Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czym sieradzanie palą w piecach?

Czym sieradzanie palą w piecach?

smogsieradz135 kontroli przeprowadzili w ubiegłym roku strażnicy miejscy w Sieradzu pod kątem spalania odpadów. W tym czasie nałożyli 22 mandaty i udzielili 94 pouczeń. Jedna sprawa skończyła się w sądzie.

 

Jak wyjaśnia Marek Pacyna, komendant SM w Sieradzu, kontrole przeprowadzane były zarówno po zgłoszeniach mieszkańców, jak i z własnej inicjatywy, w ramach codziennej służby. W trakcie kontroli funkcjonariusze stwierdzali spalanie w piecach między innymi: sklejek, malowanego i lakierowanego drewna, odpadów plastikowych. Natomiast na zewnątrz m.in.: folii, plastików, otulin kabli elektrycznych, odpadów zielonych.
- Jeden z zarządców nieruchomości palił na swoim terenie lakierowane drzwi wejściowe. Osoba ta nie przyznała się do spalania niedozwolonych rzeczy. Funkcjonariusze będąc świadkami tego wykroczenia wykonali dokumentację fotograficzną oraz sporządzili szczegółową notatkę służbową. Sprawę skierowano do Sądu Rejonowego w Sieradzu. Sprawca podczas rozprawy przyznał się do wykroczenia i został ukarany wysoką grzywną - opowiada komendant. Działania straży miejskiej to oczywiście efekt ustawowego zakazu spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach. Spalając odpady nie tylko nie stosujemy się do przepisów (za co grozi grzywna do 500 zł) ale szkodzimy środowisku i przede wszystkim sobie i swoim bliskim. Podczas spalania dochodzi do emisji często trujących pyłów i gazów, które wdychamy. Szkodliwe pyły osiadają także na roślinach, które spożywamy.
- W związku z powyższym każde nieprawidłowości związane z szeroko pojętymi zasadami bezpieczeństwa i porządku publicznego, proszę niezwłocznie zgłaszać pod bezpłatny alarmowy numer telefonu do Straży Miejskiej; 986 - mówi Marek Pacyna. Straż Miejska w Sieradzu pracuje w godzinach 7 -15 oraz 14.00 -22 od poniedziałku do piątku oraz w soboty w godzinach od 9 -21.

źródło: sieradz.eu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u