Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kolejny nowy autobus marki Solaris dla MPK w Sieradzu

Kolejny nowy autobus marki Solaris dla MPK w Sieradzu

autobusy17Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu zaprezentowało wczoraj kolejny nowy autobus Solarisa Urbino 10,5. To już jedenasty autobus z tej serii w taborze MPK. Kolejny do odbioru za kilka miesięcy.

Ten autobus jest przedostatnim z serii nowoczesnych pojazdów, które spełniają najwyższe normy spalania Euro 6. Jest też przyjazny pasażerom. Kolejny nowy autobus marki Solaris Urbino jest częścią realizowanego od kilku lat unijnego projektu wymiany taboru sieradzkiej spółki na nowoczesny. Przypomnijmy, że wartość projektu wynosi ponad dziesięć milionów złotych. Nowe autobusy znacząco podwyższają jakość świadczonych usług. Solaris Urbino 10,5 to pojazd przyjazny dla środowiska jeśli chodzi o emisję spalin. Potrzeba około piętnastu takich pojazdów, by zanieczyszczały środowisko jak jeden autobus starego typu. Solaris jest niskopodłogowy, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.Jest w nim klimatyzacja, monitoring oraz biletomat. Znacząco poprawia to komfort jazdy pasażerów, ale też warunki pracy kierowcy. Za kilka miesięcy w MPK pojawi się ostatni taki pojazd z realizowanego projektu solaris. Oznacza to, że w MPK nie będzie wówczas autobusu starszego, niż te z 2004 roku. Podczas prezentacji nowego autobusu prezydent Sieradza Paweł Osiewała zaznaczył, że jest to element intensywnych starań o czyste powietrze w mieście.
- Pojawia się tu takie hasło, jak ekologia. Dlatego przy tej okazji apelujemy do tych, którzy świadczą na terenie miasta usługi transportowe o to, by szli w ślad za naszą spółką i też się zmieniali w takim tempie. Liczę też, że nasi mieszkańcy będą dokonywali świadomych wyborów i ku ochronie powietrza wybierali nasze czyste sieradzkie autobusy miejskie - mówił Paweł Osiewała podczas konferencji prasowej w UM w Sieradzu. Prezydent podkreślał również, że władze Sieradza są w trakcie współpracy z Narodowym Centrum Badania i Rozwoju aby w przyszłości pozyskać autobusy elektryczne. Będzie to konieczne mimo tego, iż koszty takich pojazdów są co najmniej dwukrotnie wyższe.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u