Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności JAK NIE NA WNUCZKA, TO NA HYDRAULIKA. OSZUŚCI NIE ŚPIĄ

JAK NIE NA WNUCZKA, TO NA HYDRAULIKA. OSZUŚCI NIE ŚPIĄ

policja2Zduńskowolscy policjanci po raz już któryś przestrzegają przed działaniem oszustów i złodziei, którzy podszywając się za pracowników różnych instytucji (ZUS, KRUS, administracja osiedla, ankieterów, PGE itp.) wciąż próbują oszukać lub okraść osoby starsze i samotne. I to im się wciąż UDAJE! Policjanci apelują za pośrednictwem mediów, portali społecznościowych, podczas bezpośrednich spotkań z seniorami na zajęciach Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz w szkołach z ich wnukami, a nawet a zgodą parafii, by pod żadnym pozorem nie wpuszczać takich osób do domu.

Aby nie reagować, bez konsultacji z policją na telefony, iż rzekomy wnuk czy wnuczka potrzebują nagle wielotysięcznej pomocy finansowej, np. po jakimś wypadku! Nie należy też pochopnie i w pośpiechu podpisywać żadnych dokumentów przedstawianych przez osoby pukające do drzwi, czy przekazywać takim osobom pieniędzy. W razie podejrzeń trzeba KONIECZNIE kontaktować się z Policją. Ale to wciąż mantra, która jednak do części seniorów nie dotarła! I takie oto skutki bywają w Zduńskiej Woli.
11 października dwie mieszkanki tego miasta wpuściły do swoich mieszkań mężczyzn, którzy pod pretekstem sprawdzenia kanalizacji, wykorzystali nieuwagę nieświadomych zagrożeń kobiet, splądrowali pomieszczenia, a następnie ukradli oszczędności i biżuterię. O tym, że byli to złodzieje, emerytki przekonały się dopiero, kiedy sprawcy opuścili ich mieszkania. W związku z powtarzającymi się przypadkami kradzieży, których ofiarami często stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań.

Policja przypomina! Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod. Wykorzystują najczęściej zaufanie i "dobre serce" tych ludzi. Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami podając się za osoby urzędowe, np. pracownika opieki społecznej lub ZUS-u, hydraulika lub przedstawiciela fundacji, czy stowarzyszenia. Podobne metody działania mogą być wykorzystane przez domokrążców oferujących do sprzedaży tanie towary, czy też osoby proszące o jałmużnę. Po podstępnym wejściu do mieszkania wykorzystują nawet chwilową nieuwagę i okradają domowników.

Leon

Podobne o tym jak polscy mafiozi , w tym w końcu skazany Hoss wymyśli "metodę na wnuczka" i inne patenty na okradzenie seniorów w kraju i niemal całej Europie także na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10532-qwnuczkowa-mafiaq-autorstwa-zduskowolanki-debiutuje-na-rynku#comments

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy,,Wisienki sobie jem...''

Koń w pełnym galopie ucieka przed stadem wygłodniałych wilków! Co chwilę obraca się za siebie i widzi że wilki są coraz bliżej.
W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że nie zdoła im uciec i że jedynym ratunkiem będzie ucieczka na drzewo.
W ostatniej chwili udaje mu się tam wdrapać. Zdyszany siedzi na gałęzi, a tu - ku jego zdziwieniu - obok siedzi krowa.
Zaskoczony pyta:
-Co ty tutaj robisz?
-Wisienki sobie jem!
-Jak to? Przecież to jest grusza?
- A w słoiczku sobie przyniosłam...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u