Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W Sieradzu - weryfikacja opłat za śmieci

W Sieradzu - weryfikacja opłat za śmieci

koszeKontynuując weryfikację złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w oparciu o dane zgromadzone między innymi w ewidencji ludności Urząd Miasta Sieradza będzie sprawdzał ilość osób zamieszkujących na danej nieruchomość, które wytwarzają odpady podlegające naliczeniu opłat.

W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do danych zawartych w deklaracji, Urząd Miasta Sieradz wezwie do udzielenia wyjaśnień w powyższym zakresie oraz do złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wykazującej stan faktyczny zgodny z rzeczywistością. Apelujemy do mieszkańców miasta Sieradza, aby sami zgłaszali się do Urzędu Miasta Sieradza w celu złożenia aktualnej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. Deklaracje można złożyć bezpośrednio u pracownika urzędu w pokoju nr 140 (II piętro), wysłać pocztą lub za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej (wymaga posiadania podpisu elektronicznego). Kontakt telefoniczny 43 8266140.
W przypadku tych nieruchomości, w których nastąpiła zmiana liczby osób zamieszkałych mająca wpływ na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (tj. nowe meldunki, urodzenia, wprowadzenie się nowych osób niezameldowanych, powrót z zagranicy czy studiów itp.), należy w terminie 14 dni złożyć korektę deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub wyjaśnić w oświadczeniu aktualny stan osób zamieszkałych daną nieruchomość. Niewypełnienie tego obowiązku będzie prowadziło do wszczęcia postępowania i wydania decyzji administracyjnej naliczającej opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami do pobrania na stronie Urzędu Miasta Sieradza www.sieradz.eu w zakładce: Dla mieszkańca – Ochrona środowiska – System odbioru odpadów komunalnych.

Michał Sitarek
UM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZ domu do przedszkola

Wychowawczyni w przedszkolu, podczas rutynowego, okresowego zebrania, zwraca się do rodziców:
- Szanowni Państwo, ja nie wnikam, co Państwo robią w weekend. Ale coś w tym jest, że w poniedziałek wszystkie dzieci stukają się kubeczkami z mlekiem...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u