Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu ponownie z kierunkiem technikum organizacji turystyki

Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu ponownie z kierunkiem technikum organizacji turystyki

tablicaJak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, technik organizacji turystyki – to profil szkoły średniej, który ponownie będzie dostępny dla rozpoczynających naukę w wieluńskim Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza. Oprócz dodatkowych kursów, w tym intensywnej nauki języka angielskiego, dla uczniów kierunku przygotowano m.in. zagraniczne praktyki w Grecji.

 

- Jest to kierunek dla osób chcących podróżować, zwiedzać i przy tym zarabiać. Jest to również kierunek dla osób chętnych do pracy z ludźmi w zawodach takich jak pilot, przewodnik miejski. Uczniowie po naszym kierunku mogą pracować w ośrodkach związanych z turystyką, Punktach Informacji Turystycznej, biurach podróży, w hotelach, motelach, pensjonatach. Jest szeroki wachlarz zawodów, które mogą wybrać. Mamy dużo do zaoferowania. Mimo że kierunek jest nastawiony na turystykę, to mamy wiele dodatkowych możliwości. Nasi uczniowie razem, dzięki projektom z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska, wyjeżdżają na wycieczki. Nasi uczniowie jeżdżą również do Grecji w ramach projektu Erasmus+. W tamtym roku takie praktyki zorganizowaliśmy po raz trzeci. Młodzież miała do przygotowania trasę na Olimp, zorganizowanie całej wycieczki, pilotowanie całej trasy, próbowali się sprawdzić w roli pilota i przewodnika – mówiła Patrycja Sykuła-Faińska, nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu. Szkoła uruchomiła specjalną stronę na Facebooku przeznaczoną dla ósmoklasistów.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRóżne mogą być prezenty dla nauczycieli

Jeszcze nie tak dawno powszechnym zwyczajem w polskich szkołach było dawanie prezentom wychowawcom klas. Tak też było w klasie IIIB w Szkole Podstawowej w Brzęczyszczykowicach.
Zosia, której mama ma kwiaciarnię, przyniosła pudło. - Zosiu, tam na pewno są kwiaty - mówi wychowawczyni.
- Oj, skąd pani wie...
Kolejnym darczyńcą był Marcinek, którego tata był cukiernikiem.
- W tym pięknym pudełku na pewno są smakowite ciasteczka? - zapytała nauczycielka.
- Tak, zgadła pani - odpowiedział Marcinek. Następny w kolejce z prezentem był Stasio, którego tatuś prowadził ekskluzywny sklep alkoholowy.
- Oj, z tego pudełka coś przecieka - powiedziała pani i polizała ciecz.
- To na pewno wino? - Nie odpowiedział Stasio. Więc pani polizała jeszcze raz mówiąc:
- Że też nie poznałam, to koniak?
- Nie odpowiedział Staś - świnka morska...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u