Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Felietony Refleksje podnoszące ciśnienie

Refleksje podnoszące ciśnienie

LEKKOSCBYTUNie można żyć w Polsce spokojnie! Co i raz człowiek, zwłaszcza świadomy i przejmujący się tym, co też ,,dobra zmiana'' zrobi z jego podatkami, zaskakiwany jest przykrą serią informacji. I wcale nie musi korzystać z ,,reżimowych'' mediów. Te informacje – propagandowe paskudztwa i tak do niego dotrą.

Niedawno trafiony zostałem informacją o tym, że nauczyciele dyplomowani dostaną po 500 zł plus. Mało tego, ten wyborczy benefit partii boga zostanie wpisany do Karty Nauczyciela! Do komunistycznej Karty Nauczyciela, którą rządzący kupowali nauczycieli już w latach 70. ubiegłego wieku. Dawali ordery zamiast przyzwoicie wynagradzać i dać więcej wolności w nauczaniu i wychowaniu. Czy to jakiś ponury żart?

Kolejny obuch! Górnicy, wszyscy, nawet z kopalń o kreatywnej księgowości, które najbardziej przyczyniają się do tego, że polski węgiel jest jednym z najdroższych na świecie! Górnicy dostali średnio po 4 tysiące złotych rekompensaty za czas, kiedy cena węgla na rynkach światowych była niska, a oni zarabiali mniej niż zwykle! Po kilkunastu miesiącach okazało się bowiem, że rządzący doprowadzili górnictwo do takiego rozkwitu, że z 4,7 mld zł deficytu zrobiło się… 1,5 mld zł zysku. Stało się to za sprawą ,,trafnych decyzji i modernizacji kopalń, czego rząd PO nie robił’’, tylko bez ustanku konfliktował się ze związkami zawodowymi. A ich szefowie i szeroko pojęte kierownictwa, w sumie kilkuset ludzi, mieli silną motywację, by bronić załóg nawet najbardziej nierentownych kopalń. Większość z tych obrońców górniczej klasy robotniczej zarabia po kilkanaście, a nawet ponad dwadzieścia tysięcy złotych miesięcznie. Nic zatem dziwnego, że etaty związkowe przechodzą z ojca na syna lub kuzyna!

A w kolejce czekają następni po słusznie należne im pieniądze na wyższe wynagrodzenia. Czekają pozostali nauczyciele, no i policjanci, celnicy, strażnicy więzienni etc., czyli niemal wszyscy ci (żołnierze RP dostali już podwyżki, ale pewnie przed wyborami nadmarszałek Antoni coś im jeszcze załatwi), którzy mają wszelkiego rodzaju przywileje i zazwyczaj odchodzą na emerytury w kwiecie wieku średniego. 27-lecie Porozumień Sierpniowych. Piękna karta polskiej historii, bo jak Polak z Polakiem... etc. A teraz? Wstyd! A ci aktualnie słuszni ,,ze styropianu'' obwieszają się dalej orderami i dalej zmieniają historię. Ale teraz już na tą opisywaną w podręcznikach i publikacjach IPN. Akurat miałem szczęście poznać tych, którzy to porozumienie podpisywali w stoczni gdańskiej; współtwórcę NSZZ ,,Solidarność'', Lecha Wałęsę i ówczesnego wicepremiera rządu PRL, Wojciecha Jagielskiego. Rozmawiałem z nimi także na ten temat. Premier Jagielski powiedział mi w 1989 roku, dwa dni przed historycznymi wyborami 4 czerwca: - Dziesięć lat za późno... Ciekawie, co by powiedział teraz?

Ja w każdym razie będę się powtarzał: ten kraj nigdy nie będzie wolny i normalny, kiedy nie przestanie być kościelny, związkowy i partyjny! Złośliwi zarzucą mi, że oto sfrustrowany dziennikarzyna wyrzuca z siebie żółć. Poniekąd wyrzuca, bo patrzy wokół siebie, patrzy i widzi, że z kolegów po piórze zbliżonych do niego rocznikiem większość jest u Bozi lub w piekle (częściej w piekle). Po dwudziestu, rzadziej trzydziestu latach pracy zabił ich stres i alkohol. I ta kur...ska służba różnym indywiduom przy korycie. Na szczytach i pagórkach władzy, na zakrętach i autostradach biznesu. Dlatego domagam się: Zmienić konstytucję. Tak, zmienić! I wreszcie uczynić ją taką, że wszyscy Polacy będą równi. Bez przywilejów! Jedynym będzie ten, że żyją w Polsce, najpiękniejszym kraju na Ziemi!

Połajania i uwagi przyjmuję: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

LEK.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u