Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W parafiach z Sieradzkiego będą msze w intencji... deszczu

W parafiach z Sieradzkiego będą msze w intencji... deszczu

kosciolwburzenineiTo nie żart. Do tej pory modły o deszcz kojarzyły się głównie Dzikim Zachodem i indiańskimi modlitwami o deszcz. Przyszedł czas na Polskę. W kraju panuje susza, a prognozy na najbliższe dni nie napawają optymizmem. Ma być ciepło, a temperatura może dojść miejscowo do 18-20 stopni Celsjusza w cieniu. Ale woda z nieba raczej nas nie zaleje.

W Sieradzkiem lokalnie ma popadać w piątek i w sobotni poranek. Ale prognozy przewidują maksymalnie pięć litrów deszczu na metr kwadratowy. To za mało, aby nawodnić ziemię po suchej, bezśnieżnej zimie i aby przybrały rzeki. Gleba jest sucha, nie tylko w lasach. Także ta pod uprawy rolne. Wysychają także okoliczne zbiorniki wodne, jak Próba, czy Jeziorsko. Za głowę po wyjątkowo ciepłej zimie łapią się już rolnicy i sadownicy w obawie o letnio-jesienne zbiory. Ziemia pod uprawy miejscami przypomina pustynię. A za parę tygodni i miesięcy złapią się za głowy i portfele odbiorcy owoców ich pracy. Czyli klienci. Wszystko wskazuje na to, że drastycznie pójdą w górę ceny warzyw i owoców, a także jesienią ceny mąki, kasz, oleju i... cukru. To przełoży się na ceny pieczywa, ciast, słodyczy i napojów słodzonych oraz soków.
Dlatego Episkopat Polski ustami przewodniczącego, abpa Stanisława Gądeckiego, zaapelował o „żarliwą modlitwę błagalną o deszcz”. „Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy” – napisał abp Gądecki.
Do apelu postanowiły się włączyć w Sieradzkiem parafie ze wszystkich kurii biskupich. Czyli z włocławskiej, kaliskiej i łódzkiej. Planowane są nabożeństwa, podczas których wierni modlić się będą o deszcz. Kiedy takie, oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11433-od-20-kwietnia-wicej-wiernych-na-naboestwach) w czasie pandemii koronawirusa się odbędą, proboszczowie podawać mają na stronach internetowych w zakładce "ogłoszenia parafialne" oraz na profilach w mediach społecznościowych.

KaMi S

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11428-parafie-przekadaj-i-komunie-wite-na-koniec-lata-i-jesie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u