Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Prezes PiS z wizytą w Sieradzu. Dziś, 28 sierpnia. Powitać go ma Liść Demokracji

Prezes PiS z wizytą w Sieradzu. Dziś, 28 sierpnia. Powitać go ma Liść Demokracji

69389432_2431901243708303_1076561555929169920_nJak informuje portal pis.org.pl, dziś odwiedzi Sieradz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Spotkanie w Teatrze Miejskim będzie jednak zamknięte, przeznaczone tylko dla zaproszonych członków partii. Ale z szefem PiS sympatycy tej partii, którzy do teatru nie wejdą, będą się mogli spotkać o godz. 15.45 przed Teatrem Miejskim, gdzie zaplanowano konwencję okręgową PiS.

 

Wiele wskazuje na to, że może to być burzliwe powitanie. Radosne z kwiatami od sympatyków tej partii, ale także chłodne i dla prezesa niemiłe. Powitać go ma... Liść Demokracji. To instalacja z ogromnym liściem zjadanym przez gąsienice, nazwane nazwiskami polityków PiS. I nie jest to byle jaki liść. Przedstawia demokrację według opozycji. Był już w Rzeszowie, Olsztynie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Teraz jedzie za Kaczyńskim w jego turne po czterdziestu miastach i miasteczkach. I ma dojechać w tę środę do Sieradza. Czy dojedzie?
Pod Teatr wybierają się także mieszkańcy Sieradzkiego, którzy z polityką PiS się zgadzają. A zwłaszcza ci, którzy ostatnio domagali się podczas protestów pod sądami odwołania Zbigniewa Ziobry, prokuratora krajowego i ministra sprawiedliwości zarazem. Była to część ogólnopolskiej akcji #ZiobroDoDymisji. Między innymi za to, iż to w jego resorcie doszło do sterowania szkalowaniem przeciwników reform w sądownictwie za pośrednictwem hejtów w internecie. Ich zdaniem musiał o tym wiedzieć i minister Ziobro. Pikieta, jedna z kilku w Sieradzkiem, a jedna z kilkudziesięciu w kraju - w obronie praworządności odbyła się między innymi w poniedziałek 26 bm. w Zduńskiej Woli.
"Chcemy Polski szanującej obywateli, Polski bezpiecznej i praworządnej. Żądamy dymisji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. To w resorcie tego polityka i w kontrolowanym przez niego KRS działała zorganizowana grupa wysokiej rangi urzędników państwowych i przedstawicieli trzeciej władzy uporczywie nękająca sędziów haniebnymi metodami. Stajemy w obronie osób, które próbowała poniżyć, upokorzyć, zdyskredytować i zastraszyć farma trolli (pisownia oryginalna)." - podawali na forach jej uczestnicy.

Leon

Fot. Radek Pietruszka, pis.org, FB: Joanna Pawłowska, Wiktor Idzikowski, https://www.facebook.com/search/top/?q=li%C5%9B%C4%87%20demokracji&em=1&ref=dym_link

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u