Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 5 DO 11 WRZEŚNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 5 DO 11 WRZEŚNIA

7wrzesniaezdDrugi tydzień września przed nami. W całym regionie biblioteki zapraszają na NARODOWE CZYTANIE NOWEL. W Sieradzu odbędzie się Mixer Regionalny z szeregiem atrakcji, a jego zwieńczeniem będzie koncert Sylwii Grzeszczak. Sieradz będzie także gospodarzem Przeglądu Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Łódzkiego. W Zduńskiej Woli, w okolicach Kępiny odbędzie się Wielkie Sadzenie Drzew. Co jeszcze odbędzie się w regionie? Gdzie warto się wybrać? Szczegóły poniżej oraz na plakatach.

CHARŁUPIA MAŁA

 

8 września. W święto Narodzenia NMP, ksiądz proboszcz Sanktuarium Matki Boskiej Charłupskiej Księżnej Sieradzkiej zaprasza na odpust. Msza Święta odpustowa o godz. 12. Parafia Korczew organizuje Pieszą Pielgrzymkę do Charłupi Małej 8 września. Zapisy w Korczewie, a wyjście o godz. 5 rano.

BUCZEK

8 września. Zapraszamy amatorów kolarstwa na wyścig do Buczku, który kończy cykl Klasyki Ziemi Łódzkiej. Szczegóły na: --> https://www.buczek.pl/

MIRKOWO, POWIAT WIERUSZOWSKI

8 września. Dożynki Gminno-Parafialne. Od godz. 14 na terenie miejscowego boiska.

CZEKAJ, GMINA UNIEJÓW

7 września. Obchody 80. rocznicy mordu na ludności wiejskiej w Czekaju. Od godz. 17 przy miejscowym obelisku.

WIELUŃ

5 - 11 września,. Repertuar Kina Syrena na te dni na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/06/repertuar-syreny/

7 września. Godz. 19, Dworzec Kulturalny Dąbrowa. Koncert Johna Portera. WOJSŁAWICE 8 września. Dożynki Gminno-Parafialne. Od godz. 15.

KONOPNICA

8 września. Dożynki Powiatu Wieluńskiego. Od godz. 13. W kościele św. Rocha i na stadionie. Szczegóły na plakacie.

OSJAKÓW

9 września. Biblioteka Gminna, godz. 17.30. Spotkanie z pisarką Olgą Rudnicką.

OŻARÓW

8 września. Obchody Europejskiego Dnia Dziedzictwa. Od godz. 17. Szczegóły na plakacie.

ŁASK

5 -11 września. Repertuar KinoIno: --> https://kinoino.pl/#repertuar

6 września, Park Miejski, godz. 11. Biblioteka Publiczna w Łasku serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie, które połączone zostanie z questem pt. "Śladami rodu Łaskich".

7 września, o godzinie 10:30 zapraszamy na quest po Kolumnie, czyli spacer z zagadkami i ciekawostkami. Będziemy czytać wierszowaną broszurkę, aby odgadnąć zagadki i dojść do celu. Adresatem może być dosłownie każdy - turyści i goście danej miejscowości, grupy szkolne oraz rodziny z dziećmi, a także mieszkańcy naszego regionu chcący lepiej poznać własną „małą ojczyznę“. W nagrodę za przejście całego questu czekać na Was będzie pamiątkowa pieczątka i... może coś jeszcze.

LUTUTÓW

7 września. Narodowe Czytanie na Rynku. Od godz. 10.

WIERUSZÓW

5 - 11 września. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/

ZDUŃSKA WOLA

5 - 11 września. Repertuar Kina Ratusz: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

5 - 20 września. Parafia św. Pawła. W tych dniach wystawiony będzie pojemnik na makulaturę. Z jej sprzedaży opłacone będą m.in. obiady dla dzieci z najuboższych rodzin.

7 września. Okolice zbiornika Kępina. Wielkie sadzenie drzew w Zduńskiej Woli. To w godz. 11-14. Wydarzenie bez precedensu w Polsce! Będzie to oficjalne otwarcie lasu mieszkańców w Zduńskiej Woli. Zapraszamy WSZYSTKICH aby przyszli na Kępinę ze swoimi sadzonkami i razem z nami o godzinie 11 posadzili pierwsze rośliny w nowym lesie naszego miasta, lesie który stworzymy sami dla nas i dla naszych dzieci. Za zgodą Prezydenta Zduńskiej Woli obszar na Kępinie od górki do lasu paprockiego zostanie oddany mieszkańcom miasta - KAŻDY będzie mógł tam posadzić dowolną roślinę.

7 września. Park Miejski. Narodowe Czytanie Nowel zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jerzego Szaniawskiego. Od godz. 15.

7 września. Park Miejski. W godz. 15 - 21. Koncert Krystyny Durys, Pokaz "Retro Cafe" Studia Tańca Arabesque, retro zabawy i animacje na terenie parku, loty balonem na rozgrzane powietrze na uwięzi, Narodowe Czytanie - "Nowele Polskie". Wydarzenia w ramach projektu "Retro zabawy w Parku Miejskim" z Budżetu Obywatelskiego Miasta Zduńska Wola oraz akcji "Narodowe Czytanie", przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zduńskiej Woli.

8 września, Dom Kultury Lokator. Godz. 10-13. Giełda Kolekcjonerów.

SIERADZ

5 -11 września. Kino Teatr. Godz. 17.15 i 20 - pokaz filmu "Polityka". Repertuar na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci

6 - 27 września. Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza do zwiedzania wystawy zbiorowej malarstwa, grafiki i rysunku CHRZEST POLSKI W ILUSTRACJI.

7 września. Koło Rowerowe „Wagant” działające przy sieradzkim oddziale PTTK zaprasza na kolejny rajd z cyklu „Zwiedzamy Sieradz na rowerze”. W związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej trasa rajdu przebiegać będzie przez miejsca pamięci września 1939 roku w naszym mieście a o wydarzeniach z tamtego okresu opowie przewodnik PTTK. Na początek uczestnicy odwiedzą dwie mogiły na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego. Kolejne przystanki to budynek dworca kolejowego i tablica pamiątkowa przy ul. Zakładników. Następny etap to przejazd do Dzigorzewa, gdzie po przeprawie promem na drugi brzeg Warty rowerzyści dotrą do miejsca odnalezienia szczątków żołnierza Teofila Jurka. Ostatni odcinek trasy będzie prowadził na Wzgórze Zamkowe, gdzie rajd się zakończy. Podczas rajdu rozegrana zostanie gra miejska „Tajemnicze Łódzkie" związana tematycznie z trasą rajdu przygotowana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Łodzi przy współpracy Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu w ramach imprezy Mixer Regionalny Łódzkie 2019 organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Gra odbędzie się w ramach cyklu gier terenowych, nad którymi Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Zbiórka uczestników w sobotę 7 września o godz. 15 przed wejściem do Galerii Dekada przy ul. Wojska Polskiego.Zakończenie na Wzgórzu Zamkowym ok. godz. 18 – 18.30.

7 - 8 września. Weekend w Sieradzu obfitował będzie w wiele wydarzeń. Najpierw w sobotę gościć będzie Mixer Regionalny, a gratką będzie koncert piosenek Agnieszki Osieckiej, a po nim gwiazda wieczoru Sylwia Grzeszczak (godz.20-22 na Placu Wojewódzkim). Dzień później w Sieradzu odbędzie się Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Łódzkiego. . Trzeba będzie jednak liczyć się z pewnymi utrudnieniami w ruchu, o czym informujemy w siewie.tv.

11 września. Powiatowa Biblioteka Publiczna.SPOTKANIE Z TWÓRCAMI PROGRAMU SIERADZKI WRZESIEŃ, na które RBP zaprasza wraz z Fundacją Wspierania Kultury Miasta Sieradza oraz 8TVR w Sieradzu. Od godz. 18 z prof. Tadeuszem Olejnikiem - historykiem oraz regionalistami - Janem Pietrzakiem i Maciejem Milakiem rozmawiać będzie Czesław Zasiński, redaktor 8TVR.

(opr. KaMi S)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u