Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dostał dar od Boga - podaje kuria włocławska o Marcinie Maciejczaku, zwycięzcy The Voice Kids 3

Dostał dar od Boga - podaje kuria włocławska o Marcinie Maciejczaku, zwycięzcy The Voice Kids 3

marcindiecezjaWydawać by się mogło, że o Marcinie Maciejczaku, zwycięzcy trzeciej edycji The Voice Kids, organizatorzy konkursu, media i tabloidy już napisały niemal wszystko. Tym bardziej warto zapoznać się z materiałem, jaki na swojej stronie zamieściła właśnie o utalentowanym, młodym wokaliście... Kuria Diecezji Włocławskiej. Nastolatek pokazany został tam ze strony, z jakiej go pewnie dotąd nie znaliście.

 

- Mój talent jest darem od Boga – mówił dla serwisu diecezji Marcin Maciejczak, zwycięzca programu The Voice Kids 3, pochodzący z małej, liczącej niespełna 400 osób wsi Bartochów w diecezji włocławskiej. Marcin ma 14 lat, należy do parafii Wniebowzięcia NMP w Warcie, jest uczniem klasy ósmej w Szkole Podstawowej im. Ks. Infułata Władysława Sarnika w Jakubicach, leżącej na terenie parafii Charłupia Mała. Zapytany o to, jak patrzy na swój muzyczny talent, stwierdził: „Wydaje mi się, że mój talent jest darem od Boga, bo w mojej rodzinie nikt nie śpiewał, jestem osobą, która jest pierwszą w moim pokoleniu, w całej mojej rodzinie, która śpiewa, więc wydaje mi się, że jest to dar od Boga.”
Co dalej podaje o nastolatku Kuria: "Marcin wykonuje także piosenki religijne, uczestniczył w konkursach takich jak „Cecyliada”, organizowanych w niedalekiej Rossoszycy. Podkreśla, że lubi śpiewać o Panu Bogu: „dzięki tym piosenkom rozwijam talent i pogłębiam wiarę, więc jeśli śpiewam piosenki religijne, to łączę te dwa bliskie mi talenty; bo też lubię się modlić i wierzę w Pana Boga, i kocham śpiewać, więc łączę te dwie jakby pasje” – przyznaje Marcin Maciejczak. Praca z Dawidem Kwiatkowskim, jako (...) trenerem, też była dla niego zaskoczeniem pod względem przeżywania wiary. - Nie spodziewałem się przed programem, że Dawid jest głęboko wierzący, bo on naprawdę co niedziela chodzi do kościoła i pogłębia swoją wiarę jako muzyk i to jest fajne, to mi się podoba. On przed każdym koncertem się modli i to jest osoba, którą można naśladować – podkreśla zwycięzca programu odkrywającego młode talenty muzyczne. Podczas powitania Marcina w jego szkole dyskutowano o pewnym wydarzeniu. We wsi Bartochów był bardzo zniszczony krzyż. Ludzie są przekonani, że wioska remontując go, dała jakiś dar Panu Bogu i też od Boga coś otrzymała, czyli zwycięstwo swojego rodaka, co powszechnie odczytywane jest jako wdzięczność Pana Boga.
- Nie zastanawiałem się nad tym, gdyż pierwszy raz słyszę o takiej interpretacji tego wydarzenia, ale myślę, że to może być prawda – odpowiada zwycięzca „The Voice Kids”. – Pamiętam, że całą wioską zgromadziliśmy się i uczciliśmy to, że naprawiliśmy ten krzyż wspólnie, właśnie całą wioską, i wydaje mi się, że Bóg na naszą wioskę zesłał wdzięczność – wyznaje Marcin Maciejczak. Do historii krzyża z Bartochowa nawiązał także ks. prałat Grzegorz Drzewiecki z Charłupi Małej.
- Jak przywitałem Marcina, to miałem takie skojarzenie: po pierwsze to oni w wiosce mają przy drodze z Sieradza do Warty znaczący krzyż. Dlaczego znaczący? Dlatego, że jest to krzyż z czasów Powstania Styczniowego. Był tak zniszczony, ale oni go pięknie wyremontowali. I gdy się pytano, gdzie ten Bartochów, to właśnie mówię: tam, gdzie w wiosce jest tak pięknie odnowiony krzyż Chrystusa. Ks. Grzegorz Drzewiecki podkreśla, że Marcin to przede wszystkim chłopak bardzo skromny, który ma dar, talent.
- Do tego oczywiście jest potrzebna praca, ale chłopak bardzo porządny, z religijnej rodziny, razem z siostrą, która jest troszeczkę od niego starsza, zaangażowani są w oazę. Dałem mu obrazek – aniołka. Wiem, że będzie różnie – będzie radośnie i będzie smutno, ale najważniejsze jest, żeby był sobą. Nie wstydził się tego, że pochodzi spod Sieradza, z Bartochowa. Mówił śmiało, a więc jest sobą, autentyczny – mówi duchowny. Proboszcz z Charłupi Małej podkreśla także fenomen szkoły w Jakubicach:
- Księża wikariusze zawsze ją chwalą, mówią, że jest w niej niezwykła atmosfera, ludzie są zżyci. Z tego, co wiem, to Marcin ciągle jeździł na różne konkursy i koncerty: a to z panią od muzyki, a to z księdzem prefektem na religijne koncerty. Ciągle był otwarty i odważny. Ks. Grzegorz Drzewiecki wyznał, że mama odradzała Marcinowi wystąpienie w The Voice Kids, bo był w konkursie „Mam talent”, ale tam nie przeszedł eliminacji
- Różnie ludzie reagują na przegraną, a on się zgłosił. To chłopak ciągle uśmiechnięty, osobowość niesamowita. Mam nadzieję, że taki będzie do końca, będzie sobą, nie będzie sobie nic dodawał. Może też przy okazji wypromować swoją miejscowość. Ma piękny głos, nawet i karierę światową może osiągnąć. Podstawy są: religijne wychowanie, otwartość, szczerość. Patronem szkoły jest ks. Władysław Sarnik, który mówił: W życiu, aby się spełnić, trzeba tworzyć. Tworzenie to największa łaska dana przez Boga, której nie wolno zgubić. Ona człowieka buduje i uszlachetnia. Również katecheta Marcina zaznacza, że ten czternastoletni chłopak wie, co chce w życiu robić, a po drugie konsekwentnie to realizuje.
- Jest uczniem, który w szkole bardzo się wyróżnia,, czy to ze względy na swój ubiór, czy na styl bycia. Kiedy mija się go na korytarzu, to od razu widać, że jego artystyczna dusza przyciąga do siebie wielu uczniów. Marcin jest w szkole bardzo lubiany – zaznacza ks. Sebastian Szkop. - Z perspektywy tego czasu, jak uczę Marcina, to mogę powiedzieć, że umie on także dziękować Panu Bogu za talenty, które od Niego otrzymał. Na lekcji religii Marcin chętnie zadaje pytania, bierze udział w dyskusji na tematy religijne. Marcin jest zawsze chętny, aby brać udział w wydarzeniach religijnych. Ilekroć kiedy proszę go o zaśpiewanie psalmu podczas Eucharystii, on zawsze mówi TAK – podkreśla katecheta. Przyznaje, że Marcin to człowiek niezwykle uzdolniony, a zarazem bardzo skromny. - Jego rodzice podkreślają, że Marcin potrafi być wdzięczny Panu Bogu. Jego mama ostatnio wspomniała, że Marcin lubił z babcią chodzić do krzyża, przy którym przepięknie śpiewał Koronkę do Bożego Miłosierdzia – opowiada ks. Sebastian Szkop. Marcin Maciejczak 22 lutego wygrał trzecią edycję popularnego programu muzycznego „The Voice Kids”. 14-latek okazał się najlepszy w finale, gdzie zaprezentował swój debiutancki singiel „Jak gdyby nic”.

Opr. KaMi S

źródło: https://www.diecezja.wloclawek.pl/

Podobne o Marcinie:
http://siewie.tv/wideo/wywiadyrozmowy/11164-rozmawiamy-z-marcinem-maciejczakiem-zwycizca-the-voice-kids-
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11133-14-latek-z-bartochowa-laureatem-the-voice-kids-3
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11129-czy-marcin-maciejczak-z-bartochowa-wygra-the-voice-kids-
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10901-czy-powtorzy-sukces-viki-gabor-marcin-maciejczak-z-bartochowa-objawieniem-the-voice-kids-3

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u