Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Są trzy miliony będzie sala gimnastyczna

Są trzy miliony będzie sala gimnastyczna

hala2milionyZespół Szkół Zawodowych nr 1 w Wieluniu dostał 2 mln 839 tys. 400 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu. To na budowę sali gimnastycznej Taką informację przekazali podczas wczorajszej konferencji prasowej starosta wieluński Marek Kieler, poseł RP Paweł Rychlik i dyrektor szkoły, Elżbieta Urbańska-Golec. Dodajmy, że 2 września z okazji Wojewódzkiego Rozpoczęcia Roku, otwarto tam nowe Warsztaty Budowlane.

Oto jak o tej inwestycji opowiadali w Radiu Ziemi Wieluńskiej tamtejsi decydenci: Marek Kieler, starosta wieluński: - Powiat wieluński od wielu lat miał na uwadze to, żeby rozbudowywać bazę sportową. Na początku tego roku ponowiliśmy wniosek i cieszymy się, że został pozytywnie oceniony. Nie byłoby takiej znaczącej kwoty, gdyby nie ciągłe i pozytywne lobbowanie posła Pawła Rychlika, dzięki temu minister miał to na uwadze i stało się. Bardzo się cieszymy.
Paweł Rychlik, poseł na Sejm RP z Wielunia: - Rząd Mateusza Morawieckiego wykonuje ogromną pracę, żeby odnawiać, jak i stwarzać warunki dla sportowców poprzez rozwój infrastruktury sportowej. Program z Ministerstwa Sportu „Sportowa Polska” jest właśnie przeznaczony na budowę sal gimnastycznych, rozbudowę, tworzenie boisk, bieżni lekkoatletycznych. Miejsc takich, żeby młodzież szkolna mogła w warunkach cywilizowanych, adekwatnych do dzisiejszych czasów, ćwiczyć, żeby były kuźnią talentów nowych pokoleń sportowców, z których wyrastają talenty. Między innymi ta szkoła wychowała wiele talentów, siatkarza Mariusza Wlazłego i innych. Ten program ma na celu rozwój sportu w naszym kraju, aktywności fizycznej, jak i wydobywania tych talentów wśród młodzieży. To dofinansowanie trafia dzisiaj do Wielunia, bardzo się cieszę. Tutaj jest około 1300 uczniów i bardzo dobrze się dzieje, że ta sala zostanie w szybkim tempie wybudowana. (…)
Największy ciężar przygotowania się do tej inwestycji spadł na dyrektor ZS nr 1, Elżbietę Urbańską-Golec. To na jej wniosek i nauczycielskiej kadry sportowej Ministerstwo Sportu odpowiedziało pozytywnie: - Kosztorys projektowy opiewa na 6 mln 548 tys. zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu wyniosło 2 mln 838 tys. 400 zł. Jest to prawie 50 proc. kosztów. To bardzo duża kwota i bardzo serdecznie dziękuję Zarządowi Powiatu Wieluńskiego na czele z panem starostą, Markiem Kielerem za przychylność w realizacji wszystkich pełnomocnictw, zgód, współpracy przy tworzeniu dokumentacji projektowej. W imieniu całej społeczności Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu dziękuję panu posłowi, Pawłowi Rychlikowi za to, że od samego początku bardzo mocno nas wspierał i jak się okazuje, bardzo skutecznie lobbował za tym dofinansowaniem. (…)

(opr. KJB)

foto: Radio ZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy,,Wisienki sobie jem...''

Koń w pełnym galopie ucieka przed stadem wygłodniałych wilków! Co chwilę obraca się za siebie i widzi że wilki są coraz bliżej.
W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że nie zdoła im uciec i że jedynym ratunkiem będzie ucieczka na drzewo.
W ostatniej chwili udaje mu się tam wdrapać. Zdyszany siedzi na gałęzi, a tu - ku jego zdziwieniu - obok siedzi krowa.
Zaskoczony pyta:
-Co ty tutaj robisz?
-Wisienki sobie jem!
-Jak to? Przecież to jest grusza?
- A w słoiczku sobie przyniosłam...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u