Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności II oddział ZUS w Łodzi obchodził wraz z zaproszonymi gośćmi 85-lecie istnienia ZUS

II oddział ZUS w Łodzi obchodził wraz z zaproszonymi gośćmi 85-lecie istnienia ZUS

_DSC0061..W Ratuszu w Zduńskiej Woli, II oddział ZUS w Łodzi wraz z zaproszonymi gośćmi, obchodził jubileusz 85-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przy tej okazji zorganizowana została konferencja, z udziałem prelegentów z Zakładu oraz Społecznej Akademii Nauk, która była współorganizatorem spotkania. Zorganizowano też panel dyskusyjny „E-administracja – nowe technologie w kontaktach pomiędzy instytucjami a społeczeństwem.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych powołany został do życia przez prezydenta Ignacego Mościckiego w 1934 r. „Na przestrzeni lat ZUS zawsze dbał o rzetelną obsługę klientów. Zmieniała się tylko technologia – 85 lat temu zaczynaliśmy od „liczydeł”, dziś jesteśmy w świecie cyfrowym.” – powiedział Paweł Jaroszek, Członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przedstawiciele ZUS zwracali uwagę na dynamiczny rozwój elektronicznych form kontaktów z klientem oraz instytucjami, także zagranicznymi. Mówiono o wprowadzaniu ułatwień np. dla kierowców wyjeżdżających za granicę, w postaci elektronicznej wersji dokumentu A1, czy też o elektronicznej wymianie informacji między instytucjami zabezpieczenia społecznego w Europie, które przyspieszą rozpatrywanie wniosków. Wspominano też o planach wprowadzenia aplikacji ZUS w telefonach komórkowych.
Uczestnicy panelu dotyczącego e-administracji mówili o rozwoju elektronicznych kontaktów z klientami w instytucjach. Zwrócili też uwagę na zalety ale i niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą elektronizacja. Jak powiedział przedstawiciel Policji, podkomisarz Michał Brykowski - Istnieje dużo zagrożeń cyberprzestępczością, zorientowanych na pozyskiwanie danych będących w posiadaniu firm. Problem dotyczy głównie firm komercyjnych, gdyż dane instytucji zwykle są profesjonalnie i dobrze chronione. W kolejnej części spotkania Krzysztof Jędrzejewski, dyrektor II oddziału ZUS w Łodzi wraz z Pawłem Jaroszkiem, Członkiem Zarządu ZUS, wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego dla dzieci pracowników oddziału na najlepszą kartkę okolicznościową z okazji 85-lecia Zakładu, nagrody dla uczestników Konkursu Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, zorganizowanym w II oddziale ZUS w Łodzi oraz podziękowania dla wyróżnionych pracowników Oddziału a także podziękowania dla organizacji i instytucji współpracujących z Oddziałem. Spotkanie uświetnili swoimi występami uczniowie oraz wykładowcy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli.

Monika Kiełczyńska
Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u