Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Donos na dyrektorkę szkoły w Błaszkach do... proboszcza. Bo ma syna geja i szerzy "zarazę LBGT"

Donos na dyrektorkę szkoły w Błaszkach do... proboszcza. Bo ma syna geja i szerzy "zarazę LBGT"

z25115172rownosciTrwa nagonka na dyrektorkę Szkoły Podstawowej w Błaszkach. Rodzicom uczniów z tej placówki nie podoba się ponoć, że Anna Sulwińska uczestniczy w marszach równości. Ona sama nie kryje, że marsze wspiera, bo jak mówi wprost, zna to środowisko dobrze. Kilka lat temu o swojej orientacji poinformował ją syn. Ale rodzicom, którzy na dyrektorkę napisali donos do proboszcza takie "obnoszenie się" z poparciem dla ruchu LGBT się nie podoba. Byli nawet tak dociekliwi w tym, co porabia dyrektorka i jej syn Mateusz - szef poznańskiej Grupy Stonewall organizującej Marsz Równości - że z jego instagrama skopiowali zdjęcia mężczyzny.

 

Zdjęcie dołączyli do listu skierowanego do proboszcza Jerzego Mikołajewskiego. Od duchownego domagają się też by ich obawy co do wiarygodności dyrektorki w kontaktach z dziećmi przekazał Radzie Parafialnej... Pod donosem nie ma jednak żadnego podpisu. Co ciekawe, kilka dni przed donosem na stronie parafiablaszki.pl ukazał się w dziale ogłoszenia apel o nabywanie najnowszego numeru "Opiekuna" poświęconego paradom równości i zagrożeniom związanym z ruchem LBGT (skan poniżej)... Anna Sulwińska w rozmowie z portalem kalisz24.info.pl informuje, że domyśla się, iż nagonka na nią i jej rodzinę spowodowana jest tym, aby ją zdyskredytować przed mającym się odbyć wkrótce konkursem na to stanowisko.
– Mateusz nigdy nie ukrywał, że jest gejem. My też tego nie ukrywaliśmy, więc ten donos nie ujawnił żadnych nowych informacji. Osobiście uważam, że powodem rozesłania takich anonimów jest zbliżający się konkurs na stanowisko dyrektora szkoły, którego funkcję pełnię w tej chwili – dodaje Sulwińska. – Mogę się tylko domyślać, że takimi metodami ktoś będzie chciał naciskać na burmistrza.
Syn dyrektorki zamieścił wpis na swoim profilu: "Moja mama pełni funkcję dyrektor szkoły podstawowej w Błaszkach. 23 bm. odwiedził ją proboszcz tamtejszej parafii, aby przekazać otrzymany (...) anonimowy "donos". W nim "zaniepokojeni rodzice" wyrażają oburzenie tym, że mama chodzi na marsze równości i ogólnie nie wstydzi się tego, że ma syna geja. "To okropne, jak mamy wytłumaczyć naszym dzieciom, że to zło, jeśli dyrektor szkoły popiera i reklamuje LGBT+" - czytamy.
Najlepsze jednak są dołączone do listu materiały, utrzymane w poczciwym duchu drukowania internetu. Wśród nich absolutnie kompromitujące mnie zdjęcia, np. w peruce oraz w towarzystwie półnagiego mężczyzny. Wszystkie znalezione na moim Instagramie przez dzieci, które "jak to w wakacje bywa, bawiły się i szukały ciekawostek w Internecie". Dzieci musiały bawić się dość długo, bo na wydrukach widać mój stary nick IG, który wymieniłem ponad dwa miesiące temu. Cały ten homofobiczny ,,rzyg'' jest absolutnie fenomenalny i zachęcam do zapoznania się z całością. Jednocześnie wyrażam radość z powodu posiadania wspaniałej mamy, która takie żenujące zagrywki ma głęboko w d...e (pisownia oryginalna - przyp. siewie.tv)". Głos w sprawie zajął także Karol Rajewski, poprzedni burmistrz Błaszek:
"Przyglądając się tej sprawie z boku dochodzę do wniosku, że w tym wszystkim chyba chodzi o to, żeby stary/nowy burmistrz mógł spokojnie obsadzić stanowisko dyrektora szkoły kolejnym swoim „kolesiem”. Jak widać wiele osób na to pracuje od dawna. Najpierw Pani sekretarz gminy (siostra dyrektora gimnazjum) w pewien sposób przyczyniła się do rezygnacji poprzedniego dyrektora. Następnie w ogłoszeniach duszpasterskich XIX Niedzieli Zwykłej w parafii pw. św.Anny w Błaszkach 11.08.2019 r. nakręcana jest spirala nienawiści i polecany jest artykuł „O pułapkach parad równości” z komentarzem, że artykułu mówi „ o tym o co tak naprawdę chodzi tym, którzy robią wielką burzę wokół tematu środowisk LGBT i parad równości”...a 15 sierpnia jest już gotowy anonim z którym „zatroskany” proboszcz tej samej parafii leci do niewygodnej dla władzy Pani dyrektor pełniącej obowiązki dyrektora szkoły... Czy to tylko czysty zbieg okoliczności, że akutat ten tylko artykuł z „Opiekuna” tak bardzo polecano w błaszkowskim kościele... tym bardziej, że parafianie nie interesują się LGBT i paradami równości bo bliższe ich sercu są artykuły dotyczące życia księży w celibacie. (pisownia oryginalna - przyp. siewie.tv)".
Donos na Annę Sulwińską i rzekoma "zaraza LBGT" w Błaszkach już stały się głośne na całą Polskę. Bo proboszcz donos opublikował w internecie. Do miasta zjeżdżają stacje radiowe i telewizyjne. Poprzednio tak głośno o gminie było, kiedy w ubiegłym roku powstał pomysł budowy 100-metrowego krzyża w Wojkowie (https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8365-100-metrowy-krzy-ma-w-tym-roku-powsta-w-wojkowie-bdzie-najwyszy-w-polsce-trzy-razy-wyszy-ni-figura-chrystusa-w-wiebodzinie- ), trzy razy wyższego niż figura Chrystusa w Świebodzinie.

Leon

Fot. z FB/ Mateusz Sulwiński, Karol Rajewski, parafiablaszki

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u