Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W parafiach z Sieradzkiego będą msze w intencji... deszczu

W parafiach z Sieradzkiego będą msze w intencji... deszczu

kosciolwburzenineiTo nie żart. Do tej pory modły o deszcz kojarzyły się głównie Dzikim Zachodem i indiańskimi modlitwami o deszcz. Przyszedł czas na Polskę. W kraju panuje susza, a prognozy na najbliższe dni nie napawają optymizmem. Ma być ciepło, a temperatura może dojść miejscowo do 18-20 stopni Celsjusza w cieniu. Ale woda z nieba raczej nas nie zaleje.

W Sieradzkiem lokalnie ma popadać w piątek i w sobotni poranek. Ale prognozy przewidują maksymalnie pięć litrów deszczu na metr kwadratowy. To za mało, aby nawodnić ziemię po suchej, bezśnieżnej zimie i aby przybrały rzeki. Gleba jest sucha, nie tylko w lasach. Także ta pod uprawy rolne. Wysychają także okoliczne zbiorniki wodne, jak Próba, czy Jeziorsko. Za głowę po wyjątkowo ciepłej zimie łapią się już rolnicy i sadownicy w obawie o letnio-jesienne zbiory. Ziemia pod uprawy miejscami przypomina pustynię. A za parę tygodni i miesięcy złapią się za głowy i portfele odbiorcy owoców ich pracy. Czyli klienci. Wszystko wskazuje na to, że drastycznie pójdą w górę ceny warzyw i owoców, a także jesienią ceny mąki, kasz, oleju i... cukru. To przełoży się na ceny pieczywa, ciast, słodyczy i napojów słodzonych oraz soków.
Dlatego Episkopat Polski ustami przewodniczącego, abpa Stanisława Gądeckiego, zaapelował o „żarliwą modlitwę błagalną o deszcz”. „Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy” – napisał abp Gądecki.
Do apelu postanowiły się włączyć w Sieradzkiem parafie ze wszystkich kurii biskupich. Czyli z włocławskiej, kaliskiej i łódzkiej. Planowane są nabożeństwa, podczas których wierni modlić się będą o deszcz. Kiedy takie, oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11433-od-20-kwietnia-wicej-wiernych-na-naboestwach) w czasie pandemii koronawirusa się odbędą, proboszczowie podawać mają na stronach internetowych w zakładce "ogłoszenia parafialne" oraz na profilach w mediach społecznościowych.

KaMi S

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11428-parafie-przekadaj-i-komunie-wite-na-koniec-lata-i-jesie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u