Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Gośka i Pudzian - to młode boćki w Łasku

Gośka i Pudzian - to młode boćki w Łasku

Wybranoimiona2019Ten sezon był początkowo łaskawy dla bocianiej pary, Magdy i Wojtka z gniazda na oczyszczalni ścieków w Łasku. Magda złożyła w gnieździe cztery jaja. Niestety... Szczęście tej pary trwało krótko. Z czwartego jaja nie wykluł się pisklak / jajo wciąż jest w gnieździe, co można zobaczyć na podglądzie z kamery na: --: >>>http://bociany.lask.pl//, a 25 maja najmłodszy i najsłabszy spośród trojga wyklutego rodzeństwa został odrzucony przez rodziców i - dosłownie - wyrzucony z gniazda!

 

Takie jest prawo natury, a internauci z całego świata tych zdarzeń byli jedynie cichymi obserwatorami tej ptasiej tragedii… To blisko obecnie 3,8 mln "netowców" i siewie.tv wraz z nimi trzyma mocno kciuki za pozostałą dwójkę łaskich młodych boćków.
Ale już teraz możemy napisać, że nie za dwójkę, ale za... Małgosię i Pudziana - bo tak właśnie nazywali tegoroczne maluchy fani łaskich bocianów. Te imiona dostały na FB najwięcej lajków i teraz Madzia i Wojtek muszą się pogodzić z tym, że mają za pociechy Gośkę i Pudziana. To męskie imię na pewno kojarzyć trzeba ze strongmanem Mariuszem Pudzianowskim. Ale Małgorzata? Czyżby chodziło o imię za wzorem pani od białej rękawiczki "lady" Rozenek-Majdan, czy też od znanej aktorki Kożuchowskiej albo Sochy? Trudno wyczuć.... Trudno też uwierzyć, że łaskie boćki mają dopiero niewiele ponad dwa miesiące. Są coraz większe i coraz bardziej samodzielne. Rodzice zostawiają je same w gnieździe, a one właśnie zaczęły trenować pierwsze loty. Oby udane!

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWiele mówiące imiona

Mały synek pyta:
- Mamo, a dlaczego moja ciocia ma na imię Róża?
- Ponieważ twoja ciocia bardzo lubi kwiaty.
- A ty co lubisz mamo?
- Wacuś, przestań zadawać głupie pytania...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u