Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Włamywacz pijak zatrzymany

Włamywacz pijak zatrzymany

policjaDzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego złoczewscy policjanci trafnie wytypowali sprawcę włamania oraz uszkodzenia mienia w budynku dyskoteki. Sprawca wybił szybę w drzwiach po czym ukradł znajdujący się tam alkohol. Podejrzany to 26 – letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec niego policyjny dozór. Za swoje zachowanie odpowie w warunkach recydywy, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

1 grudnia Komisariat Policji w Złoczewie przyjął zgłoszenie o włamaniu do budynku tamtejszej dyskoteki. Jak się okazało, sprawca wybił szybę w drzwiach i tak dostał się do wnętrza lokalu. Jego łupem padły tam butelki z alkoholem różnego rodzaju. Straty poniesione przez pokrzywdzonych zostały wstępnie wycenione na kwotę około 900 zł. Funkcjonariusze z udziałem policyjnego technika wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Na podstawie analizy zgromadzonych w sprawie materiałów i dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, funkcjonariusze złoczewskiego komisariatu szybko wytypowali osobę, która mogła dokonać tego przestępstwa. Na drugi dzień sprawca był już w rękach policjantów. Był to 26 – letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Kompletnie zaskoczony mężczyzna został zatrzymany 2 grudnia w godzinach porannych, kiedy pieszo poruszał się po pobliskiej miejscowości. Od mężczyzny wyczuwalna była wyraźnie woń alkoholu. Jak się okazało, miał on ponad 1 promil tej substancji w organizmie.
Podejrzany został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec 26 – latka policyjny dozór.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u