadzenie warsztatów wokalno – instrumentalnych). Partnerami projektu są: Uniejów Uzdrowisko Termalne, Gmina Wartkowice, Gmina Zadzim oraz PGK TERMY Uniejów Sp. z o.o. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Witold Stepień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Józef Kaczmarek – Burmistrz Uniejowa, Piotr Kuropatwa – Wójt Gminy Wartkowice, Krzysztof Woźniak – Wójt Gminy Zadzim.

11 listopada. 100-lecie Niepodległości Polski. Samorząd gminy Uniejów zaprasza do udziału w niedzielnych uroczystościach Święta Niepodległości.
- Obchody rozpocznie o godz. 11.40 zbiórka przy Domu Harcerza, skąd biało-czerwony korowód przemaszeruje na Rynek, opleciony wokół ręcznie tkaną flagą. Tam o godz. 12, w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”, zabrzmi „Mazurek Dąbrowskiego” w wykonaniu wszystkich zebranych!
- O godz. 12.15 w Kolegiacie zostanie odprawiona Msza Św. za Ojczyznę, po której wykonane zostanie wspólne, pamiątkowe zdjęcie uczestników.
- Na godzinę 13.00 zaplanowano główne uroczystości przy Pomniku Bohaterów Września 1939 r. i prezentację utkanej biało-czerwonej wstęgi, która oplecie Rynek. Tu również, a potem obok Zamku wykonane zostanie wspólne zdjęcia na pamiątkę rocznicy. Organizatorzy zwracają się do mieszkańców gminy: Jeżeli posiadacie biało-czerwone, białe lub czerwone elementy ubioru – czapki, szaliki, kapelusze, bluzy – koniecznie zabierzcie je ze sobą w niedzielę!

SPYCIMIERZ

11 listopada. Koncert patriotyczny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, teren wokół kościoła. Godz. 12.

CZŁOPY, STARORZECZE "KACZKA"

11 listopada Godz. 6. Turniej Spławikowy na 100-lecie odzyskania Niepodległości.

KaMi S

Już wkrótce:

- ŁASK. 21 listopada. Sztuki Piękne - koncert. ŁDK. Godz. 19. Bilety w ceni 30 zł już do nabycia. „Sztuki Piękne” to pełen kobiecego uroku program muzyczno-kabaretowy w wykonaniu: Agnieszki Kłosiewcz, Kamili Szalińskiej-Bałwas, Aleksandry Świdzińskiej, Justyny Meliszek. Czeka na Was ponad godzinny program pełen połączenia muzyki klasycznej i filmowej z jazzem i popularną muzyką pop. Artystki przechodzą od najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej po hity współczesnych czasów. Zatem obok Bethovena i jego 5 symfonii usłyszą Państwo niebanalne wykonanie Shape of U Eda Sheerana, a wszystko przeplatane zabawnymi gagami i wybornym dowcipem. Codzienne kobiece obowiązki domowe, ciągła walka z dążeniem do perfekcyjnej sylwetki i oczywiście rozterki miłosne - to tematy, które Panie użyły do stworzenia swego rodzaju osobliwej terapii muzyką i śpiewem. Z tej niezwykłej mieszanki eskalacji uczuć i spirali emocji powstał NOWY groteskowy program „Sztuki Piękne”.

- ZDUŃSKA WOLA. 16 listopada.. Kabaret Nowaki od dekady bawi fanów dobrej rozrywki. Niezliczone spektakle i programy telewizyjne to doświadczenie, które pozwala na określenie Nowaków mianem ekspertów w dziedzinie śmiechu i żartu. Świętując swój jubileusz Nowaki wyruszają w zupełnie nową przygodę, w którą zabiorą ze sobą publiczność. Nowe perypetie znanych już postaci. Ulubieni bohaterowie w absolutnie zaskakujących sytuacjach - pani Krystyna i Martynka, a także inne nieznane jeszcze wcielenia Ady Borek. Wraz z Kamilem Pirógiem i Tomkiem Marciniakiem w premierowym programie pokażą wszystkie kabaretowe oblicza, które zaskoczą nawet tych, którzy myślą, że znają Nowaków na wylot. Przeżyj kabaretowy koniec świata! Bilety w cenie 65 zł.

- SIERADZ. 17 listopada. Godz. 17. KONCERT Piotra Machalicy „Mój ulubiony Młynarski” podczas XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu „Przebój Mamy i Taty”. Bilety w cenie: 50 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl).

- SIERADZ. 18 listopada. Godz. 16. Seans dla Seniorów pt. „Do zakochania jeden krok". Bilety w cenie 12 zł, dla pozostałych widzów bilety w cenie 15 zł. w kasie SCK. "Do zakochania jeden krok" - zdecydowanie najprzyjemniejsza komedia na poprawę humoru!

- BŁASZKI. Burmistrz Błaszek Karol Rajewski oraz Centrum Kultury w Błaszkach zapraszają na ogólnopolski turniej w trikach piłkarskich „Błaszki Freestyle Cup”, który odbędzie się w sobotę 17 listopada br. Jest to już piąta edycja wydarzenia, którego pomysłodawcą jest młody i ambitny Błaszkowianin Krzysztof Justyński. Pasjonat i zawodnik tej dyscypliny sportu, który wielokrotnie brał udział w ogólnopolskich zawodach, a kilka lat temu wpadł na pomysł, by zawodników z całej Polski zaprosić do Błaszek. W tegorocznej edycji „Błaszki Freestyle Cup”, podobnie jak w latach ubiegłych kilkudziesięciu zawodników zaprezentuje swoje umiejętności w rywalizacji o Puchar Polski Freestyle Football. W trakcie trwania turnieju zaplanowano również atrakcje dla publiczności, takie jak konkursy oraz warsztaty trików z piłką.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u